Spojte se s námi


La Liga

Na přestupu Rodriho vydělá i jeho bývalý celek Villarreal

Publikováno

dne

Včera jsme vás informovali o příchodu Rodriho Hernándeze do Manchesteru City, který jej vyplatil z Atlétika Madrid za 70 milionů eur. Kromě tučné sumy do hlavního města Španělska poputuje také solidní částka do Valencijského společenství, konkrétně pak do Villarrealu.

Žlutá ponorka prodala Rodriga Hernándeze teprve vloni za částku 25 milionů eur a k tomu si nyní může do svého rozpočtu připsat dalších 7. V rámci dohody s Atlétikem si totiž usmlouvali, že 10 % z příštího hráčova přestupu půjde právě na El Madrigal. Díky tomu si tak Villarreal přišel na celkovou sumu 32 milionů eur, přičemž sám Rodriho kupoval zcela zdarma.

Kuriózně to bylo právě z Atlética, konkrétně z jeho rezervního mančaftu v kategorii do osmnácti let. Jinak odchovanec Raya Majadahondy, se tak stal třetím nejdražším odchodem z Villarrealu po stoperovi z Pobřeží slonoviny Ericovi Baillym, který Manchester United stál 40 milionů eur a Cédricu Bakambovi, za nějž čínský Peking Guoan vysázel o 2 miliony méně.

Sestřih prvního dne Rodriho Hernándeze u Manchesteru City (zdroj: oficiální klubový kanál)

Až 14. celek posledního ročníku LaLigy Santander umí za své hráče inkasovat solidní finance, když letos prodali Pabla Fornalse za 27 milionů do West Hamu a před časem pustili Santiho Cazorlu do Málagy za 23 milionů. Významnější posilu zatím oznámili ve Villarrealu jednu a to Raúla Albiola, za něhož do Neapole odešlo 5 milionů eur.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.