Spojte se s námi


Fortuna liga

Na Spartu přijíždí oblíbený soupeř. Jablonec na Letné nevyhrál v lize od roku 2007

Spartu čeká v sobotu Jablonec a papírově je jasným favoritem. Nejen kvůli dobré formě letenských na domácím stadionu, ale také díky vzájemným zápasům, které Severočechům moc nejdou.

Publikováno

dne

Spartu čeká v sobotu Jablonec a papírově je jasným favoritem. Nejen kvůli dobré formě letenských na domácím stadionu, ale také díky vzájemným zápasům, které Severočechům moc nejdou.

Jestli má Sparta nějaké oblíbeného soupeře na domácí půdě, tak jedním z nich bude Jablonec. Proti severočeskému celku neprohrála na Letné už 18 utkání v řadě, přičemž hned 15 zápasů dokázala zvládnout vítězně.

Skóre z těchto 18 utkání činí 34 branek ve prospěch Sparty a pouze 9 branek na straně Jablonce. Naposledy Sparta doma porazila Jablonec 3:0 v únoru tohoto roku, když se trefili Kuchta a dvakrát Haraslín.

Předtím se zrodila remíza 1:1, to se psalo 19. září 2021. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Drchal, za hosty ve druhém poločase srovnal Čvančara. Paradoxem je, že oba útočníci si posléze vyměnili strany.

Poté už najdeme jen dva zápasy, kdy Jablonec dokázal na Letné bodovat. Stalo se tak v listopadu roku 2018, kdy Severočeši dokázali na Spartě uhrát remízu 0:0. Ve druhém poločase navíc přestáli neproměněnou penaltu Nicolae Stancia.

Pro další remízu musíme zajít až do roku 2013. Tomáš Čížek tehdy poslal Jablonci do dvoubrankového vedení, když se trefil na konci prvního a na začátku druhého poločasu. Sparta si ale vyvinula velký tlak, v 78. minutě snížil Přikryl a v 89. minutě srovnal Zápotočný.

Poslední výhra

Pokud bychom se chtěli podívat na poslední výhru Jablonce na Letné, musíme zajít až do března roku 2007. Tehdy za hosty otevíral skóre současný asistent trenéra ve Spartě, Luboš Loučka. Ve druhém poločase přidali branky ještě Róbert Zeher a Petr Smíšek.

Za Jablonec tehdy nastoupil třeba i Miroslav Baranek, současný vedoucí A-týmu Sparty. V zelenobílém dresu se také představil například Jozef Weber, naposledy trenér Hradce Králové, který vedl třeba i Jablonec, České Budějovice nebo Karvinou. Na hřiště se dostal i Milan Petržela nebo známá jména jako Michal Špit, Jan Flachbart nebo Milan Fukal.

Pokud tedy bude chtít Jablonec na Letné znovu vyhrát, bude muset hodně oprášit historii. Do zápasu ale vstupuje v poměrně solidní formě, dokázal totiž vyhrát tři zápasy v řadě.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené