Spojte se s námi


Fotbal

Na základě nově stanoveného systému už v Šachtaru Doněck loupil Real Madrid, Lyon či Corinthians

Na základě nedávno zavedeného systému FIFA, který následně ověřila UEFA, je umožněno hráčům v ukrajinské lize, kde momentálně probíhá válka, volně vstoupit do jiného klubu. V důsledku války je v Ukrajině totiž liga momentálně pozastavena a tak hráči nemohou hrát.

Publikováno

dne

Na základě nedávno zavedeného systému FIFA, který následně ověřila UEFA, je umožněno hráčům v ukrajinské lize, kde momentálně probíhá válka, volně vstoupit do jiného klubu. V důsledku války je v Ukrajině totiž liga momentálně pozastavena, a tak hráči nemohou hrát. V tomto článku se podíváme na trojici hráčů, kteří na základě nově stanoveného systému opustili Šachtar Doněck.

Prvním hráčem, kterému se budeme věnovat, je čtyřiadvacetiletý střední záložník Maycon. Rodák ze São Paula, který odehrál v dresu ukrajinského celku téměř 100 utkání, bude působit na hostování v rodné Brazílii, konkrétně v celku Corinthians.

Hostování bude trvat do 31. prosince 2022 a opce není jeho součástí. Maycon se tedy poté vrátí zpět do Šachtaru. Corinthians je mimo jiné celek, ve kterém Maycon začínal a ze kterého 1. července 2018 přestoupil právě do Šachtaru.

Dalším hráčem, kterému bychom se chtěli věnovat, je osmnáctiletý pravý obránce Vinicius Tobias. Tento mladík odchází na hostování do Realu Madrid. Délka hostování je stanovena do 30. června 2023 a jeho součástí je taktéž následná opce.

Vinicius nebude ihned součástí A-týmu, ale po zbytek současné sezóny bude působit v Realu Madrid Castilla. Od příští sezóny by se pak měl posunout už do A-týmu a fungovat jako krytí za Daniela Carvajala.

Posledním z trojice hráčů je dvaadvacetiletý pravý křídelník Tetê, který odchází na hostování do Olympique Lyon, kde by měl působit do 30. června 2022. Následná opce není součástí hostování, nicméně mladý Brazilec má smlouvu s ukrajinským celkem pouze do 31. prosince 2023.

Jedná se o vcelku produktivního hráče, neboť dvaadvacetiletý Brazilec odehrál v letošní sezóně celkem 28 utkání, vstřelil 10 gólů a připsal si 2 asistence. Uvidíme, kterému z trojice hráčů bude jejich hostování nejvíce prospěšné.

Co si myslíte o nových destinacích těchto hráčů a neměl podle Vás Maycon na lepší klub, zvláště nyní, když se mu nabízela ideální příležitost?

Zdroj: Transfermarkt, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené