Spojte se s námi

Fortuna liga

Nejsou fanoušci jako fanoušci. Ti baníkovští strčili v neděli slávistické do kapsy

Zveřejněno

dne

Ne nadarmo se říká, že Baník Ostrava má nejlepší fanoušky v celé naší fotbalové lize. Jistě i oni mívají sem tam nějaké excesy, co se týká jejich chování, ale věrnost klubu a výjezdy na hřiště soupeřů v daleko největším počtu ze všech klubů jsou hodny obdivu.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Včera v pražském Edenu nesehrál Baník Ostrava zrovna nejlepší zápas a prohrál vysoko 0:4. Zápas možná mohl vypadat jinak, kdyby se v 5. minutě sporná situace změnila v penaltu pro Baník, a ne ve žlutou kartu za simulování pro hostujícího Diopa.

Za lepší Slavii nastoupil bývalý baníkovský kapitán Michal Frydrych, který jeden gól dal a u dalších tří asistoval. Po vstřeleném gólu se ani neradoval, protože přiznal, že má k Baníku pořád silný vztah. Fanoušci Baníku mu to celý zápas dávali najevo a po konci utkání si vyžádali, aby přišel do jejich sektoru, a uznale mu zatleskali. Tomu se říká chování fanoušků na úrovni, přitom tento hráč utkání prakticky rozhodl. Fanoušci Baníku na svou bývalou oporu nezapomněli a on na své působení v Baníku také ne. Určitě se odchovanec slezského klubu vrátí do Ostravy na konci své hráčské kariéry, protože on má také Baník ve svém srdci. Tomu se říká klubová věrnost a respekt jak hráče ke svému klubu, tak fanoušků ke svému bývalému hráči.

Zato včera fanoušci pražské Slavie, to je úplně jiná kapitola. Současný brankář Baníku Jan Laštůvka chytal za Slavii sice jen půl roku – poté nedodržel smlouvu a hledal si nové angažmá, neboť nechtěl sedět na lavičce náhradníků. Bylo to jeho rozhodnutí a všichni by ho měli i respektovat. V zápasech, kdy za Slavii chytal, chtěl jistě předvádět co nejlepší výkony a v brance Slavie rozhodně nezklamal. Někteří fanoušci domácích však mu dali pocítit, že v Edenu není vítán. Oproti chování fanoušků Baníku velký rozdíl.

Jaroslav Tvrdík, jako současný předseda představenstva, se snažil svým prohlášením situaci uklidnit. Neudělal ale dobře, protože jeho slova nejenže některé domácí fanoušky neuklidnila, ale ještě situaci přiostřila. Někteří fanoušci Slavie by se měli naučit fanouškovské kultuře a respektu ke svým bývalým hráčům. Velký klub totiž potřebuje i velké fanoušky.

Reklama
14 komentářů

14 Comments

 1. Mr. Kocék

  12.3.2019 na 9:05

  Ono si stačí vzpomenout, jak “přivítali” Vaniaka, který se kdysi vyjádřil že víc přeje Spartě než Slávii. Toho ta sebranka poplivala a zasypala nejhoršíma možnýma urážkama, ale když pak vychytal Ajax, byli z něj v rauši. Jsou to sráči.

 2. SKS-fan

  12.3.2019 na 14:35

  Celkem chápu, že se Toníček nepodepsal celým jménem.
  “Nějaké excesy” Baníku přesahují možnosti komentáře, omezil bych se na předchozí návštěvu Edenu, kdy “pouze” napadali normály v obchoďáku a házeli pyro do lidí.
  Připomeňme si, co záměrně vynechal: Laštůvka figuroval v levárně od Sportinvestu, kdy ho nabídli jako náhradu za vytrucovaný odchod Pavlenky za pár šupů. Už při příchodu si nadiktoval, že přijde jako jednička, což se zpětně vzhledem k předváděným výkonům dá hodnotit jako nehoráznost. Když Slavia celkem pochopitelně přiváděla Koláře, hned projevil vysokou loajalitu a začal si hledat jiné korýtko s jistotou v bráně bez ohledu na výkonnost.
  Jinak samozřejmě k hráčům, kteří mají k SKS podobný respekt jako Frydrych k Baníku, mají fanoušci pozitivní vztah, v posledních letech byli v dresu spoupeře vítáni, namátkou Dostálek, Kalivoda, Skácel, Hubáček, Švec, Tavares, M. Jarolím, Vachoušek, M. Černý, Hrubý, Berkovec, trenéři Kozel a Suchopárek…
  Do druhé skupiny patří vajglové, kteří se začali otírat o klub jen co práskli dveřmi. “Hydrant” k nim nepatří, nakonec na něj řvalo “díro” jen pár jedinců, ale nějakou kladnou stopu nezanechal. Tady bych jen podotknul, že mluvíme o pokřiku, který si každý hokejový gólman vyslechne na začátku každé třetiny, tj. tak 150-200x za sezónu.

  • Tomáš

   12.3.2019 na 19:30

   Kdo dal autorovi právo posuzovat fotbalovou kulturu fanoušků Slavie? To co je podle autora nevhodné je podle jiných, třeba podle mě zcela v pořádku. Že je Laštůvka díra ukazoval ve Slavii a v nedělním zápase to potvrdil. Záleží jen na úhlu pohledu, názor novináře naštěstí pro 90 procent fanoušků ze stadionu neni relevantni

  • Vomi

   12.3.2019 na 20:38

   podepisuji

  • Kenny

   12.3.2019 na 21:02

   Přesně tak.Naprosto neobjektivní a komplexní hodnocení jak fans Slavie, tak i penaltových zákroků v souvislosti s SKS.Adminové buď nejsou soudní,nebo pořádají svůj “hon na čarodějnice”.Jejich články o Slavii jsou většinou k zblití…

 3. dráteník

  12.3.2019 na 15:05

  No tak ho nemají rádi… se z toho pose*te

 4. Milan

  12.3.2019 na 18:33

  To je článek od úplného blázna. To nemůže napsat nikdo jiný než fanda Baníku nebo blázen. Baník v ochozech neděli byl vyrovnaným soupeřem domácím. Ale do vlaku by jste k nim nenasedl. Chování Frydricha a Lastuvky se nedá srovnat. Ta díra pustila co mohla a ještě ignoroval fanoušky ani nechodil na dekovacku (třeba po Astane)

 5. Norton

  12.3.2019 na 18:37

  Baník a nejlepší fanoušci?!Si upadl nee?Pozitiv mají hodně,ale co negativa a že jich není málo!

 6. Jarda

  12.3.2019 na 18:37

  To je výborná slátanina. 1) Laštůvka ve Slavii neudělal nic, čím by si zasloužil nějaké plusové body oproti jakémukoliv jinému hráči, který ve Slavii nebyl a něco si vyslechl (spíš naopak). 2)Pan autor asi moc zápas nesledoval. Kupodivu (pro mě)jediné, co se chudáčkovi stalo, bylo to, že si musel vyslechnout “díro” ….a né od celé tribuny sever, ale od pár desítek (set…no nevím) křiklounů. Toť vše. 3) Že by chachaři předváděli něco co by bylo hodné obdivu? Nevšiml jsem si. A pokud jde jen o to, že po bývalém kapitánovi nehodili pivo….no máme měřítka hodně nízko. 4) Na tenhle prapodivný server mě už poněkolikáté zavál seznam.cz a já vůbec netuším proč. Objektivitu vem čert, ale obsahová úroveň je tu příšerná. Sice očividně může přispívat kdokoliv, ale neměla by probíhat nějaká kontrola a korekce?!

 7. Libor

  12.3.2019 na 21:03

  Mr Kocék-zaznam jsem viděl,bylo to fakt mm,ale byl,takže moje uznání chyby.Jinak konečně objektivní pravdivý a kladný článek. Nikdo u nás nemá věrnější a oddanejší fanoušky než Baník!!Jezdíme za Baníkem už spoustu let a vím,že chachaři svůj tým nezradili nikdy a pamatuji i rok ve FNL kde bylo obdivuhodné jak fanoušci podporovali svůj Baníček!přesně tak jak je dáno v hymně!a to co i přes výkon a výsledek dokázali v Edenu to se jen tak nevidí a všichni musí uznat že to bylo top.o Srávistech se vyjadřovat nebudu nestojí mi za to!!Baník navždy v srdci a nikdy jinak!!!

  • Flinta19

   13.3.2019 na 13:11

   Když ti Slávisti nestojí za to, proč jim tedy komolíš jméno?

 8. Radek

  13.3.2019 na 0:49

  Tohle je poprvé, co sem přispívám – Antonio napsal velmi, ale velmi neobjektivní, až urážející článek! Podepisuju se pod to co napsal SKSfan a rád bych připomněl, v tom rauši z přijetí bývalého hráče, Miroslava Matušoviče. Vzpomínáte na ty úžasné fanoušky Baníku? Jaktože tohle pan redaktor nezná?
  Laštůvka prostě nepředvedl nic zvláštního a byl zklamáním, byl tu pouze půl roku. Suďte fanoušky komplexně, nikoliv podle jednoho zápasu. Aktuálně by bylo na místě připomenout odchod Mešanoviče? 🙂 Ale nejlépe to stejně napsal SKSfan

 9. Koki

  13.3.2019 na 12:53

  Celá tato kauza je nesmyslná, na Laštůvku se nepískalo. Pískalo se proto, že baník po losování otočil strany na hřišti. Nepsané pravidlo, domácí útočí na TS ve druhé půlce.To, že se skandovalo, díro, sem to bude padat, to je naprosto normální na každého golman.
  Novináři dělají z komára velblouda a posoudit kdo má nejlepší fanoušky jde opravdu těžko.

 10. TomasD

  13.3.2019 na 20:12

  Eh, a ja sanci psat sem clanky nedostal, a tohle svou prilezitost ma. Tak nevím, kde je chyba.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Sparťanské vedení už údajně dotahuje příchod nového trenéra na Letnou

Zveřejněno

dne

Po odvolání Zdeňka Ščasného je trenérská lavice u sparťanského týmu pro příští sezónu stále neobsazena. Vedení z Letné má už údajně vybráno a podle informací už dotahuje příchod nového trenéra.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Ještě nedávno patřily mezi hlavní kandidáty na post trenéra u sparťanského týmu dvě jména. Mezi dva aspiranty na tuto pozici byl plzeňský Pavel Vrba a olomoucký Václav Jílek. Vedení spolu se sportovním ředitelem klubu Tomášem Rosickým usoudili a shodli se na tom, že lepším řešením bude angažování Václava Jílka.

Sparťané by se tak už v blízké době mohli dozvědět jméno nástupce po odvolaném trenérovi Ščasném. Má jim tak být nynější trenér Olomouce. Vedení má být s trenérem už domluveno a zbývá tak zřejmě dořešit vyvázaní ze smlouvy, kterou nedávno prodloužil právě na Hané.

Václav Jílek v začátcích své trenérské kariéry pracoval u olomoucké mládeže. Dále působil také jako asistent trenéra Jaroslava Hřebíka u české reprezentace do 19 let a společnými silami vybojovali v roce 2011 stříbrné medaile na Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 19 let.

Spolupráce s Hřebíkem pokračovala, když se Hřebík stal v zimě téhož roku generálním sportovním manažerem pražské Sparty. Jílka povolal do Sparty, kde dělal asistenta novému trenérovi Vítězslavu Lavičkovi. Jako právě asistent mohl slavit se Spartou v sezóně 2013/2014 mistrovský titul, český pohár a český superpohár. V dubnu 2015 byl ze Sparty po nevydařených výsledcích odvolán a vrátil se k olomoucké mládeži a od října 2015 je trenérem A týmu Olomouce. Další štací tohoto trenéra má být právě Sparta.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Preview: Vyhne se Bohemka baráži? Pokud získají Haškovi hráči alespoň bod, jsou zachráněni!

Zveřejněno

dne

Od

Poslední zápas nadstavbové Skupiny o udržení bude v sobotu v podvečer k vidění v pražském Ďolíčku. V něm se utkají domácí Bohemians, kteří ještě nemají stoprocentní jistotu záchrany, a Opava. Ta si záchranu pojistila v minulém kole výhrou nad Příbramí.

Zdroj: FB Bohemians Praha 1905

“Máme před sebou poslední kolo s Opavou. Pevně doufám, že vyhrajeme. Naši fanoušci si zaslouží, aby se na Bohemce hrála první liga. Sezona se nám nepovedla a uděláme všechno pro vítězství, abychom fanouškům udělali alespoň malou radost a rozloučili se doma výhrou. I když sezona nebyla dobrá, tak za ní chceme udělat hezkou tečku,” vyjádřil se pro klubový web útočník Jakub Nečas, který se vrací po zranění zpět do mužstva.

Ani opavští však nejedou do Prahy prohrát, v posledním utkání sezóny se taktéž budou chtít rozloučit vítězstvím, tím spíš, že mohou již hrát uvolněně. „Doufám, že z hráčů to spadlo. Hrát pod takovým tlakem není jednoduché, věřím, že se to projeví na hřišti. Pro nás je to zápas, ve kterém se budeme snažit, aby hráči ukázali, co v nich je bez tlaku,“ doufá trenér Slezanů Ivan Kopecký a dodává: „Problém s motivaci rozhodně nemáme. Hrajeme v Praze, je to další ligový zápas. Kluci hrají o prémie, o své jméno. To, že jsme zachráněni neznamená, že bychom měli něco vypustit.“ 

Bohemka může být potěšena důležitým vítězstvím v Karviné, kde v minulém kole vybojovala vítězství 1:0. Po třech remízách se Slováckem (2x) a Duklou a prohrou s Příbramí tak konečně bodovali za 3 body.

Opavský klub z pěti posledních zápasů 3x vyhrál a 2x prohrál, dá se také očekávat, že dnes trenér Kopecký nasadí hráče, kteří nebyli v sezóně tolik vytěžovaní.

Statistika vzájemných zápasů hovoří pro Bohemians, ti celkem 4x Opavu porazili, 2x remizovali a 2x prohráli. Dnes je čeká veledůležitý zápas, jistě by jej chtěli zakončit pátou výhrou.

Tip na sázení | Počer branek 2,5 over v kurzu 2,15

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Milan Baroš zná svůj trest za středeční zkrat proti Slavii!

Zveřejněno

dne

Od

Disciplinární komise usnesla trest pro ex-liverpoolského Milana Baroše za jemu udělenou červenou kartu ve středečním finále MOL cupu. Legenda Baníku se nezahraje poslední zápas nadstavby.

Za výborné atmosféry se ve středu odehrálo pohárové finále mezi pražskou Slávií a ostravským Baníkem. Z výhry se nakonec radoval tým z Čech a získal tak “double”. Ale ani tento zápas se neobešel bez karetních trestů.

Ve 36. minutě upadl po lehkém souboji slávistický stoper Ngadeu. Sudí Ardeleanu odpískal pokutový kop. Toho se zmocnil Tomáš Souček a v klidu uklidil balón za Budinského záda.

Po penaltě se strhla u rozhodčího diskuze, protože Traore byl při penaltě v šestnáctce dříve než by bylo zdrávo. U třetího asistenta se také strhla strkanice, kterou musel uklidňovat až hlavní arbitr. Poté Baroš ztrestal reklamní bannery za střídačkou a Ardeleanu vytáhl neoblíbenou červenou kartu. Ikona Baníku se musela předčasně do sprch.

Disciplinární komise udělila Barošovi jednozápasový trest a nezahraje si tak proti Plzni.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené

RUIK © 2017-2019