Spojte se s námi


Fotbal

Nejlepší český výsledek v historii. Pražané skončili v Lize mistrů čtvrtí

Publikováno

dne

Sice u nich stále ještě převládají pocity zklamání, ale jistě je brzy převáží hrdost. Hráči pražského klubu G.I.C La Plate de Cünde se totiž vrátili z EMF Ligy mistrů v malém fotbale z Černé Hory s nejlepším českým výsledkem v historii. Ve městě Herceg Novi se probojovali do posledního dne a skončili na nepopulární čtvrté příčce. Druhý český zástupce FC Laguna Pardubice nepostoupil ze základní skupiny.

G.I.C La Plate de Cünde Praha procházel Ligou mistrů od začátku skvěle, jenže poslední dva zápasy týmu nevyšly.

Ještě to bolí, protože se dá říct, že nám fakt chyběly milimetry. Penalty nás mrzí, když jsme se dostali tak daleko a hráli všechny možné zápasy. Za pár dní si možná řekneme, že je to furt největší úspěch českého malého fotbalu, ale zatím to bolí,“ litoval hráč pražského celku Tomáš Jurčík.

Duel o bronz skončil v normální hrací době bez branek, o výhře domácího celku SB Sabornog Hrama rozhodlo vítězství 3:2 v penaltovém rozstřelu.

„Ve čtvrté sérii jsme vařili z vody, kdo půjde. Kluci si věřili, ale nedali jsme, zatímco oni proměnili. Měli jsme nejmladší tým na Lize mistrů, hráli jsme vabank a bylo to o hlavě, slyšeli jsme nějaké pokřiky, přece jen soupeři byli domácí. Je to škoda, v normální hrací době šlo o vyrovnané utkání, oba týmy měly šance, ale asi tři minuty před koncem jsme trefili vnitřní tyčku, takže chyběly milimetry,“ posteskl si Jurčík.

Základní skupinou C prošel celek G.I.C La Plate de Cünde Praha bez porážky. Nejprve přemohl ázerbájdžánský tým Beerbasha 2:1, pak remizoval s rumunským AEK Oradea 2:2 a na závěr zdolal bulharské mužstvo DXC Technology 3:2.

„Když vyšel los, dělali jsme si srandu, že si můžeme v pátek přebukovat letenky z pondělí. Ázerbájdžánský tým měl reprezentanty, kteří vyhráli Euro v malém fotbale, z naší strany vládl respekt, kupodivu jsme vyhráli. Rumuni taky měli několik reprezentantů, několikrát po sobě byli ve finále Ligy mistrů, minulý rok prohráli na penalty. S bulharským celkem jsme naštěstí vyhráli. Skupina byla těžká a my outsideři, nikdo nepočítal, že postoupíme, přitom jsme šli z prvního místa,“ radoval se Jurčík.

V osmifinále pražské mužstvo vyřadilo po vítězství 4:3 slovenského soka 7edma Patrioti. Ve čtvrtfinále přejelo řecký celek Flamingos FC 3:0.

„Ze slovenského týmu jsme měli respekt, furt jsou to sousedé a hrají podobný styl malého fotbalu jako my, běhavý, je to mladší tým. Hráli jsme poměrně víc na míči a dávali góly. Za pět minut jsme vedli o dva, pak jsme se však uspokojili a oni srovnali. Když jsme odskočili, zase se dotáhli, naštěstí jsme dali ještě branku. Troufnu si říct, že potom s řeckým týmem jsme sehráli nejlepší zápas turnaje, hrálo se v deset večer, což nám vyhovovalo. Výsledek 3:0 byl super,“ podotkla posila pražského klubu na Ligu mistrů.

V semifinále G.I.C La Plate de Cünde vystavil stopku rumunský celek AEK Oradea, který zvítězil 4:1. Oradea poté ovládla i finále, když porazila černohorské mužstvo Dadi Gradnja 1:0. „Škoda, že jsme Rumuny nemohli potkat až ve finále a narazili jsme na ně v semifinále,“ hlesl Jurčík.

I čtvrtým místem udělal G.I.C La Plate de Cünde Praha na turnaji českému malému fotbalu obrovskou reklamu.

„Byl to neskutečný zážitek, ani se to nedá popsat. Hrál jsem Ligu mistrů poprvé a hned čtvrté místo. Týmy jsou opravdu hrozně daleko, všechny mají reprezentanty. Když se nás ptal manažer na zahájení, kolik jich máme a řekli jsme nula, skoro se nám vysmál. Organizace super, hřiště nádherné, ani malé, ani velké, osvětlení skvělé. Zároveň se tam hrála Liga mistrů Masters hráčů nad čtyřicet let, což bylo taky super. Od hřiště jsme to měli pět minut autem, jeden den jsme byli i u moře. Nejdřív jsme si řekli, že jeden zápas denně bude málo, ale stačilo nám to, kvůli silám to bylo lepší,“ popsal Jurčík.

Vítěz Českého národního poháru FC Laguna Pardubice se rozloučil s Ligou mistrů už po základní skupině bez jediné výhry, jen se dvěma remízami a prohrou.

„Určitě jsme zklamaní. Nechci říct, že jsme měli přehnané cíle před Ligou mistrů, ale chtěli jsme postoupit ze skupiny a v play-off se může stát cokoli, je to i o náhodě, o štěstí. Vzhledem k tomu, jak vypadali soupeři a my, převládá velké zklamání, že jsme to nezvládli,“ mrzelo pardubického brankáře Vlastimila Mičjana.

Laguna nejprve remizovala s pozdějším finalistou, černohorským týmem Dadi Gradnja 1:1, stejný výsledek zaznamenala i s řeckým mužstvem Magufana. V posledním utkání podlehla moldavskému celku Dynamis Kišiněv 1:2 a obsadila ve skupině poslední příčku.

„Měli jsme na víc. Soupeři v Lize mistrů jsou vždy kvalitní a o úroveň nebo dvě výš než na Českém národním poháru, ale spíš jsem zklamaný z naší hry, z nějaké chemie v týmu, taktických věcí. Aktuální forma nebyla špatná, ale kdyby se vše sešlo na turnaji v lepším rozpoložení, bylo to na postup ze skupiny,“ hlesl Mičjan.

Zkušený pardubický gólman se tak s evropskou soutěží rozloučil neúspěšně.

„Hrál jsem vyloženě svoji poslední Ligu mistrů, člověk prochází zraněními, má nějaký věk, z toho pohledu chce týmu pomoct a třeba cítí, že tomu mohl dát víc. Nechci hodnotit jednotlivce, ale jako tým jsme to nezvládli, což je škoda. Mladší hráči budou určitě mít ještě šanci si s Lagunou Ligu mistrů v budoucnu zahrát, i když cesta přes Český národní poháru není jednoduchá,“ poznamenal devětatřicetiletý Mičjan.

EMF Liga mistrů

Skupina B:
Beerbasha – G.I.C La Plate de Cünde Praha 1:2
AEK Oradea – G.I.C La Plate de Cünde Praha 2:2
DXC Technology – G.I.C La Plate de Cünde Praha 2:3

Skupina C:
FC Laguna Pardubice – Dadi Gradnja 1:1
FC Laguna Pardubice – Magufana 1:1
FC Laguna Pardubice – Dynamis Kišiněv 1:2

Osmifinále:
G.I.C La Plate de Cünde Praha – 7edma Patrioti 4:3

Čtvrtfinále:
Flamingos FC – G.I.C La Plate de Cünde Praha 0:3

Semifinále:
G.I.C La Plate de Cünde Praha – AEK Oradea 1:4
SB Sabornog Hrama – Dadi Gradnja 0:1

O 3. místo:
SB Sabornog Hrama – G.I.C La Plate de Cünde Praha 0:0, penalty 3:2

Finále:
Dadi Gradnja – AEK Oradea 0:1

Sestava týmu v EMF Liga mistrů 2022: G.I.C LA PLATE DE CÜNDE PRAHA

Hráči: Jakub STENHO (C, B), Tomáš JURČÍK, Jakub NOVÝ, Michal VÁVRA, Tomáš PLÁNIČKA, David BARAN, Marek BROŽ, Matěj NĚMEC, Jakub SEDLÁČEK a Radovan LOKŠA

Kouč – Manažer: Miroslav VOSTATEK

Zdroj: Jaroslav Kára, Malý Fotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.