Spojte se s námi


Fortuna liga

Návrat bývalého kapitána Sparty z ciziny? Někdejší český reprezentant se může znovu objevit ve Fortuna lize

Hrál za reprezentaci, ve Spartě Praha patřil mezi klíčové hráče a dokonce tam nosil na paži kapitánskou pásku. Nyní se důrazný záložník může vrátit ze zahraničního angažmá zpátky do české ligy.

Publikováno

dne

Hrál za reprezentaci, ve Spartě Praha patřil mezi klíčové hráče a dokonce tam nosil na paži kapitánskou pásku. Nyní se důrazný záložník může vrátit ze zahraničního angažmá zpátky do české ligy.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Martin Frýdek bude po sezoně řešit svou další budoucnost. Stane se totiž volným hráčem poté, co mu v červnu vyprší platný kontrakt ve švýcarském Lucernu.

31letý záložník by se teoreticky mohl vrátit do české Fortuna ligy, kde vedle zmíněné Sparty oblékal ještě dres Slovanu Liberec, a to v letech 2012 až 2015.

Od roku 2020 je Frýdek hráčem Lucernu, ve kterém strávil čtyři sezony. Byl pilířem záložní řady a každý rok pojmul velkou porci ligových utkání ve Švýcarsku.

Nejvíce se mu dařilo v ročníku 2022/2023, kdy se v lize 3x zapsal mezi střelce a na konto si připsal také 5 asistencí. Stihl to ve 27 odehraných zápasech.

V probíhajícím ročníku se na trávníku objevil 21x, do statistik se zapsal 4 úspěšnými přihrávkami. Po sezoně už ale v Lucernu pokračovat nebude a vydá se jinam.

Podle inFotbalu je ale pravděpodobnější než návrat do České republiky varianta, že Frýdek bude pokračovat ve švýcarském fotbalovém prostředí, akorát v jiném klubu.

Návrat přímo do Sparty je každopádně passé. Letenští nyní vyznávají zcela jinou koncepci, než tomu bylo v minulosti, kdy vysloužilce ze zahraničí často vítali ve svém kádru.

Frýdek hrál za Spartu v letech 2015 až 2020. Během letošní zimy mu nevyšel přestup do Grashopperu Curych, v létě by o něj mohly mít zájem jiné dva švýcarské celky: FC Curych a Basilej.

Zdroje: inFotbal, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.