Největší slabina Sparty? Střed zálohy není po odchodu Kangy vhodně doplněn

Sparta se rozloučila s Guélorem Kangou. Na jeho místo ale nepřišla žádná nová posila. V přípravných utkáních se tedy ukázalo, že právě ve středu zálohy má Sparta největší problémy. Přivede tak novou posilu?

Zdroj: sparta.cz

Dočkal, Sáček, Trávník, Karabec, Krejčí, Fortelný a Havelka. Každý z nich může hrát na určitém postu ve středu zálohy. To opravdu není malé množství.

První dva přátelské zápasy ale ukázaly slabinu na těchto postech. Bořek Dočkal prozatím nedokázal najít formu, Krejčí ji ztratil a momentálně neodvádí výkony hodné základní sestavě.

Trenér Kotal tak musí přemýšlet, jak tuto slabou stránku týmu vyřešit. Michal Trávník zkrátka nemůže být náhradou za Kangu. Řešení musí být všem v kancelářích na Letné jasné.

Sparta potřebuje posilu, která zajistí větší kompaktnost celé zálohy. A rozhodně to nemusí být hráč, který má obdobný styl hraní jako Kanga. Může jím ale být Pavelka, o kterém se spekuluje?

Příchod minimálně jednoho středního záložníka je velmi pravděpodobný. Možná by ale nebylo ku prospěchu věci, kdyby se Sparta podívala i na nějaký defenzivní štít. Náhrada za Krejčího v podstatě není.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • Vedle líného pomalého nesoubojového většně rozhazujícího rukama Dočkala který i proti Slovincum kteří byli na urovni týmu z 2.ligy byl kromě golového centru zcela pruměrný? Měli udržet Kangu od kterého by se mladí učili – sebevědomí bojovnosti rvavosti za tým fotbalového myšlení atd. ! Karabec Fortelný Havelka budou dobří ale na základ proti týmum z horní 8 ligové tabulky to zatím není . Sáčkovy je 23 a z talenta je zcela pruměrný hráč – Trávník to samé a o Dočkalovy byla již řeč z něj se dělá hvězda ale on kromě 2 top centru přihrávek na 25-30 metru je na hřišti k ničemu a na moderní rychlý fotbal prostě nemá a jeho zpusob hry je jak z 90.let !

   • Proto byl nejlepší asistent v MLS. Odborník, máme štěstí, že jsi šel zrovna kolem.

   • Millwalle, jdi už do prdele s tím tvým Kangou. Kdyby pro něj Sparta něco znamenala a chtěl za ní hrát tak to podepsal! Ale co jsem slyšel, tak je to stejnej případ jako Baloteli!

     • Ne jen mám rád fotbalisty a ne pomalé líné nesoubojové přeplacené primadony. 😉

    • 1,2 mil Euro by mu jako podpisový bonus možná vyplatil Tvrdík, protože nikdy neměl své peníze. Tomáš Rosický udělal dobře. Půjde to bez něj

 1. Pastva si jenom honí vlastí ego.Tito rozumbradové umí jen kecat a ještě k tomu hlouposti.Když je tak skvělý,proč nejde veřejně předvést,co dokáže.Žvanit dovede každý,jako Mádl,jen se nesmíte na nic zeptat.To je v koncích a odpovídá nesmysly.Pastva bude to samé!Měl by raději zapojit do své existence také mozek,což se mu evidentně nedaří.Představy má trenér a na nějakého Pastvu nebude brát žádný zřetel.Kůži nese na trh on,ne Pastva!

 2. Jasně. Trenér Kotal si libuje, že na místo po Kangovi je přetlak, ovšem podle pisálka Pastvy je to naopak…👍 A Millwall je pořád magor koukám.

  • On na tom místě přetlak je, ale kvalita, která by byla alespon z poloviny, jako měl Kanga není, a to Sparta potřebuje, jestli chce opět pomýšlet alespon na 3. místo.

   • Jenomže ceny hráčů, kteří by byli na tenhle post tutovou posilou, začínají tak na 5 mil. Eur a jejich měsíční základní platy na 100 tis. Eur. V českém prostředí navíc nedělá dobrotu, když ti, kteří mají takovou hvězdu podporovat, za to berou sotva desetinové platy.

 3. Za sebe ,od Krejčiho z Italie si absolutně nic neslibuji! Trávník ,nevim ,nechápu ,ale nic,nic.Že Kanga odešel je škoda,ale věřím a mám podobný názor ,jako Jirka Novotný ,kvalitativně ho jen ,tak nenehradíme,ale chapu. Resumé vyjma Hancka ,žádné velké posily?! Souhlasím vytrvat a dávat šanci mladým ,nebude to na 1.flek ,tuším 4-5 místo ?

  • Skvěle Kangu zhodnotil Bosák – v současnosti již nestačí jen umět to s nohama.

   Čelůstka – reprezentační obránce (nevím co víc chcete)
   Krejčí – minimálně širší reprezentace. Sehraje se, nabere formu a bude super.
   Bulhara neznám, tak nevím.
   Golman Žiliny by mohl být slušná dvojka za Hečou a pak se uvidí – Nita sice dobře chytá, ale ta hra nohama je děsivá.
   Z hostování se vrátili hráči a když třeba v útoku někdo z nich dostane přednost před lenochem Tettehem, pak určitě posun.

   V součtu jsem po delší době spokojen.

   Hancka jste už hodnotili.

 4. 2. polovina tabulky hoši. Do Sparty už kvalitní hráči nechodí, bud jdou rovnou do SLávie, která má soustavně tituly nebo jdou do Liberce, jako Béčko slávie nebo Plzeň. Máme moc mladé hráče na to, aby se dokázali rovnat zkušeným hráčům a Dočkal a jeho motivace hrát za Spartu, když hrál v USA za uplně jiné peníze je taky otázka. Vidím to na hráče, jako je Karabec, ale mnohem mnohem zkušenějšího a takového v čr nemáme, a když, jde k momentálně lepším týmům, než je Sparta. Žijme v realitě. Musíme se podívat do zahraničí.

 5. “Největší slabina”,říká pisatel a hned vyjmenuje 5 hráčů,kteří tam mohou hrát.Trenér
  tvrdí,že má na tom místě přetlak.Kde je pravda?”Kovaný”příznivec Sparty se opět mýlí.

 6. Sparta je dlouhodobě mužstvo bez charakteru, tak jako většina celé ligy. Pryč je doba,kdy se hrálo pro diváky v dnešní době se mladým nechce dřít a podle toho vypadá fotbal u nás. Rychle pryč do zahraničí a sedět klidně na lavičce za eura. Spartu rozdělil dávný příchod Řepky, kterého se báli někteří hráči v kabině a pokračovalo to slavným Stramaccionim, odchodem Stancia, který byl mozek týmu a místo aby měl důvěru, tak na jeho post přichází Kanga a Dočkal. Úprk do zahraničí a nenávist. O Kangovi se říká že nemá charakter, tak mi ukažte který hráč SPARTY ho má. Fotbalově byl v mužstvu nejlepší. Nedivte se, že spousta hráčů nechce přijít do mančaftu kde to nefunguje. Případ Trpisovsky, který dal přednost sešívkam a dobře udělal. Do týmu přivedl hráče jak podle výkonnosti, tak i charakterove. Stačí si poslechnout rozhovor Součka, Koláře, Coufala, Borila a dalších…poté mluví Frýdek a chce se vám blejt. Pokud nebude fungovat kabina, tak úspěch těžko přijde. V dnešní době je Sparta plná žoldáků a málokdo se z nově příchozích hráčů chytne. Fotbalově na to můžou mít, ale stačí dva nepovedené zápasy a jsou na lavičce a je těžké se vrátit když není v týmu pohoda. Neustálý tlak, že už se musí vyhrát, střídání trenérů, nedůvěra a je po nadějném hráči.

 7. Nikdy jsem nepochopil lidi jako je Millwal,kteří tvrdí že Kanga je mimořádný hráč.On je problémový hráč který rozloží celý tým,myslím si,že i pan Kotal si oddychl že se tohoto alibistického a prospěchářského hráče zbavil.Ve Spartě je dost hráčů kteří dokážou Kangu nahradit,není to žádná ztráta,už jen to že se vrací do srbské ligy hovoří za vše.Kdyby to byl fotbalista jak pořád tvrdí Millwall,tak by už dávno dostal nabídku z některého top týmu,ale oni dobře vědí,že Kanga na evropskou úroven prostě nemá.

  • Kdyby byli Dočkal s Trávníkem takové “hvězdy” tak již dávno hrají oba dva minimalně v Legii Warsawa- Rapidu Vídeň-Fc Kodaň- Gentu- Alkmaru atd. Ale nikdo je nechce tak jako 90% dalších kopalistu Sparty ! Což jasně ukazuje cože za “kvalitu” ve Spartě máme – 4 výborné fotbalisty 6-7 lepší ligový pruměr a zbytek zcela pruměr !

  • Přesně tak Roberte, naprosto s Vámi souhlasim. S Millwallem se o tom vůbec nemá cenu bavit! Jeho chytré řeči, jsou z 80% nesmysly které nemají ani hlavu, ale ani patu.

 8. Sparta by neměla stavět zálohu respektive mužstvo na Dočkalovi. Je mu 32 a už není tím hráčem, co byl před 4-5 lety. Slávie má na jeho postu Stancia a Ševčíka, dva kvalitní, zajímavé hráče v dobrém věku. Krejčí je spíš defenzivní záložník, Trávník neukázal, že by měl na to táhnout Spartu, Karabcovi je 17, se Sáčkem pořád šíbujou z místa na místo, podle mě by měl hrát střed zálohy. I kdyby přišel Pavelka, kterej je spíš defenzivní nebo box to box záložník, nevidím žádného špílmachra, který by v lize nebo evropských pohárech byl rozdílovým hráčem. Leda že by tu pozici hrál Hložek.

  • Pozor to tady nesmíte psát 😁 Na líného pomalého nesoubojového přeplaceného Dočkala se tady pravda psát nesmí ☹😁 Ani na další “hvězdy” Trávníka.Sáčka a dalši😉

   • Já s Tebou, na rozdíl od většiny zde píšících, souhlasím.
    Jestli byl Kanga problémový do kabiny, tak na hřišti byl naopak vždy jedním z nejlepších. Běhal, neustále chtěl balon, a byl jednoznačně tvůrcem hry. Také chyboval, ale to se při jeho neustálé aktivitě prostě stává, protože kdo nic nedělá, ten ani nemůže nic pokazit.
    Takového hráče Sparta nemá, a ani mít hned tak nebude….

 9. Obrana dobrá, útok dobrý, ale záloha v tomto momentálním složení, nic moc. Kangovi kvality chybět budou. Na první dvě místa to nebude.

 10. Kanga je pryč, mladej Hašek je pryč a kdysi kontaminovaná kabina šlape a Sparta vyhrává. Autor článku bude asi typický gaučák nebo Slávista

 11. Vůbec nevím, odkud berete informace o tom, že ten či onen je/byl “koronavirem” kabiny🤔. Problém byl a je úplně někde jinde. Věřte mi!

 12. O skutečném problému zde opakovaně referuje jeden z diskutujících, ale ostatní mu pořád nadávají a hejhele…..má pravdu, žel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.