Spojte se s námi


Evropská liga

Největší debakly českých týmů v evropských pohárech

O dvojzápase Sparty s Liverpoolem toho již bylo napsáno mnoho. Hráči letenského klubu se ale postarali o jeden nelichotivý rekord. V dvojzápase poháru drží první i druhé místo za největší debakly.

Publikováno

dne

O dvojzápase Sparty s Liverpoolem toho již bylo napsáno mnoho. Hráči letenského klubu se ale postarali o jeden nelichotivý rekord. V dvojzápase poháru drží první i druhé místo za největší debakly.

V součtu dvojzápasů se pražská Sparta postarala o nový rekord. Za zmínku stojí, že v prvenství překonala sama sebe. Pojďme se podívat na největší debakly českých klubů v evropských pohárech v historii.

Jedninou omluvou tohoto výsledku a celkového skóre je to, že letenský tým narazil na aspiranta na celkové vítězství v Evropské lize a dominantní mužstvo hrající o titul v Premier League. Liverpool je tým, který má kádr na to, aby dokráčel až do finále Ligy mistrů, a to bylo na hřišti znát.

Může tento zápas Spartu posunout? V Evropské lize se prezentovala skvělými výkony. Hrači si zkoušeli, jaké to je hrát proti jednomu z nejlepších klubů na světě.

Pokud je to psychicky nepoloží, mohou jen těžit ze zkušeností, které získali. Ty ostatně mohou přetavit v lize a kdyby došlo v budoucnu na reparát, uvidíme jistě jinou Spartu – silnější a zkušenější.

Největší debakly v evropských pohárech

  1. 1. Sparta vs Liverpool (1:5, 1:6) – 2:11
  2. 2. Sparta vs Leeds (0:6, 2:3 ) – 2:9
  3. 3. Jablonec vs Real Betis (1:2, 0:6) – 1:8
  4. 5. Plzeň vs Bayern (0:1, 1:6) – 1:7
  5. 4 . Teplice vs Bologna (1:5, 1:3) – 2:8

Nyní se podíváme do historie největších debaklů pouze z jednoho utkání dvojzápasu evropských pohárů. Tam naopak drží prvenství věčný rival Slavia Praha.

Slavia drží také prvenství a nelichotivý rekord. Z českých týmů v pohárové Evropě utrpěla největší debakl. Od Arsenalu dostala v roce 2007 sedmigólový nášup a měla z ostudy kabát. Zde je ukázka pěti úvodních největších porážek českých týmů v jednom utkání.

  1. 1. Slavia vs Arsenal – 0:7
  2. 2. Sparta vs Leeds – 0:6
  3. 3. Plzeň vs Bayern – 1:6
  4. 4. Brno vs Rapid Vídeň – 1:6
  5. 5. Příbram vs Paok Soluň – 1:6

Důležité je zmínit, že Liverpool nadělil již kdysi, konkrétně v roce 2007, tureckému Besiktasi dokonce 8 gólů. Liverpool je zkrátka takový pohárový kat a každý zápas hraje naplno, tím spíš pak pod Jürgenem Kloppem.

Zdroj: Livesport, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.