Spojte se s námi


Fotbal

Nejlepší výsledky historie Moldavska: Trápení Italů, Nizozemců či Poláků

Česká reprezentace má za sebou jednu z nejpřekvapivějších ztrát posledních let. Na půdě Moldavska, čtvrtého nejhoršího týmu Evropy dle FIFA žebříčku, jen remizovala 0:0.

Publikováno

dne

Česká reprezentace má za sebou jednu z nejpřekvapivějších ztrát posledních let. Na půdě Moldavska, čtvrtého nejhoršího týmu Evropy dle FIFA žebříčku, jen remizovala 0:0. Pro fotbalového trpaslíka se jedná o jeden z nejcennějších výsledků v historii, které další úspěšné zápasy si fanoušci od vzniku samostatného státu (1991) pamatují?

Rusko vs. Moldavsko 1:1 (2014)

Z novodobé historie největší úspěch. Rusové po mistrovství světa v Brazílii byli v kvalifikaci na Euro favoritem. Moldavsko ale na půdě soupeře udrželo remízu 1:1, přičemž na střely na branku prohrál outsider jen 4:5.

V sestavě Ruska nastoupily osobnosti jako Igor Akinfeev či Aleksandar Kerzhakov, tudíž žádné béčko.

Černá Hora vs. Moldavsko 2:5 (2013)

Z výher asi ta nejvíce cenná. Černohorci už tehdy měli na hrotu střelce Stefana Jovetiče, jenž mimochodem vstřelil oba góly domácích. Kvalifikace MS 2014 se celkově Moldavsku povedla, získala 11 bodů.

Moldavsko vs. Polsko 1:1 (2013)

A pod 11 bodů se podepsala i domácí remíza s Poláky. Gól Jakuba Blaszczykowskiho ze sedmé minuty tým nerozhodil a ještě v první půli bylo vyrovnáno. V sestavě favorita byl Robert Lewandowski, z lavičky naskakoval Piotr Zielinski.

Itálie vs. Moldavsko (2:1) (2005)

Prohra o gól s Itálií se počítá. Navíc do 71. minuty se hrálo bez branek a v 76. minutě Moldavsko opět srovnalo. Klíčový zásah padl až v 86. minutě. V sestavě Squadra Azzura figuroval Alessandro děl Piero či Gianluca Zambrotta.

Moldavsko s Italy statečně bojovalo též rok zpět doma. Na startu kvalifikace MS 2006 prohrálo 0:1, rozhodl del Piero. Mezi třemi tyčemi skákal Gianligui Buffon, ve středu pole operoval Andrea Pirlo s Gennarem Gattusem.

Moldavsko vs. Nizozemsko (1:2) (2003)

V kvalifikaci Eura 2004 Moldavané vedli do 37. minuty nad Nizozemci. Pak vyrovnal Ruud van Nisterlooy, trpaslík přesto držel nerozhodný stav až do 84. minuty. Po hřišti přitom běhali Patrick Kluivert, Clarence Seedorf či Edgar Davids.

Zdroj: Transfermarket

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.