Spojte se s námi


Ostatní

Německý fotbalista ze šlechetných důvodů vynechá jeden zápas

Publikováno

dne

Německý fotbalista Lennart Thy vynechá týdenní tréninkový cyklus nizozemského klubu VVV Venlo a nenastoupí ani do víkendového zápasu s PSV Eindhoven. Důvod je šlechetný, chce pomoci k záchraně života pacientovi s leukémií.

Před sedmi lety Thy jako hráč mládežnického klubu Werderu Brémy, odkud přišel do Venla na hostování, daroval DNA s tím, že když bude třeba, tak v budoucnu je ochoten pomoci. Ten moment nastal právě teď, v Německu se našel pacient se shodným vzorkem, jako má fotbalista.

Šestadvacetiletý Thy neváhal a požádal Venlo o týdenní pauzu, aby mohl darovat krev, čímž by lékařům umožnil generovat kmenové buňky potřebné k transplantaci pro pacienta s leukémií.

„Šance, že se lidem zcela shoduje DNA je mimořádně malá a proto jsme nekladli žádné překážky. Je to velmi speciální situace a Lennarta jsme naplno podpořili v jeho snaze o záchranu života,“ uvedl nizozemský klub.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.