Spojte se s námi


Hokej

Na tomhle se hrát nedalo. Tady šlo skutečně o zdraví hráčů, říká Šimíček o kontumační výhře pro Vítkovice

Hokejová Liga mistrů měla v úterý na programu osmifinálové duely, přičemž jeden z nich se nemohl dohrát do konce. Duel mezi Lahti a Vítkovicemi byl kontumován ve prospěch ostravského klubu.

Publikováno

dne

Hokejová Liga mistrů měla v úterý na programu osmifinálové duely, přičemž jeden z nich se nemohl dohrát do konce. Duel mezi Lahti a Vítkovicemi byl kontumován ve prospěch ostravského klubu.

První utkání play off Champions Hockey League mezi Lahti a Vítkovicemi bylo už po dvanácti minutách ukončeno.

Důvodem byla nezpůsobilost hrací plochy, jak už na svém klubovém webu Vítkovice informovaly. Domácí se snažili led opravit dlouhé dvě hodiny, avšak ani po této době nebylo možné v utkání pokračovat.

Na základě pravidel Champions Hockey League tak bylo utkání kontumováno právě ve prospěch ostravského celku.

„Dost nás to mrzí, protože jsme se na tenhle zápas těšili. Bohužel po 12 minutách bylo utkání ukončeno. Ale na druhé straně musím říct, že to bylo správné rozhodnutí. Led opravdu nebyl ve stavu, aby se na něm mohlo hrát utkání,“ řekl sportovní ředitel klubu Roman Šimíček v rozhovoru pro klubový web.

„Nebylo to o jedné díře v ledu. Po těch necelých dvanáti minutách byla celá ledová plocha v opravdu havarijním stavu. Byl tam díry, kusy ledu s odštipovaly. Tady šlo skutečně o zdraví hráčů,“ má jasno Šimíček.

Náhradní termín nepřipadal v úvahu, kontumace je na místě

Dále v průběhu rozhovoru ještě Šimíček uvedl, že nic jiného než kontumace v neprospěch pořádajícího týmu nepřicházela v úvahu.

Samotné vedení Champions Hockey League údajně podalo oběma celkům informaci, že ani žádná dohrávka nebo přeložení zápasu rozhodně rovněž nepřipadaly v úvahu. Vítkovice tedy do domácí odvety půjdou s třígólovým náskokem.

Ta se uskuteční 21. listopadu v 18:00, a to pochopitelně v ostravské Ostravar Aréně. „Jsme připravení doma před našimi fanoušky bojovat a porvat se o vítězství, ale zároveň víme, že to nebude jednoduché. Vnímáme to tak, že v Ostravě se začíná od stavu 0:0,“ dodal Šimíček.

Zdroj: Champions Hockey League, HC Vítkovice Ridera

Reklama

Oblíbené