Spojte se s námi


Fotbal

Naložili mu na záda celou Anglii a on ji zatím dokázal udržet. „Zázračný“ chlapec Bellingham vyhlíží první evropské zlato. Navíc má nejsilnější hlavičku!

Je to „zázračný“ chlapec, který hraje mezi dospělými od patnácti let. Ve dvaceti už po něm chtějí v jeho domovině doslova zázraky. Vypadá to, že mu naložili celou zemi na záda, ale on ji zatím dokáže opravdu udržet. Získá Bellingham pro Anglii první evropské zlato?

Publikováno

dne

Je to „zázračný“ chlapec, který hraje mezi dospělými od patnácti let. Ve dvaceti už po něm chtějí v jeho domovině doslova zázraky. Vypadá to, že mu naložili celou zemi na záda, ale on ji zatím dokáže opravdu udržet. Získá Bellingham pro Anglii první evropské zlato?

Mají tým doslova napěchovaný největšími hvězdami evropského fotbalu, ale přesto se jejich očekávání soustředí na teprve dvacetiletého mladíčka. Anglie, největší favorit sedmnáctého mistrovství Evropy, první zápas zvládla. Porazila 1:0 Srbsko. Hádejte, kdo dal branku?

Ano, hádáte správně. Už ve 13. minutě potvrdil Jude Bellingham, že se na něho spolého oprávněně. Očekávání od středopolaře Realu Madrid před šampionátem ještě zvýšilo video společnosti Adidas, kde odchovanci Birminghamu naložili na záda doslova celou Anglii.

„Je to neuvěřitelný hráč. Zaslouží si veškerou chválu, které se mu v tuto chvíli také dostává. Je to tím, jak hraje, s jakým sebevědomím hraje a jak ovlivňuje hru. Pro hráče na těchto pozicích je důležité dávat góly a to Jude dělá,“ řekl pro UEFA o svém parťákovi Harry Kane.

Bellinghamova gólová hlavička letěla rychlostí 60 km/h

Stejný web navíc přišel se statistikou datových metrik od společnosti Connected Ball Technology. Podle záznamů z míče adidas Fussballliebe Official Match Ball letěl vítězný gól Bellinghama maximální rychlostí 60,6 km/h. To je zatím nejsilnější hlavička turnaje.

„Líbilo se mi to. Měli jsme skvělou rovnováhu mezi hrou s míčem a bez něj. Skvělý byl Trent (Alexander-Arnold), dirigoval hru a velmi mi pomáhal. Celá souhra fungovala ve středu pole na jedničku, i s Decem (Ricem),“ řekl Bellingham o hře ve středu zálohy Anglie.

„Po začátku střetnutí jsem se cítil opravdu sebevědomě. Nemohl jsem se dočkat, až si zahraji na tak úžasném turnaji s tak skvělou skupinou hráčů. Myslím, že bylo vidět, jak si fotbal užívám,“ dodal Bellingham.

Dotáhne „zázračný“ mladík hrdý Albion k prvnímu evropskému primátu?  Zatím to vypadá, že očekávání jsou opravněná a i reklama firmy Adidas nepřehání. Druhé dějství tohoto zajímavého příběhu je v plánu ve čtvrtek, Anglii se postaví Dánsko.

Zdroj: ČT Sport, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.