Nadšení sparťanů opět klesá. Posměšky Zahustelovi výrazně přitížily

Sparta má za sebou první ligové kolo. A hůře to pro ni začít nemohlo, jelikož v domácím prostředí podlehla Slovácku 0:2. Pro tým z Uherského Hradiště jde tak o první výhru na Letné od založení klubu. Kdo své fanoušky nepotěšil? Na to se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: sparta.cz

Utkání bylo zejména o seběvědomí. Vědělo se, že Slovácko přijede s čistou hlavou a diváci tak s největším pravděpodobností neuvidí pohledný fotbal. Sparta neměla jinou možnost než vítězství. A v hlavách hráčů to bylo vidět od začátku utkání.

V nejhorší psychické pohodě byl Zahustel, jenž po půlminutě hry poslal míč zbytečně na roh a z ochozů byly slyšet posměšky. Něco takového pak hráči zkazí celé utkání, v případu Zahustela poločas.

Jeho výkon byl stejný jako na jaře. Již v přípravě ukázal, že jeho výkony nejsou zdaleka na A tým. I kvůli němu tak padla první branka do sparťanské sítě. Po chybě Kangy zcela nepochopitelně Zahustel pouze vyklusával a nechal samotného Kalabišku, který si posadil Kayu a pohodlně skóroval.

Dvojitá smůla Zahustela byla v tom, že míč ještě stačil tečovat mezi nohy brankáře Nity, který by dost možná míč vyrazil. Při druhé brance nesmyslně chyboval ve středu hřiště Sáček. Ovšem to by ještě nebylo nic hrozného, kdyby nenechal Kanga společně s Kayou útéct Daníčka, který neměl těžkou práci.

Po půlhodině hry tak bylo hotovo a vědělo se, že tento zápas se otočí jen stěží. Šance byly, ale skórovat se z nich nepovedlo. Smutný pohled byl na trenéra Jílka, který se snažil seč mohl, ale tým k obratu dovést nedokázal.

Zdroj: sparta.cz

Jak hrála obrana? Mimo Zahustela nehraje v poslední době dobře ani Hanousek. Zbytečné ztráty, dopředu nic moc. Snad se dostane zpět do formy. Stoperská dvojice nedělala příliš chyb, nicméně u obou branek má svůj podíl viny.

V záložní řadě neukázal nic Karlsson, jenž byl střídán již v prvním poločase. Ani jemu nepomáhá ovšem to, že za sebou nemá jistotu v podobě kvalitního beka. Druhá strana křídla v podobě Hložka také nebyla ta, která na jaře. Stále ale patřil tento šestnáctiletý talent k tomu lepšímu.

Ve středu zálohy vyběhla trojice Kanga, Sáček, Trávník. Martin Hašek nemohl nastoupit, jelikož ho trápila viróza. Jinak by s největší pravděpodobností poslal Sáčka na pravou obranu místo Zahustela, kterého v příštím utkání očekávám maximálně na lavičce náhradníků.

Guélor Kanga běhá všude a i kvůli tomu se pak ve středu hřiště objevují mezery, díky čemuž mohlo Slovácko útočit. Gabonský záložník navíc hodně chyboval, plusem ale byly jeho dalekonosné nahrávky. Michal Sáček chyboval u druhé branky, ovšem jednu jeho střelu chytil Trmal, druhá skončila na tyči.

Michal Trávník je pouhým stínem podzimní sezony 2018/19. Ve Spartě se zatím nechytá a není oporou. V útoku naskočil v základní sestavě Kozák, který měl na ruce dokonce kapitánskou pásku. Snažil se, sklepával míče, měl jednu dobrou střelu. V případě dobře fungujícího týmu bude přínosem.

Delší dobu na hřišti strávili i Tetteh s Plavšičem. Tetteh se předvedl povedenou hrou, i on měl několik příležitostí, tu největší ale zahodil, když běžel s Kozákem sám na jednoho obránce a zcela nesmyslně přihrál metr za paty. Plavšič naskočil až do druhého poločasu, ale předvedl kvalitní výkon.

Jediné co jeho výkonu chybělo, byl gól. Po jeho nádherné střele mohl skončit míč v síti, nicméně Trmal ukázal své kvality. Sparta tak hned v prvním utkání zkrotila sparťanské naděje na povedenou sezónu.

Času je ale ještě spousta. Pochvala míří na tribuny, jelikož velká většina fanoušků nepískala na své hráče, kteří byli po utkání zcela zdrcení. Výkon byl špatný, ale musíme dát Spartě čas. Nabízí se srovnání s rivalem ze Slavie, která po příchodu trenéra Trpišovského také nepředváděla dobrý fotbal.

38 KOMENTÁŘE

 1. “vědělo se, že tento zápas se otočí jen stěží” Můžu se zeptat kdo to věděl? Já třeba stále věřil v obrat, že padne nějakej náhodnej gol na 1:2 a hráče to nakopne. Tak by možná bylo lepší psát tyhle názory sám za sebe nezobecňovat je na všechny. Ostatně věřila i většina tribun protože až do nějaký 80. minuty se hodně dobře fandilo.

  • Spaťanské úspěchy vždy byly spojené s bojovností…lepší je 11 válečníků Řepků než 11 poflakujících se rádoby “hvězd”, kdy v pohybu je jen hráč s míčem a i ten se po ztrátě míče neráčí vracet… a “trenér”, který nedokáže zjednat disciplinu…

  • Já to věděl. Na vymyšlený penalty v 90+ minutě pro spartu už se naštěstí většinou nehraje…

 2. S tím souhlasím fandili jsme opravdu skvěle. Byl jsem tam a fandil.A akorát jsem úplně nepochopil sestavu.Heca určitě si lépe organizuje obranu než Nita.Vzakladu určitě scházel Lischka proti Stetinovy.V přípravě byli s Kayu skvělí .Plavci byl v přípravě pomalu nejlepší. Po přestávce byli se Sackem který šel na místo marného Zahustela ozdobou Sparťanského snažení. Langa ač je opravdu dobrým fotbalistou Spartě jenom škodí. Stále požaduje od spoluhráču míč ač je mnohem v horším postavení. Tím hrozně spomaluje a brzdí rozehravku. Nenechá vlastně nspoluhráčům jejich vlastní zhodnocení situace.

 3. Ale to je všechno dáno tím, že sudí neměl ke Spartě “respekt” a nevymyslel pro ni asi tak sedm penalt!

  • Přesně…je v prdeli, že přece “naší” železnou Spartičku, tým lidu, takhle sudí ignorují. Však přece Plzeň a Slavie si je kupují každý zápas a je vidět, že za prohru můžou tyto dva týmy. Chtějí prostě tu “naší” železnou Spartičku odstřihnout od boje o titul hned z úvodu.

 4. Sestavu na Jablonec bych si představoval asi takto: Heča – Sáček, Lischka, Costa, Frýdek – Plavšič, Hašek, Kanga, Trávník, Hložek – Kozák. Na střídání Nita, Kaya, Štetina, Hanousek, Graiciar, Krejčí, Tetteh. Kvalitnější ani zdravější hráče zatím Sparta bohužel nemá.

 5. Byla to bída. Obrana hořela, to se čekalo. Lepšího stopera jak Lischku Sparta nemá. Měla vzít Sivoka na rok. Sice bez perspektivy, ale dirigoval by obranu a zastoupil by Bořka jako generál.Do opěvované zálohy bych dal Krejčího, chybí mi tam v záloha trochu chlap, samé tintítka- Kanga, Plavčič, Sáček. Hložek je ještě mladý a Fryďas s Haškem sice hrají agresivně , ale nejsou to dřevorubci.Něco jak byl dříve Kucka nebo Jarošík, trochu kopyto , které umí i dát gol a souboj s ním soupeře zabolí. Do útoku by měl Křetinský rozbít prasátko a vysypat všechny bony za Bonyho.
  Když ani to nepomůže, tak jít od válu. Do základu jistě Lischka, Costa, Hašek. Dal bych šanci i Krejčímu.

 6. Všude se jen píše o tragickém výkonu Sparty. Ale ta hrála jen to, co jim daleko lepší Slovácko dovolilo. Je třeba si uvědomit, že Sparta je už jen průměrný český tým, který bude rád za předkolo Balkán cupu. Na víc nemá a mít dlouho nebude. Ruďoši se s tím musí smířit. Sorry jako 😉

 7. O jakém nadšení to vlastně píšete? O nadšení z toho, že v přípravě porazili třetiligový Benešov a nikomu jinému gól nedali? Z toho byli nadšení?

   • Nadšení ? To máme přece my ostatní 😀
    Však tam se musí každý večer modlit, aby ta sezona byla diametrálně odlišná. Jenže se hraje stále stejná bída. Přijdou jiní hráči a hrajou stejnou tužku…tohle je dobrá filozofie a tvář Sparty. A lidi pořád fňukají na trenéry, že jim nedokážou vtisknout svojí tvář 😀

    V Jablonci doufám rupnou a zase s nulou.

 8. Já taky fandil naplno a je super že si to už sedá!! Už ať si to sedne pořádně a v druhé lize bude těm ruďochům líp…

 9. Míra 15.7.2019 na 19:32
  Ale to je všechno dáno tím, že sudí neměl ke Spartě “respekt” a nevymyslel pro ni asi tak sedm penalt!
  Míro přesně jak píšeš! Naštěstí už nejsou devadesátky kdy to bylo v každým zápase a nejlíp v devadesáté+ minutě.
  Fandím Zbrojovce, která je v druhé lize kde příští rok bude porážet ty rudý kur.. a rád se přijdu podívat.

  • Sestup Sparty by byl smutný…ne, že bych to té chátře nepřál – přeju jim přesně to, co přáli oni Slavii v době největší krize, ale ať se hezky krčí dole. Ať dostává čočku i od podprůměrných klubů (teda, to už očividně dostává).

  • Hele, Karel, fandit tradičnímu druholigovému týmu ze zatáčky na Vídeň, tak chodím kanálama, jasný?

   • o tobě toto psát ani nemusím, protože to u tebe už z dálky každý vidí ty rudej komunistickej šmejde.

  • Oléééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé Slovácko!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Autor článku, je výborný češtinář, písmenko sem, písmenko tam. Kdybych si nedovedl představit o čem autor píše … je snůška blábolu

  • Dobrý den, v případě, že jste v článku našel chybu, budu rád za jakékoliv připomínky. Takto nekonkrétním komentářem příliš nepomůžete. Děkuji

  • Josífek sparťan…musíte psát jinak, psát chválu a že si to už sedá a pak to Josífek pochopí a pochválí vás…

 11. Kdy už si ve Spertě vedení konečně uvědomí že problém není v trenérech ale v hráčích.Mají průměrný kádr bez vůdčí osobnosti,nemají tvořivé hráče,nemají ani jednoho kvalitního střelce,obrana je pro smích,mají jen trénované nekopy typu Frýdeka,Sáčka,Haška,to jsou hráči fotbalově na divizi,jen mají lepší fyzičku,a umí dobře faulovat,to jim jde.Tohle trio doplnuje drbálek Kanga který nikdy nepochopí že fotbal se hraje na branky a ne na kličky.Pro mnejako pro spartana,který chodil na ještě na starou dřevěnou Spartu a pamatuje všechny uspěchy týmu je to tragický pohled.Nejvíc mi ale vadí ty jejich namachrovaný předzápasový kecy v televizi,žádná pokora,oni si fakt myslí že jsou hráči evropské třídy,je to k smíchu.

  • Spartu sráží přístup ke hře. Soupeř rychle běhá sparta poklusává. Hráči soupeře se vzájemně zajišťují u sparty vládne chaos. Hráči nemají individuální schopnosti ( až na Hložka ) řešit individuálně složitější situace směrem dopředu spoléhají se na Kangu (vždy směrem dozadu ), který je pomalý a vyžaduje kontrolu nad řešením situací. Na svá řešení nemá postavu ani rychlost ani dostatek herní kázně. Jedna nebo dvě dlouhé přihrávky nevyváží desítky zpomalených nebo zničených akcí a nedoražených návratů jeho zásluhou. Kangu okamžitě na lavici a co nejrychleji prodat. On je brzda a je nenapravitelný týmový hráč z něho nikdy nebude. Kdy už prohrávat tak s mladými perspektivními odchovanci, kteří mají šanci se ještě něco naučit. Většina současných namyšlenců na to nemá.

 12. “Vědělo se, že divák pravděpodobně neuvidí pohledný fotbal”. A kdy divák v naší “lize” pohledný fotbal viděl?:-))
  Liga bude opět k nekoukání, podprůměrná a plná kroutičů hlav a rozhazovačů rukou při každém odpísknutém faulu. To jediné jde hráčům dobře. Jako byli Psohlavci, tak po našich trávnících běhají Kroutihlavci.
  Ale jen takovéto výsledky mohou naši nudnou “ligu” alespoň trochu okořenit! Jen víc a houšť!
  A tupý sparťanský fanoušek a podpořit hráče kterému se nedaří? Zapomeňte!!!

 13. Může mi někdo vysvětlit, koho ve vedení Zahu klátí, že pořád kope základ? Každej zápas nějaká jeho bota a furt se tam drží jako klíště.

 14. Z cizinců nikdy nebudou Sparťani. Snad s výjimkou Slováků. Sparta není pro cizince dostatečně silné jméno a tudíž dostatečně silná motivace. Představa brněnského právnička o světovém renomé Sparty je zcela mylná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..