Nejméně vydařené změny klubových znaků? Nechybí ani zástupce ze Slovenska

Změny klubových znaků nebývají vždy snášeny zrovna dobře. Někdy se však změna opravdu podaří, jindy zase tolik ne. A které změny se skutečně zrovna dvakrát nepovedly?

Zdroj: Pixabay

Poměrně velkému výsměchu i kritice čelil po stále ještě nedávné změně loga Juventus. Z tradičního a hezkého znaku nezůstalo nic, ten nový působí až extrémně jednoduše, bezduše, netradičně. Fanoušci si již možná zvykli, ostatně na dresech to nevypadá nejhůře, nicméně takto by změny log dopadat skutečně neměly.

Zdroj: juventus.com

Víceméně s obdobnou a nepříliš radostně vítanou změnou se musí vypořádat fanoušci slovenského Trenčína. Klub se rozhodl jít cestou Juventusu a své logo modernizoval rovněž nepříliš vhodně. Nebude lehké si na tuto změnu zvyknout.

Zdroj: astrencin.sk

Odvahou při tvorbě nového loga nešetřilo ani Nantes. Tradiční francouzský celek také změnil svůj znak od základů. Co je ale zřejmě nejvíce zarážející, tak ve starém znaku byly hvězdy, které značily počet získaných titulů. V tom novém je již budeme hledat marně. Není to škoda?

Dalším poměrně nevydařeným logem se může chlubit Palermo, které však v historii logo měnilo několikrát. Ostatně historie tohoto známého celku je velmi divoká a to se může projevit i na změně znaku. Vždy to sice může dopadnout hůře, ovšem povedená změna to zrovna není.

Zdroj: palermofc.com

Nyní nastal čas vrátit se zpět do Francie. V Lille mění loga evidentně často a rádi. Jen v tomto tisíciletí, což je krátkých 21 let, jich vystřídali na dresech hned pět. Naposledy jej měnily v roce 2018. Úspěšně? Ne tak docela. Logo možná působí moderně, ale jakoby z něj zmizela veškerá elegance. Bezduchá změna.

Zdroj: losc.fr

Nepovedených změn by se samozřejmě našlo mnohem více. Možná i více nepovedených. Které nové znaky klubů se nejvíce nelíbí Vám?

Zdroje: Lille, Juventus, AS Trenčín, Palermo

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co vytknout autorovi článku dříve: že český jazyk zvládá jen s krajními obtížemi, nebo že nemá nadhled a výtvarný cit? Nové logo Juventusu je bomba, mnohá další loga z těch, co kritizuje, jsou skvělá. Nemám sílu rozebírat tu vše do detailu, ale tohle je fakt jeden z nejslabších článků na tomhle serveru.¨

  2. Vážený pane Langre,

    myslím že o fotbale, nebo lépe řečeno o významu klubových znaků by jste si měl nejdříve něco přečíst… jinak by jste nevyplodil takový nesmysl jako v případě FC Nantes…
    Ony hvězdy sice z loga zmizely, ale FC Nantes ve své historii získalo pouze 8 titulů ( proto v původním logu 8 hvězd). Nicméně, kdyby jste alespoň trochu znal tuto problematiku, věděl by jste, že každá hvězda v logu symbolizuje 10 titulů… tedy, FC Nantes má nové logo správně, bez hvězd…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

I Everton vstřelil v tomto roce na Anfieldu více gólů! Liverpool poprvé v historii prohrál doma pět zápasů v řadě

Tragédie Liverpoolu pokračuje! Svěřenci Jürgena Kloppa ani ve čtvrtek večer proti Chelsea nedokázali zlomit negativní sérii a vytvořili nepříznivý rekord, jímž se rozhodně nebudou chlubit.

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.