Spojte se s námi


Fortuna liga

Nedisciplinovaná Sparta! Má nejvíce červených v historii. Jednu udělenou nesprávně, další 4 jí sudí odpustili

Pražská Sparta se v letošní sezóně pyšní atraktivním fotbalem, ale také velkou nedisciplinovaností. Nasbírala už 7 červených karet, což je u ní nejvíce v historii. A to jich přitom mělo být ještě více.

Publikováno

dne

Pražská Sparta se v letošní sezóně pyšní atraktivním fotbalem, ale také velkou nedisciplinovaností. Nasbírala už 7 červených karet, což je u ní nejvíce v historii. A to jich přitom mělo být ještě více.

Po dlouhých letech si fanoušci Sparty užívají atraktivní ofenzivní fotbal se spoustou gólů a hlavně s pravidelným sbíráním bodů.

Dokonce i defenziva je oproti minulým ročníkům značně stabilnější, letenští inkasovali nejméně gólů v lize. Přesto má jejich hra jednu chybu – velkou nedisciplinovanost všech hráčů.

I když má Sparta nejmenší počet faulů v lize, dostala suverénně nejvíce červených karet. Konkrétně již 7, blíží se pouze Pardubice s pěti červenými tresty.

Předčasně do sprch odešel dvakrát kapitán Ladislav Krejčí, jednou Adam Karabec, Lukáš Sadílek, Victor Olatunji, Martin Vitík a naposledy Angel Preciado.

U Vitíka, Sadílka a Krejčího šlo o hašení gólové situace, Olatunji dostal trest za naskočení do soupeře, druhé Krejčího vyloučení bylo za roztržku v derby a Karabec s Preciadem šli do sprchy za surový faul a nesportovní oplácení.

Preciado tak zapsal letenský celek z ročníku 2023/24 do klubových knih. Sedmá červená karta v jedné sezóně je totiž pro Spartu v její historii rekordní. A to přitom mohlo být ještě hůře.

Podle komise rozhodčích totiž sudí nesprávně odpustili vyloučení Kaanu Kairinenovi, Angelu Preciadovi, Tomáši Wiesnerovi a Matěji Rynešovi. Naopak Olatunji v Hradci červenou kartu vidět neměl. Letenští tak správně měli mít na kontě 10 červených karet.

Spartu nedisciplinovanost zatím body stála jen jednou, když po Krejčího vyloučení jen remizovala v Teplicích. A je také s otazníkem, jestli by se letenští v neděli v derby netlačili v závěru více za vítězstvím, nebýt červené pro Preciada.

Zdroj: CS Fotbal, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.