Spojte se s námi


Fotbal

Nejlepší sestava Barcelony bez Messiho. Šance pro mladíky?

Barcelona odedávna patří k největším a nejúspěšnějším klubům na světě. Jen za poslední roky se v hlavním městě Katalánska vystřídalo mnoho fotbalových legend. Vše dobré ale jednou musí skončit. Tak tomu bylo i v případě Lionela Messiho, který v létě musel klub po 21 letech opustit.

Publikováno

dne

Barcelona odedávna patří k největším a nejúspěšnějším klubům na světě. Jen za poslední roky se v hlavním městě Katalánska vystřídalo mnoho fotbalových legend. Vše dobré ale jednou musí skončit. Tak tomu bylo i v případě Lionela Messiho, který v létě musel klub po 21 letech opustit. Katalánci se potýkají se složitou situací. V jaké sestavě by měli nastupovat a co od nich čekat?

Nová sezóna je již v plném proudu a hned na začátek je nutné zmínit, že úvod pro Barcelonu vůbec nebyl lehký. Nejprve se musela vypořádat s platovým stropem stanoveným La Ligou, aby mohla zaregistrovat nové posily.

V důsledku toho museli klub postupně opustit Jean-Clair Todibo, Carles Aleñá, Francisco Trincão, Júnior Firpo, Ilaix Moriba, Antoine Griezmann, Emerson a Miralem Pjanić. Největší ztrátou je ale jednoznačně kapitán a ikona klubu Lionel Messi, který právě kvůli velmi špatné finanční situaci musel z týmu odejít. 

Na druhou stranu, seznam příchozích posil je poměrně nabitý. Barceloně se podařilo posílit nejlépe, jak se vzhledem k situaci dalo, a zdánlivě to vypadá, že se klubu povedlo zaplnit téměř všechny mezery v sestavě. Jak by s novými posilami mohli Katalánci nastupovat do zápasů? Pojďme se na to podívat.

Očekáváme, že Barcelona tuto sezonu bude nastupovat ideálně ve formaci 4-3-3, popřípadě občas ve 4-2-3-1 nebo alternativně ve 4-4-2.

Brankář: Marc-André ter Stegen v minulé sezóně opět ukázal, že je do brány tou nejlepší volbou. Ačkoliv podle mnohých již není tak solidní jako dřív, stále patří na svém postu mezi top hráče. Náhradníkem mu bude bývalá opora Valencie Norberto Neto. V létě se sice intenzivně řešil jeho přestup do jiného týmu, ale hráč nakonec bude i v další sezóně hájit barvy Blaugranas.

Konkurenci a soupeře o post dvojky mu bude dělat mladý Iñaki Peña, od kterého se očekává, že v budoucnu by mohl roli dvojky zastávat on, eventuálně nahradit v bráně stárnoucího ter Stegena.

Obrana: přesná podoba obranné dvojice je stále ještě neznámá, nejvíce se očekává dvojka Piqué – García, pro mnohé ztělesnění ideální kombinace mládí a zkušeností. Barcelona takto nastoupila do prvních dvou zápasů a očekává se, že v nastoleném trendu bude pokračovat. 

Prvním náhradníkem na seznamu je Ronald Araujo, který se dvěma výše jmenovanými pravděpodobně bude rotovat. Óscar Mingueza je další zajímavou možností. Nesmíme také zapomenout na často kritizovaného Clémenta Lengleta, u nějž to vypadá, že by se mu mohlo povést najít a udržet si ztracenou formu.

Poslední možností je Samuel Umtiti. Většina fanoušků s ním už definitivně ztratila trpělivost, takže pokud dostane šanci nastoupit do zápasu, musí ji využít naplno.

Kraj obrany pravděpodobně bude strážit veterán Jordi Alba a Američan Sergiño Dest. Za mladíka případně může zaskočit Sergi Roberto, na levé straně bude na svou šanci pro změnu vyčkávat Alejandro Baldé.

Záloha: Složení záložní řady je na první pohled jasné. Trojice Pedri – Busquets – de Jong je tím nejsilnějším, čím Barcelona v současné chvíli ve středu hřiště disponuje. Opět jako v případě obranné dvojice ideální kombinace zkušeností a mládí.

Osmnáctiletý Pedri vzhledem ke svému věku samozřejmě nemůže nepřetržitě nastupovat do všech zápasů, proto ho z lavičky občas vystřídá Nico González. Philippe Coutinho, který se od svého příchodu stále pořádně neprosadil a nenaplnil očekávání, dostane podle nejnovějších zpráv tuto sezónu poslední šanci, pak se uvidí.

Na lavičce s ním bude sedět i Riqui Puig, se kterým sice trenér Ronald Koeman původně nepočítal, ale hráč se rozhodl zůstat a poprat se o minuty s ostatními. Hrou také může zamíchat někdo z akademie Barcelony, například Gavi.

Útok: Asi nejlépe se na papíře jeví útok v podobě nově příchozího Memphise Depaye a Sergia Agüera s tím, že zprava je doplní Ansu Fati, až se plně zotaví po zranění.

Do zápasů určitě zasáhne i francouz Ousmane Dembélé. Doufejme, že mu tentokrát zdraví vydrží. Týmu je pro novou sezonu k dispozici i Yusuf Demir, který už stihl ukázat, že talentu má opravdu na rozdávání. Nezbývá než doufat, že to se v konečném důsledku promítne i do jeho výkonů na hřišti.

Do lehčích zápasů může občas startovat i Martin Braithwaite. Dán je stále hráčem Barcelony a na začátku sezony podal pár solidních výkonů, jen škoda, že poslední dva zápasy mu moc nevyšly a proti Bilbau netrefil z odrazu míč do prázdné branky.

Celá soupiska by nebyla kompletní bez nejčerstvější posily Luuka de Jonga. Jeho přestup byl často kritizován kvůli jeho nedostatečné kvalitě, ale tým narychlo potřeboval přivést útočníka a de Jong byl jednou z mála zbývajících možností. Rozhodně si však zaslouží dostat spravedlivou šanci, aby ukázal, co v něm je.

Barcelona se možná potýká s finanční krizí a bude trvat, než se znovu pevně postaví na nohy, soupiska pro tuto sezónu je i tak více než solidní a v kádru je mnoho mladé krve. Zajisté chvíli potrvá, než mladíci získají nějaké zkušenosti, ovšem pokud by se většině z nich podařilo naplnit svůj potenciál a vedení zbylé mezírky na soupisce doplnilo hráči kvalitou hodné Barcelony, do příštích let nebude mít klub o vyhrané trofeje nouzi.

Zdroj: FC Barcelona

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.