Spojte se s námi


Fotbal

Nejzdatnější exekutoři standardních situací? Držák Messi i Makedonec z Levante

Exekuce volných přímých kopů je specifická záležitost. Fotbalisté z řad těch, kteří v proměňování přímých kopů excelují, bývají svými příznivci vzývaní do nebes. Občas to dokonce vypadá, jakoby překonání brankáře ze sprejem určeného místa mělo větší váhu, než gól ze hry.

Publikováno

dne

Exekuce volných přímých kopů je specifická záležitost. Fotbalisté z řad těch, kteří v proměňování přímých kopů excelují, bývají svými příznivci vzývaní do nebes. Občas to dokonce vypadá, jakoby překonání brankáře ze sprejem určeného místa mělo větší váhu, než gól ze hry. Zde je pět nejšikovnějších exekutorů od sezóny 16/17.

Zdroj: slavia.cz

Miralem Pjanić

Bosenský záložník má po výměně působišť s Brazilcem Arthurem svým způsobem velkou smůlu. Tedy, co se exekuce standardních situací týče. V dresu AS Řím prokazoval velkou technickou způsobilost pro jejich zahrávání, to samé v Juventusu. Jenže, když vám do klubu přijde Cristiano Ronaldo, tak se rozumí, že si přímé kopy bude chtít převzít právě hvězdný Portugalec.

To by se dalo vyřešit přestupem do jiného klubu, pokud tím klubem nebude katalánská Barcelona s kapitánem Messim. Pravděpodobnost, že ještě dostane výraznější šanci, aby dokázal, že stále zpoza šestnáctky umí, není příliš velká. I tak má ale od začátku ročníku 2016/17 na kontě sedm gólových zápisů z přímého volného kopu.

Enis Bardhi

Zcela jistě nejméně známé jméno ze seznamu. Makedonský fotbalista ukazuje svůj fotbalový um v dresu španělského Levante, kam přestoupil v roce 2017. Z Makedonie vedla jeho cesta přes Dánsko, Švédsko a Maďarsko až na Pyrenejský poloostrov.

Že umí perfektně umístit míč do šibenice, ukázal už několikrát a jinak tomu není ani při jeho španělském dobrodružství. V sezóně 17/18 byl dokonce s Messim nejlepším exekutorem španělské ligy. Za poslední čtyři roky se ze standardních situací trefil sedmkrát.

Neymar

Brazilský kouzelník ukazoval už v domovském Santosu, že střelba zpoza vápna mu není cizí. A to platilo i u přímých kopů. Pochopitelně, v Barceloně si jejich rozehrávku při asistenci Lea Messiho neužil tolik. Na druhou stranu, z pohledu brankáře asi muselo být nepříjemné, že na vás bude střílet buď levou Messi, nebo pravou Neymar.

Po přesunu do Paříže si užívá privilegia hráče číslo jedna plnými doušky a rozehrává skoro každou standardní situaci. Od prvního zápasu sezóny 16/17 rozvlnil síť v devíti případech.

Sebastian Giovinco

Italský špílmachr sice už nějaký ten pátek nebrázdí fotbalová kolbiště v Evropě, to ale neznamená, že by zapomněl, jak se hraje fotbal. A už vůbec, že by zapomněl, jak se zahrávají standardní situace.

Vzrůstem neveliký ofenzivní fotbalista předváděl dlouhou dobu v Juventusu kouzla a pro zadáky hrající v Serii A byl právě kvůli svému hbitému pohybu a změnám směru postrachem. Když se dostane k exekuci volného přímého kopu, v Juventusu si jich jako spoluhráč Andrey Pirla moc neužil, většinou si poradil. O tom svědčí jeho 11 gólů za poslední čtyři ročníky.

Lionel Messi

Asi nikoho nepřekvapí, že momentálně nejzdatnějším exekutorem je Argentinec Leo Messi. Kapitán Barcelony má široký repertoár fotbalových dovedností a v něm nechybí ani schopnost zahrávání standardních situací. V posledních letech měnil tyto příležitosti až neuvěřitelně často v gól.

Jeho levá noha si poradí při kopu přes zeď, pod zdí nebo kolem ní. A dokonce se často stává, že soupeř rozestaví obránce kromě zdi i do vápna a na brankovou čáru, aby zabránil všem možným i nemožným zakončením zázračné Leovy levačky. To snad o jeho schopnosti říká víc, než dost, stejně jako 24 nastřádaných branek z přímého kopu od sezóny 16/17.

Zdroj: transfermarkt.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.