Spojte se s námi


Bundesliga

Naleštěná bída? Frankfurt nakoupil 3 talenty za 29 milionů eur a následně je prodal za 208 milionů. Zatím ovšem vždy vyhořely. Bude případ Muaniho jiný?

Frankfurt měl v poslední době velké štěstí na útočníky. Ovšem po přestupu do jiného klubu zatím vždy všichni vyhořeli. Nyní se německému klubu ovšem podařilo prodat Randala Kolo Muaniho za 95 milionů eur do PSG, zlomí francouzský talent toto prokletí svých předchůdců?

Publikováno

dne

Frankfurt měl v poslední době velké štěstí na útočníky. Ovšem po přestupu do jiného klubu zatím vždy všichni vyhořeli. Nyní se německému klubu ovšem podařilo prodat Randala Kolo Muaniho za 95 milionů eur do PSG, zlomí francouzský talent toto prokletí svých předchůdců?

Sébastien Haller – (7 milionů eur – 50 milionů eur = profit 43 milionů eur)

Haller přišel do Frankfurtu v létě 2017 za 7 milionů eur z Utrechtu a dařilo se mu skvěle. V 77 zápasech nastřílel 33 gólů a k tomu přidal 19 asistencí. V roce 2019 po něm tak sáhl West Ham United, který za něj Eintrachtu vyplatil 50 milionů eur.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jenomže v Premier League mu to příliš nesedlo, když v 54 zápasech nastřílel 14 gólů a následně se stěhoval do Ajaxu, kde restartoval svoji kariéru, přičemž nyní kope v dresu Borussie Dortmund.

Haller ovšem zvládl něco úplně jiného, vyhrál totiž boj se zákeřnou nemocí. Z nějakých sportovních neúspěchů už si tak s největší pravděpodobností hlavu neláme a vše si užívá.

Luka Jovič – (22 milionů eur – 63 milionů eur = profit 41 milionů eur)

Jovič zažil společně s Hallerem skvělou sezonu ve Frankfurtu, ze kterého odcházel po 93 zápasech, v nichž nastřílel 40 gólů a k tomu přidal ještě 10 asistencí.

Srbský útočník se poprvé objevil v Bundeslize na hostování s Benfiky, načež ho Frankfurt vykoupil v létě 2019 za 22 milionů eur. O den později ho okamžitě prodal do Realu Madrid za 63 milionů eur.

Dnes už ale Joviče můžeme označit jako jeden z nejhorších přestupů Realu Madrid, za který nakonec sice naskočil do 51 zápasů, ovšem vstřelil pouze 3 góly a v létě 2022 odešel jako volný hráč do Fiorentiny, kde zůstal jednu sezonu, když na poslední chvíli podepsal smlouvu s AC Milan.

Randal Kolo Muani – (zdarma – 95 milionů eur = profit 95 milionů eur)

Doslova vytrucovaný přestup nakonec všechny strany zvládly včas. Muani vyšel PSG na 95 milionů, což je pro Frankfurt skutečně velký přínos do klubové kasy, když vezmeme v potaz, že talentovaný Francouz přišel minulou sezonu z Nantes zdarma.

S Frankfurtem se loučí po 50 odehraných zápasech, ve kterých nastřílel 26 gólů a u dalších 17 asistoval. V Paříži ho čeká velká konkurence, bude proto zajímavé sledovat, zda uspěje, nebo bude kráčet ve šlépějích svých předchůdců.

Frankfurt si nicméně přišel za tyto tři útočníky na 179 milionů eur, což je velmi pěkná částka, kterou jistě dále investuje do dalších zajímavých talentů. Odchod Muaniho však bude citelný a chvíli bude trvat, než najde německý celek zase adekvátní náhradu.

Zdroj: Transfermarkt, Facebook, Frankfurt

Reklama

Oblíbené