Fortuna liga

Na závěr sezóny prohra v derby! Jak slávističtí fanoušci reagují na nepovedený zápas?

Pražská Slavia zažila hrozivý závěr sezóny, čím to bylo? Vysílení? Přemíra tlaku na nepříliš zkušený tým? Ztráta vítězné aury? Těžko říct, každopádně kdyby neexistovala nadstavba, tak by Slavia Praha slavila zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě.

Pražská Slavia zažila hrozivý závěr sezóny, čím to bylo? Vysílení? Přemíra tlaku na nepříliš zkušený tým? Ztráta vítězné aury? Těžko říct, každopádně kdyby neexistovala nadstavba, tak by Slavia Praha slavila zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě. Jenže Fortuna liga nadstavbu má a sešívaným absolutně nevyšla. Pomyslnou „korunu“ tomu červenobílí nasadili v 303. derby pražských „S“.

S výkonem Slavie nebyl spokojený asi nikdo, kdo je jakkoliv spojený s klubem, jenž tradičně nosí červenobílé barvy. Sparta působila dravějším dojmem a nakonec si dokráčela k ligovému vítězství 2:1. To se ji v Edenu povedlo naposledy téměř před 8 lety.

Sparta se dostala do vedení ve 20. minutě, když se prosadila zimní posila Tomáš Čvančara. Slavia dokázala do poločasu ještě srovnat! Svojí první trefu v letošní sezóně zaznamenal Petr Ševčík.

Spartu oslabil v 78. minutě po druhé žluté kartě Tomáš Wiesner. Místo toho, aby slávisté strhli vedení na svojí stranu, tak přišel v 83. minutě zápasu šok!

K přímému kopu zpoza vápna se postavil Adam Hložek, který Slavii ve své kariéře ještě nedal gól. No a toto prokletí v 303. derby pražských „S“ nakonec prolomil, a to ve velkém stylu.

Podívejte se na krásnou branku talentovaného reprezentanta, který s největší pravděpodobností v létě změní dres.

Reakce slávistické veřejnosti

Nyní už k tématu! Narozdíl od příznivců pražské Sparty, kteří slavili již třetí vyhrané derby v letošní sezóně, tak mezi slávistickou obcí zavládl zmar a nespokojenost.

Tahle sezóna v červenobílých příznivcích rozhodně nezanechala to samé, co ty předešlé tři. Jak tedy slávistická veřejnost reagovala?

Slavia narozdíl od minulých sezón dostávala relativně hodně branek. Samozřejmě se nejčastěji ukazuje na brankářskou dvojici Mandous-Kolář, ale důležité je zmínit, že stabilní výkony nepodávali také stopeři.

Jindřich Trpišovský a spol by měl v létě vyřešit především tento post. Pozice gólmanů je pouze o psychice, pokud se jeden z dvojice Mandous-Kolář chytne, tak zcela jistě bude gólmanská otázka vyřešená.

Zdroje: Livesport, Kudela the G.O.A.T, Vlajkonoš, Pavel Kamarýt, tolsimir