Na státní přípěvek 25 tisíc pro živnostníky dosáhnou i nejlépe placení fotbalisté Sparty či Slavie

Na základě aktuální verze rozhodnutí Ministerstva financí o mimořádné pomoci OSVČ mohou fotbalisté, kteří nejsou v klubu zaměstnáni, čerpat na základě čestného prohlášení o poklesu příjmu státní příspěvek. Na dávku tak mají nárok i ti hráči s milionovými ročními odměnami.

V českém fotbale vystupují někteří hráči jako zaměstnanci klubu, většina z nich však poskytuje své služby fotbalovým týmům externě jako osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Tuto praxi posvětil také soud v případě Davida Lafaty, o statutu jednotlivých hráčů se lze snadno přesvědčit v živnostenském rejstříku. Jako OSVČ tak vystupují největší hvězdy Slavie, Sparty i plzeňské Viktorie. V důsledku vládních nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru byl spoustě z nich snížen plat, mají tak nárok na mimořádnou pomoc od státu.

Ve většině českých klubů hráči na snížení platů bez problémů přistoupili. Tímto uznávají, že když nemůžou hrát fotbal, tak vlastně nepracují, a tím pádem dostanou menší výplaty. Celkové snížení pak závisí na dohodě kabin se samotnými funkcionáři. Někteří ligoví fotbalisté se tak mohou zařadit mezi živnostníky, kterým nebyla umožněna jejich pravidelná výdělečná činnost, a zažádat o již uvedený příspěvek v hodnotě 25 tisíc.

Otázkou ovšem je, do jaké míry je spravedlivé čerpání příspěvku hráčem s příjmy o řád většími, než jsou platy například nemocničního personálu, který aktuálně bojuje s virem v první linii. Žádost o příspěvek samozřejmě není nutné podat, ale kdo si ve chvíli omezení životního standardu bude hrát na morálku a kdo takovou žádost skutečně podá, se teprve uvidí. Stačí podat tuto žádost a k ní přiložit čestné prohlášení o omezeních spojených s vykonáváním profese, což se skutečně v případě fotbalistů stalo. Minimálně neměli hráči nárok na pravidelně vyplácené prémie. A co není zakázáno, tak je povoleno.

Sportovcům netřeba křivdit. Mnoho z nich v současné době pomáhá ať už finančně, nebo dobrovolnickou činností a příspěvek především mladým hráčům či plejerům z nižších soutěží jistě pomůže zaplatit nutné měsíční výdaje. Na příkladu Michala Sadílka lze vidět, že špičkoví hráči svými příjmy mohou zajistit výraznou pomoc v regionu, ne zdaleka všichni se však k jeho iniciativě přidali. Pokud by podobnou sumu jako on věnovali i jiní, patrně by se to díky snaze fotbalových agentur o zlepšení hráčovi image média dozvěděla.

V těžkých dobách můžou fotbalové hvězdy ukázat svůj charakter. Buď v kladném, nebo záporném slova smyslu. O čerpání příspěvku se sice pravděpodobně nikdo nedozví, i jistě jim je však jasné, že zmíněnou finanční sumu může stát v budoucnu utratit lépe například za zdravotnictví nebo podporu lidí, kteří v důsledku pandemie přišli o pracovní místa.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  • to je jednoduché, protože pizda Schilerová na co sáhne, to posere, něco tak blbého patří do blázince a nikoli do politiky

 1. No na tenhle matroš platíme daně.Příště už nejdu na fotbal apod sporty ať mě ty hyeny vlezou třeba do prdele.

 2. Fotbalisti za to nemůžou.
  Chaos a křivdy vytváří různí Ing, Dr., Šilerové, kteří nastavují pravidla.
  Pak ať se nedivím, že jim nebudou platit daně….

 3. A co ti kteri berou vysluhy + plat?
  V kombinaci byvaly policajt + st. zamestnanec ten stat doji 2x 🙁

 4. Co na to říct,jenom snad to ,mi co chodíme do práce s rouškou 8 hodin makáme manuálně nemáme ani těch 25 000 běžte do ……………………….

 5. Tak vzhledem k tomu, jak poctivě si dnes plní fotbalisté svoje daňové povinnosti, tak nevidím moc z nich, co by těch 25 litrů nevzalo.

 6. Někteří z Vás se tu čertí a myslí si, že každý z nich pobírá statisíce měsíčně.
  Navíc v článku není ani napsáno, že toho využívají, ale že toho můžou využít – a tohle vám stačí na to, aby jste tu nadávali, protože těch 25k nemáte ani v práci. Za což oni nemůžou.

  • Spíš je absurdní to plošné nastavení podmínek, že na tu de facto sociální dávku mají nárok i lidi s vysoce nadprůměrným platem. Ty peníze jsou potřeba jinde.

   • když byl navrhnut příspěvek 15000kč tk všichni řvali, že je to málo,
    když byl příspěvek zvednut na 25000 a na tuto částku dosáhnul jen někdo tak zas většina řvala protože u nás vládne závist a chamtivost
    a většina toho zneužije bohužel

  • jistě, že oni za to nemůžou, vina je jednoznačně na straně té primitivní .undy co vede Min. financí a jejího guru Babiše

 7. Hlavně, že na tom návrhu “pracuje” celý vládní tým a řada “expertů” už jakou dobu . . . , a pak z toho vypadne takovej paskvil. Kolikrát se to už měnilo a přepracovávalo? Vždy něco vytvoří, a pak teprve zjistí z odezvy národa, co je to za paskvil. Proč to tedy rovnou neproberou s “běžným” lidem. Jako to bylo s nákupní dobou seniorů. Hned, když jsem to slyšel prvně, tak jsem si řekl, co je to za hovadinu . . . Hlavně, že koblihy furt vynášejí Babiše do nebes . . .

  • koblihosocanokomunisté budou dál volit tuhle vládní sebranku, už ted je Česko jeden velký koncentrační tábor, oni by to takhle rádi nechali navždy, v čele s pomateným Prymulou.A to mu ještě Zeman dá nejvyšší státní vyznamenání, hrůůůůůůza

 8. no a zaměstnanci, ředitelé, kteří sedí ted doma, kteří berou třeba 300000, ti nedostanou náhradu platu?

 9. jsme opět v českém BORDELU !!!!

  Původní návrh, tedy, 15.000,- po prokázání ztráty za poslední 3 měsíce byl logický – teď těch 25.000,- dostane každý netáhlo, bez ohledu na to, kolik vydělal a nebo kolik přiznal… Poslední měsíce bylo jakési srovnání, ale naše slavná “opozice” de facto prosadila paskvil, který uhradíme všichni

  • A co na tom máte logického,prokázat ztrátu za poslední 3mesice? V lednu a únoru mohly být tržby z různých důvodů dobré,oproti loňskému roku a pokles tržeb až od 14.3.,tedy po uzavření obchodů a podobných zařízení do konce března. Pak nemáte šanci. A navic-uslintaných 500kc za den je prd,když jen nájem nebytových prostor dělá denně např.700kc a více. Výsledek=ztráta.

 10. Jde o to, jestli o ten příspěvek opravdu budou žádat. Kdyby požádali, tak by ho dostali, ale doufám, že ve velké většině budou čestní a žádat nebudou.

 11. Přitom by stačilo dát peníze podle posledního daňového přiznání…. platíš daně ? Dostaneš. Neplatíš ? Máš smůlu…proč vlastně podnikáš když nevyděláváš…. Jak jednoduchý. Nejvíc řvou třeba kadeřnice …co přiznávají za daně? Možná sem tam nějaká výjimka… Někdo naopak odevzdává na daních veliké částky a dostane tolik jako třeba ta kadeřnice ? Divná spravedlnost…

  • houno tomu rozumíš, ani netušíš, že při výdělku cca 180tisíc za rok se daně neplatí,což je pro ty nejméně vydělávající, takže dle tebe ten, kdo vydělá 2milion za rok by to měl dostat? Dej si hadr na hlavu!!!

   • Hele ty houno… já nikde nenapsal že by měl dostat “2milion”.
    Napsal jsem jen to, že by měl peníze dostat kdo platí daně a ne ten kdo je jen ochcává. A hadr na hlavu doporučuji tobě, minimálně za tu báječnou “češtin” … pane “chytrej”

 12. No,tihle lemplové to “potřebují” nejvíce !!! Že ještě nejsou evidovaní na pracáku ??

 13. Ženské na paragrafu s dítětem máte přidat, a ne cpát peníze takovým lemplum, co se umí valet jen po trávníku..

 14. TO JE PŘECE UDĚLÁNE PŘESNĚ PODLE PRAVICE !!I MULTIMILIONÁŘI PŘECE NA TO MAJI NÁROK !§ONI JSOU PŘECE VICE JAK SAMOŽIVITELKY ŽE ??,

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.

Neuvěřitelné statistiky Jindřicha Trpišovského! Stane se historicky nejlepším koučem Slavie?

Slavia Praha si v sobotu poradila s Karvinou, na jejíž půdě dokázala vyhrát 3:1. I nadále tak pokračuje ve své dominanci napříč Fortuna ligou a po patnácti kolech je stále neporažená. Za úspěchy sešívaných z velké části stojí trenér Jindřich Trpišovský, který má nakročeno k tomu, aby se zapsal do slávistických kronik...