Spojte se s námi


Evropská liga

Na Spartu příjíždí Magic Isco. Jak téměř odepsaný fotbalista znovu nakopl svou bohatou kariéru?

V Realu Madrid vyhrál vše, co se dalo. Stal se také vítězem ceny Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče. Jenže jeho kariéra poté uvadla a už jej všichni odepsali. Teď se však vrátil a dnes představí své umění na Letné.

Publikováno

dne

V Realu Madrid vyhrál vše, co se dalo. Stal se také vítězem ceny Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče. Jenže jeho kariéra poté uvadla a už jej všichni odepsali. Teď se však vrátil a dnes představí své umění na Letné.

Je to typický Španěl. Hráč, který má míč přilepený k noze a svým uměním bavy miliony diváků po celém světě. Proto si jej Real Madrid v roce 2013 koupil z Málagy za 30 milionů eur, jako čerstvého vítěze ankety Golden Boy.

V Realu Madrid se Isco postupně stal důležitým hráčem, ve dvou finále Ligy mistrů nastoupil v základu a dostal tak přednost před Garethem Baleem.

Jenže poté začala Iscova kariéra uvadat. A to přesně ve chvíli, kdy Real převzal Santiago Solari. Ten měl totiž míčového kouzelníka ve velké neoblibě.

Isca prakticky ignoroval, i když do té doby patřil mezi důležité hráče, jenž pravidelně nastupovali v základu. Do prvního zápasu nebyl vůbec nominován, následně odehrál jen 34 minut, proti Plzni v Lize mistrů pouze 17 a s Celtou Vigo dokonce zůstal jen na lavičce.

Od října, kdy Solari tým převzal, do konce ledna postavil Isca do základní sestavy jen dvakrát. Za první měsíc přitom ani jednou. Celkem mu dal jen 410 minut a v této statistice byl až na 20. místě v týmu.

Proč si tedy Solari Isca tak neoblíbil? Veřejnou kritiku vyřkl jen jednou. „Abyste mohli hrát, musíte být v dobré kondici,“ nechal se slyšet argentinský kouč na tiskové konferenci. Podle deníku MARCA začal švár už na jednom z prvních tréninků.

„Solari chtěl při tréninku, aby tým, který má v držení míč při hře nahlas počítal přihrávky. Na to mu měl Isco odpovědět, že už takhle toho mají hráči dost, aby ještě museli počítat,“ uvedl redaktor Marcy Miguel Ángel Lara.

Návrat Zidana a odchod do Sevilly

Takhle to šlo mezi oběma dál, dokud nebyl Solari vyhozen a nevrátil se Zidane. Pod Francouzem se Isco opět vrátil do formy, jenže přišel covid. „Cítil jsem, že jsem zpátky, ale přišla pandemie a po ní jsem přestal hrát. Ale to byla má chyba,“ vysvětloval Isco pro deník MARCA.

„Byl to nejistý moment, nevěděli jsme kdy se začne hrát a já zvolnil. Netrénoval jsem doma tak jak bych měl. A když ve fotbale povolíte, ukáže se to. A já jsem za to zaplatil,“ odtajňuje rodák z Benálmadeny.

V létě 2022 zvolil Isco odchod do Sevilly, jenže po půl roce na jihu Španělska angažmá ukončil. Proč se tak stalo? „Sportovní ředitel Monchi volal mému agentovi, ať mi najde klub. Šel za Monchim a ptal se, proč to neřekne mně do očí, jaký je problém, že to spolu vyřešíme. Od té chvíle začal Monchi všude říkat, že chci odejít a nutil mě podepsat ukončení smlouvy,“ říká Isco.

„To se mi nelíbilo a řekl jsem Monchimu, že je to největší lhář kterého jsem kdy potkal. Na to mě Monchi napadl, vzal mě do kravaty, až nás museli ostatní odtrhovat. V tu chvíli jsem chtěl odejít, i když mi to bylo líto kvůli fanouškům a spoluhráčům. Nemohl jsem být v klubu, kde mě ředitel napadne a nikdo se mi neomluví,“ podivoval se nad chováním šéfa Sevilly Isco.

Nedohoda s Unionem

Jeho dalším klubem měl být Union Berlín, jehož nabídka se Iscovi velice zamlouvala. Jenomže německý klub na poslední chvíli cukal z domluvené výplaty a dohoda padla.

„Poslali kontrakt mému právníkovi a vše bylo v pořádku. Přiletěl jsem do Berlína, přijali mě, udělali jsme fotky, vše jako obvykle, jeli jsme na prohlídku. V autě do nemocnice mi řekli, že mě nestihnou zaregistrovat do Evropy. Řekl jsem ‚to mi říkáte až teď?‘ Prý to zkoušeli až do konce, tak jsem řekl, že v pohodě.

Prohlídka byla v pořádku, šel jsem podepsat smlouvu a řekli mi – nakonec je to méně. Akceptoval jsem to, i když taková dohoda nebyla. Ale za deset minut mi řekli, že částka na příští sezónu bude ještě nižší a musí se znovu předělat. V tu chvíli jsem se zvedl a řekl jsem, že takhle ne, není mi 18 a nepodepisuji první kontrakt. Byl to nerespekt,“ vysvětloval Isco pád dohody s Unionem.

Devět měsíců Isco nehrál fotbal a už byl prakticky odepsaný. Nikdo nevěřil, že by se mohl vrátit do elitního fotbalu. 31letý fotbalista ale podepsal v Betisu a znovu kraluje La Lize. Hned 9x ze 14 zápasů už získal ocenění pro hráče zápasu, rozhodl i první zápas se Spartou. Jak se mu povede na Letné?

Zdroj: Golazo Podcast

Reklama

Oblíbené