Spojte se s námi


Fortuna liga

Několik tisícovek fanoušků na stadionu? Vedení ligy jedná s virology o způsobu, jak dostat na zápasy co nejvíce lidí

Publikováno

dne

Od pondělí smí na sportovní akce 500 lidí, k dalšímu navýšení dojde 22. června, kdy původně na stadiony měla mít povolen vstup tisícovka diváků. Vše by ale mohlo být jinak. Virolog Rastislav Maďar, který vede pracovní skupinu Ministerstva zdravotnictví v oblasti rozvolňování opatření, se v rozhovoru pro Seznam Zprávy nechal slyšet, že s vedením ligy jednají o specifickém řešení.

Zdroj: facebook.com/SektroB3/

Již nyní kluby pracují na tom, aby se na stadion dostalo alespoň minimum fanoušků. Například v Olomouci smělo doposud na zápasy 50 aktivních fanoušků, jejichž výběr zařizovali kotelníci. Nově k nim teď díky dalším rozvolnění opatření přibude 200 permanentkářů, přičemž jejich výběr bude probíhat s pomocí losování. Ovšem každý celek to měl trochu jinak.

Na další rozvolnění si musíme počkat do 22. června, kdy se na sportovní akce bude moci vpustit 1000 diváků. Nicméně možná to bude i několik tisícovek. Prozradil to virolog Rastislav Maďar: „V úterý budeme projednávat jednu zajímavou variantu, na které spolupracujeme i s vedením ligy. A sice, že by ta zmíněná tisícovka lidí nemusela být vázána na jeden stadion, ale na jeden sektor, oddělený od těch ostatních.“

Sektory by měly být odděleny stavební přepážkou. Na stadion by se tak namísto jedné tisícovky diváků podívalo tisícovek hned několik. Muselo by ale být upraveno zázemí v útrobách stadionů. Od toalet až po občerstvení. Mohlo by tak dojít k částečnému napodobení Polska, kde kapacita stadionu smí být využita z 25 %.

O tom se však ale bude teprve jen jednat. V případě, že by tento návrh prošel, byl by pochopitelně prosazen také u dalších sportů. Nicméně s tím, že by start nové soutěže, který je plánován na půlku srpna, měl být bez omezení počtu diváků, se zatím nepočítá. „Takhle rychle se virus určitě nevytratí a rizika nepominou,“ má jasno Maďar.

Zdali kluby dodržují opatření, kontrolují krajské hygienické stanice. Maďar však věří, že kluby k situaci přistupují se vší vážností a limity dodržují. Přeci jen je to v jejich nejlepším zájmu a kdyby došlo k nákaze na fotbale, ničemu by to nepomohlo. Pouze naopak.

Zdroj: Seznam Zprávy

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.