Bundesliga
Nejvydařenější změny fotbalových znaků? Spartu mezi nimi nehledejme
Sparta Praha představila ve čtvrtek podvečer nové logo, jímž se bude v následujících letech prezentovat. Reakce? Některé kladné, více jich však zůstává negativních. Podívejte se na zřejmě nejvydařenější změny znaků fotbalových klubů!

Sparta Praha představila ve čtvrtek podvečer nové logo, jímž se bude v následujících letech prezentovat. Reakce? Některé kladné, více jich však zůstává negativních. Podívejte se na zřejmě nejvydařenější změny znaků fotbalových klubů!

Ke změnám dochází i v případě znaků fotbalových klubů. Některé jsou vydařené, jiné ne. Poměrně překvapivé rozhodnutí učinila pražská Sparta, jejíž nové logo rozhodně vyvolalo velkou vlnu rozporuplných reakcí. Mezi těmi nejvydařenějšími bychom jej tedy nehledali. Která nová loga ale ano?
Jedničku si rozhodně zaslouží AS Řím. Jeho současné logo vzniklo v roce 1997, přičemž je jen stěží pochopitelné, jak se vůbec mohl klub s předchozím znakem prezentovat. Nutno však zmínit, že současné logo je víceméně modernizované a vylepšené původní.
Velmi podařenou změnou loga se prezentovala také Chelsea. To současné je víceméně zlehka odlišné než to, které spatřilo světlo světa v roce 2005. Ovšem základ je vesměs stejný. Oproti předchozímu rozhodně vydařený krok vpřed.
Také Newcastle rozhodně učinil v roce 1988 dobře, když se rozhodl změnit svůj znak. Na dobu, kdy vznikl, je až nebývale moderní a velmi snadno zapamatovatelný. Jedinečný tvar a zkrátka krásná práce!
V Anglii zůstaneme i tentokrát, přesuneme se opět do Londýna, konkrétně do Arsenalu, který k poslední změně dospěl v roce 2002. Staré logo rozhodně nebylo zlé, ovšem rozhodně neodpovídalo tomuto tisíciletí.
Nyní nadešel čas poprvé zavítat do Německa a vyzdvihnout změnu loga Bayeru Leverkusen. To, které je využíváno dodnes, vzniklo v roce 1996. Dodnes působí elegantně, moderně a velice stylově.
První výlet si uděláme také do Francie, kde se v roce 2013 pochlapilo novým znakem Nice. Nutno zmínit, že zcela oprávněně. Předchozí logo skutečně neodpovídalo tomu, že se jedná o tradiční prvoligový celek.
Jako poslední vydařený příklad si zaslouží zmínit i celek z Nizozemí, a to hned ten největší. Ajax ke změně znaku dospěl v roce 1991 a jestliže je dnes prioritou, aby logo vypadalo jednoduše a přitom v sobě stále neslo tradici, pak to celek z Amsterdamu zvládl naprosto bravurně. Předešlý znak byl používaný od roku 1928.
Dnes si již téměř všichni zvykli například na nová loga Juventusu či Manchesteru City, která způsobila nemalý šok. Zejména tedy v případě turínského celku, kde je znak nanejvýš jednoduchý. Každému se však může líbit něco jiného, navíc je to o zvyku. Za pár let vše může být vnímáno jinak.
Které změny klubových znaků se nejvíce zamlouvají Vám?
Zdroje: Arsenal, AS Řím, Ajax, Bayer Leverkusen, Chelsea, Newcastle United

-
Hokejpřed 4 dny
Liberec hlasí velké odchody, Oscar Flynn končí. Zvučné posily z Finska, Varů nebo i Kladna
-
Hokejpřed 4 dny
NHL volí 25 nejlepších hráčů čtvrtstoletí. Promluvili i zámořští experti – Slováky vybrali dva, Čecha žádného
-
Chance Ligapřed 4 dny
Superstar Sparty v zajetí lavičky. Odchod Birmančeviče je téměř jistý, fanoušci Slavie dříve volali po jeho příchodu
-
Chance Ligapřed 3 dny
Slavia se může stát mistrem ještě před nadstavbou, má lehký los. Situaci má ve svých rukou, Spartu nemusí řešit