Spojte se s námi


Fortuna liga

Nejdražší přestupy v historii Sparty Praha! V top šestce i dvě letošní posily

Za jaké hráče zaplatila pražská Sparta ty největší peníze? Mezi šesti nejdražšími sparťany jsou i dvě posily z letošního přestupového období. Kolik za ně celek z Letné vyskládal na stůl?

Publikováno

dne

Za jaké hráče zaplatila pražská Sparta ty největší peníze? Mezi šesti nejdražšími sparťany jsou i dvě posily z letošního přestupového období. Kolik za ně celek z Letné vyskládal na stůl?

Vůbec nejdražší posilou v dějinách Sparty je Nicolae Stanciu, za něj Letenští v roce 2018 zaplatili belgickému Anderlechtu Brusel 96 milionů korun. Rumunský záložník se stal oporou, později si však sparťanské fanoušky znepřátelil přesunem do Slavie Praha.

Na druhém místě je Tal Ben Chaim. Tato posila se, na rozdíl od Stancia, Spartě vůbec nevyplatila. V roce 2017 za něj Pražané vysázeli Maccabi Tel Aviv na stůl 76 milionů korun, angažmá izraelského reprezentanta bylo ovšem velkým zklamáním.

Jen na o něco méně, tedy 73 milionů korun, vyšel v roce 2016 Spartu osvědčený kanonýr Václav Kadlec, který tehdy na Letnou zamířil po angažmá v dánském Midtjyllandu.

Na čtvrtém místě nejdražších sparťanských posil figuruje slovenský zadák Dávid Hancko, Pražané za něj v roce 2021 zaplatili italské Fiorentině 63,6 milionu korun. Tento přestup se bohatě vyplatil, Hancko byl později prodán se ziskem do Feyenoordu Rotterdam.

Kuchta s Preciadem vyšli Spartu na stejné peníze

Asi 61,6 milionu korun pak Sparta zaplatila za své dvě letošní posily. Tou první byl reprezentační forvard Jan Kuchta, jenž v letenském celku velmi úspěšně hostoval již v uplynulé sezoně.

Tou druhou pak posila na pravý okraj obrany, ekvádorský internacionál Angelo Preciado. Ten se ihned zabydlel v základní sestavě a zdá se, že by mohl být, podobně jako Kuchta, dobrou investicí.

Za první šestkou se v žebříčku nejnákladnějších sparťanských posil umístil turecký stoper Semih Kaya, jenž do Sparty zamířil v roce 2017 z věhlasného Galatasaraye Istanbul.

V tomto roce se však Spartě drahé posily příliš nevyvedly. Kaya, podobně jako Ben Chaim, na Letné moc nepřesvědčil a nepodával výkony, které by odpovídaly vynaloženým nákladům.

Zdroj: X, Transfermarkt, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.