Někdo musí z kola ven. Tito hráči by ještě v létě mohli opustit pražskou Spartu
Sparta byla i toto léto na přestupovém trhu poměrně aktivní a je zcela pochopitelné, že dojde i na některé odchody. Po přestupech Kaana Kairinena a Albiona Rrahmaniho se ale nyní dostane spíše na ty, kteří by se do zápasového rytmu dostávali jen stěží. O jakých hráčích je řeč?
- Sparta se potřebuje zbavit nepotřebných hráčů
- Na odchodu jsou i dřívější opory Vindahl s Kuchtou
- Odejít by měl i jeden křídelník
Peter Vindahl
Dlouhé měsíce jsme si sestavu Sparty bez Petera Vindahla nedokázali představit. Ovšem po jeho zranění se chytil Jakub Surovčík a kritizovaný Dán se rázem stal nepotřebným. Aktuálně se jedná o odchodu do Serie B, konkrétně do Sampdorie Janov. Roli dvojky, či dokonce snad trojky, na Letné plnit nehodlá.
Joao Grimaldo / Garang Kuol
Na křídelních postech má Sparta přetlak. Ostatně proti Lyonu seděl na lavičce i kapitán Lukáš Haraslín. Odchod by se měl týkat jednoho z dvojice Joao Grimaldo – Garang Kuol. U druhého jmenovaného se spekulovalo o Hradci Králové, na rozdíl od svého peruánského kolegy ale naskočil alespoň na závěry všech dosavadních zápasů.
Grimaldo na svou první minutu na hřišti v sezoně 2026/27 čeká a je možné, že další nepřidá. Vše je to ale o zájemci. A pokud si pro něj někdo nepřijde a o Kuola bude zájem, půjde pryč křídelník z Austrálie.
Dominik Hollý
Příchod Dominika Hollého nedával velký smysl, po konci hostování v Jablonci ale opět dostal šanci. Určité minuty sbírá, Sparta jej využívá jako alternativu za ofenzivního záložníka Adama Karabce. Po příchodu Romana Macka (ačkoliv to není přímý konkurent na jeho post) by ale další minuty sbíral poměrně těžko.
Jan Kuchta
Vztah, který se zkrátka už vyčerpal. Jeho návrat z Midtjyllandu v daný moment dával smysl, nyní se ale už obě strany musí definitivně rozloučit. Jan Kuchta má mít namířeno do polské Legie Varšava, ale mluví se i o dalších štacích. V konkurenci Jonatana Brunese a Matyáše Vojty by se na hřiště téměř vůbec nedostával.
Hráči mimo kádr
Sparta se pochopitelně snaží prodat i trio, které už není součástí A-týmu, ačkoliv jejich jména na klubovém webu mezi soupiskou týmu nechybí. Konkrétně se jedná o stopera Eliase Cobbauta, křídelníka Veljka Birmančeviče a útočníka Indrita Tuciho. Ani s jedním už trenér Brian Priske nepočítá a trénují tak s rezervním týmem.
Minimálně ofenzivní duo by mělo odejít ještě v létě. U belgického stopera je otazník, jelikož klub dlouhodobě nekomunikuje jeho zdravotní situaci či plány, které s hráčem má. Bylo by ale velmi překvapivé, pokud by se ještě někdy objevil v zápasové nominaci.
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Euforii z Lyonu stranou. Sparta potřebuje pravého beka, fanoušci prosí
Macek jako Rodri? Nová posila při debutu snů řídila hru Sparty proti Lyonu a nadchla příznivce
Další megapřestup českého gólmana! Vítek za velké peníze opouští Manchester United
