Několik tisícovek fanoušků na stadionu? Vedení ligy jedná s virology o způsobu, jak dostat na zápasy co nejvíce lidí

Od pondělí smí na sportovní akce 500 lidí, k dalšímu navýšení dojde 22. června, kdy původně na stadiony měla mít povolen vstup tisícovka diváků. Vše by ale mohlo být jinak. Virolog Rastislav Maďar, který vede pracovní skupinu Ministerstva zdravotnictví v oblasti rozvolňování opatření, se v rozhovoru pro Seznam Zprávy nechal slyšet, že s vedením ligy jednají o specifickém řešení.

Zdroj: facebook.com/SektroB3/

Již nyní kluby pracují na tom, aby se na stadion dostalo alespoň minimum fanoušků. Například v Olomouci smělo doposud na zápasy 50 aktivních fanoušků, jejichž výběr zařizovali kotelníci. Nově k nim teď díky dalším rozvolnění opatření přibude 200 permanentkářů, přičemž jejich výběr bude probíhat s pomocí losování. Ovšem každý celek to měl trochu jinak.

Na další rozvolnění si musíme počkat do 22. června, kdy se na sportovní akce bude moci vpustit 1000 diváků. Nicméně možná to bude i několik tisícovek. Prozradil to virolog Rastislav Maďar: „V úterý budeme projednávat jednu zajímavou variantu, na které spolupracujeme i s vedením ligy. A sice, že by ta zmíněná tisícovka lidí nemusela být vázána na jeden stadion, ale na jeden sektor, oddělený od těch ostatních.“

Sektory by měly být odděleny stavební přepážkou. Na stadion by se tak namísto jedné tisícovky diváků podívalo tisícovek hned několik. Muselo by ale být upraveno zázemí v útrobách stadionů. Od toalet až po občerstvení. Mohlo by tak dojít k částečnému napodobení Polska, kde kapacita stadionu smí být využita z 25 %.

O tom se však ale bude teprve jen jednat. V případě, že by tento návrh prošel, byl by pochopitelně prosazen také u dalších sportů. Nicméně s tím, že by start nové soutěže, který je plánován na půlku srpna, měl být bez omezení počtu diváků, se zatím nepočítá. „Takhle rychle se virus určitě nevytratí a rizika nepominou,“ má jasno Maďar.

Zdali kluby dodržují opatření, kontrolují krajské hygienické stanice. Maďar však věří, že kluby k situaci přistupují se vší vážností a limity dodržují. Přeci jen je to v jejich nejlepším zájmu a kdyby došlo k nákaze na fotbale, ničemu by to nepomohlo. Pouze naopak.

Zdroj: Seznam Zprávy

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.

Srovnání lídrů tabulek: Slavia lepší než Manchester City či Bayern, má i lepší úspěšnost než lídři srovnatelných lig

Jindřich Trpišovský vytvořil ze Slavie fenomén, který v českém fotbale dlouho nebyl. Kromě úspěchů v Evropě nezanedbává ani českou scénu, kde slávisté dominují.