Spojte se s námi


Fortuna liga

Nenechali jsme tam všechno, vzpomíná Tecl na nejhorší zápas ve Slavii

Dobrý hráč a výborný člověk. Stanislav Tecl byl a stále je důležitou postavou kabiny Slavie, ačkoli to na hřišti ne vždy šlapalo na jedničku. V pořadu Totální podcast promluvil o utkání, na které vzpomíná nejvíc nerad.

Publikováno

dne

Dobrý hráč a výborný člověk. Stanislav Tecl byl a stále je důležitou postavou kabiny Slavie, ačkoli to na hřišti ne vždy šlapalo na jedničku. V pořadu Totální podcast promluvil o utkání, na které vzpomíná nejvíc nerad.

Jindřich Trpišovský považuje Stanislava Tecla za hráče, na kterého se může spolehnout v kritických momentech. Aktuálně sice táhne primárně B-tým, na hřiště se ale dostal v prodloužení osmifinále MOL Cupu s Hradcem Králové.

A zdaleka ne všechny sezóny pod Jindřichem Trpišovským měl tak silnou pozici. Jan Kuchta, Milan Škoda či Abdallah Sima dostávali přednost, Tecl hrál primárně při rotaci v nabitém programu.

Dobrou pozici v klubu měl Tecl před příchodem Trpišovského trenérského štábu, Jaroslavu Šilhavému pomohl vyhrát první mistrovský titul po období, ve kterém Slavia málem sestoupila do druhé ligy.

Pod Trpišovským byl důležitý pro dění na hřišti v minulé a předminulé sezóně. V obou byl na rozmezí mezi první a druhou volbou na hrot útoku, a v obou případech sešívaní ročník dohráli bez ligového titulu.

Při otázce na nejhorší zápas v červenobílém dresu překvapivě Tecl nezmínil ve slávistickém pořadu Totální podcast žádný z těch, který prohrál Slavii titul. Noční můry má z prohry se Spartou 1:2 v posledním utkání ročníku 2021/22.

„Nejhorší zápas je zase derby. Plzeň vyhrála titul, hrálo se tady derby v posledním kole. My jsme ho prohráli z přímáku a mám z toho pachuť, kterou si sebou ponesu dlouho,“ řekl Tecl.

Překvapivá volba je to z toho důvodu, že již bylo rozhodnuto o titulu a utkání se v podstatě jen dohrávalo. Mnohem bolestivější muselo být derby rok poté, kdy Ladislav Krejčí penaltou v nastavení v podstatě rozhodl o trofeji pro Letenské.

„Byl to otřesný výkon, ať jsme si říkali, co jsme chtěli. I já jsem si říkal, že v derby to musí lítat. Náš výkon byl tak divný a zvláštní, že je mi to hrozně líto vůči lidem, kteří přišli a museli se na to koukat. Bude to ve mně asi furt, protože vím, že jsme tam neodevzdali všechno,“ dodal Tecl.

Zdroj: Totální podcast

Reklama

Oblíbené