Spojte se s námi


Extraliga

Na Plzeň za stovku, v Litvínově na hokej zdarma. Zlín čeká třaskavé setkání s fanoušky

Je pátek, hurá na hokej! Ještě předtím se však podívejme, co zajímavého se děje v zákulisí Tipsport Extraligy. Plzeň a Litvínov trápí nejcitelnější úbytek fanoušků, takže vedení obou klubů muselo na tuhle situaci zareagovat.

Publikováno

dne

Je pátek, hurá na hokej! Ještě předtím se však podívejme, co zajímavého se děje v zákulisí Tipsport Extraligy. Plzeň a Litvínov trápí nejcitelnější úbytek fanoušků, takže vedení obou klubů muselo na tuhle situaci zareagovat. Reaguje i vedení Zlína, které na sobotu svolalo setkání se svými nespokojenými příznivci. Na stadionech nás dnes čeká například souboj rytířů.

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Michnáč jako horký brambor

Tak jak to vlastně nakonec s třiadvacetiletým útočníkem bude? Albert Michnáč se měl podle Slavie, kde působil na hostování, vrátit do Českých Budějovic. Tahle informace přišla několik dní zpět. Podle včerejších informací to však vypadá, že už o něj nemají v Motoru zájem.

Odchovanec Sparty se z Budvar Arény poroučel už loni. Po velmi kritických slovech Václava Prospala o tom, že je flink a paličák, odešel do konce sezony do Plzně, kde zaznamenal ve dvanácti zápasech dvě asistence. Letos stihl za Slavii 11 zápasů s bilancí 3+4. Kam povedou jeho další kroky?

Sázka Indiánů s fanoušky

Klub HC Škoda Plzeň na svých webových stránkách oficiálně uvedl historicky první sázku mezi klubem a fanoušky. Celý podtext má za úkol přilákat do ochozů více diváků. 

Sázka spočívá v tom, že na zápas s týmem HC Dynamo Pardubice, který se odehraje v pátek 22.10.2021 od 17:30, bude klub prodávat vstupenky do všech sektorů na stání za jednotnou cenu 99 Kč.

V případě, že se jim podaří těchto lístků prodat minimálně tisíc, zavazuje se klub připravit speciální cenu do sektorů k stání na zbývající utkání až do konce roku 2021.

Do Litvínova na hokej zdarma

Taky vedení litvínovské Vervy se snaží vrátit své příznivce zpátky na zimák. Pro fanoušky si tak ve spolupráci s firmou, která testování provádí nachystala možnost navíc získat vstupenku na stání zdarma.

Testování bude probíhat před každým domácím zápasem. Každý desátý fanoušek, který podstoupí na Zimním stadionu Ivana Hlinky antigenní test, získá vstupenku na hokej zdarma. Akce bude probíhat i po 1. listopadu, kdy už nebude zdravotní pojišťovna občanům testy hradit.

Setkání vedení s fanoušky ve Zlíně 

Vedení Beranů vyslyšelo žádost fanoušků a svolalo na tuhle sobotu 23. října od 12:30 společné setkání, kde se budou moct příznivci Beranů ptát prakticky na cokoliv. Konkrétní jména, kdo se na této debatě objeví, známa zatím nejsou.

Klub uvedl, že se na místě objeví zástupci vedení, členové realizačního týmu i zástupci hráčského kolektivu. Podle dosavadního průběhu soutěže se dá očekávat opravdu jiskřivá debata.

Setkání proběhne na parkovišti před Zimním stadionem Luďka Čajky. Původně se mělo konat v neděli, ale vzhledem k tomu, že v ten den je domácí zápas proti Kometě vyhodnocen jako rizikový, policie ČR nedoporučila větší shromáždění fanoušků před zápasem, který začíná už v 15:30.

Páteční extraligový program

Pátek bez hokeje si tak nějak fanoušci v rozjeté sezoně už neumí příliš představit, dnešek nebude žádnou výjimkou. Po včerejších dvou předehrávkách se dnes odehraje zbývajících pět utkání z kompletního 16. kola.

Zajímavých zápasů je rozhodně víc. Fanoušci Motoru se těší, že se jim třeba podaří opět vyprodat Budvar Arénu na utkání s Třincem, souboj Plzně s Dynamem zase nabídne bitvu dvou těžkých a rozjetých kalibrů.

Neméně zajímavé však bude i utkání na spodu tabulky mezi Vítkovicemi a Kladnem. Souboj dvou rytířů z obou stran republiky rozhodne o tom, jestli dokážou Vítkovice v tabulce odskočit Kladnu, nebo se naopak Středočechům podaří ostravský celek přeskočit.

Program 16. kola Extraligy
5:3Energie KV  –  Kometa Brno
0:2Mladá Boleslav  –  HC Olomouc
17:30Motor ČB  –  Oceláři Třinec
17:30Verva Litvínov  –  PSG Zlín
17:30Škoda Plzeň  –  Dynamo Pardubice
17:30Vítkovice Ridera  –  Rytíři Kladno
18:00Mountfield HK  –  Bílí Tygři Liberec

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Extraligu přerušovat nebudeme, shodly se kluby. Chtějí ale víc diváků a kompenzace

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Publikováno

dne

Poté, co vláda České republiky rozhodla o omezeném režimu pro sport, kde může být nově maximálně 1000 diváků, uspořádaly extraligové kluby videokonferenci, na které probraly další kroky. „Vedení soutěže se s představenstvem APK LH dohodlo, že soutěž pokračuje podle schváleného rozpisu,” stojí v tiskové zprávě po ukončeném jednání.

Ačkoliv si všichni moc dobře uvědomují, že finanční ztráta bude mít na kluby a celou soutěž drastický dopad, dá se říct, že v tuto chvíli bylo zvoleno menší zlo. Po pátečním jednání majitelů s ředitelem extraligy Josefem Řezníčkem kluby rozhodly, že pokračování soutěže je v tuto chvíli ta nejlepší varianta.

Důvodem je především nabitý program, kdy není v olympijské sezoně moc volných termínů. Už tak je program naplánován tak, že poběží i během olympiády v Pekingu.

Jedeme dál i v novém režimu, ačkoli finanční dopad na rozpočty klubů bude obrovský,“ řekl Řezníček v rozhovoru pro iSport, kde nastínil nejbližší postup Tipsport Extraligy. Jedním z kroků bude jednání s vládou, aby dostala liga výjimku.

Majitelé klubů sice nařízení respektují, ale zároveň nechápou, že například v O2 Aréně, která má kapacitu přes 17 tisíc, platí stejná pravidla, jako v nějaké malé hale, kde může teoreticky být hlava na hlavě.

S kluby jsme to téma otevřeli, dohodli jsme se, že se vytvoří žádost o výjimku, abychom to rozumně narovnali,” prozradil Řezníček jedno z hlavních témat pátečního jednání. Stejně tak se bude extraliga snažit opět vyjednat s vládou kompenzace za ušlé zisky ze vstupného, jako tomu bylo loni.

Otázkou stále zůstává, co bude s dva a půl roku plánovanou akcí pod širým nebem s názvem D+D Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýně. Organizátoři zatím řeší různé varianty. Více by mohli prozradit v pondělí, kdy je naplánována tisková konference. Současné podmínky pro tuhle akci nazval Josef Řezníček za likvidující a zabijácké.

Zdroj: Tipsport Extraliga, iSport 

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Naděje pro PSG Zlín na záchranu? Zlepšené výkony a příchod nové posily

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Publikováno

dne

Zdroj: David Peška, PSG Berani Zlín

PSG Zlín nezažívá v letošním ročníku Tipsport extraligy vůbec příjemné období. Zlín se v tuto chvíli krčí na posledním místě tabulky, ze které ztrácí 8 bodů na předposlední Kladno. Čekají je ještě pořádně krušné chvíle, ale naděje je, jak se zdá, tady.

Zlín se herně zvedl a na ledě to začíná vypadat, že by mohlo dojít ke zlomu. V posledních dvou zápasech dokázal Zlín dvakrát vyhrát. A nebylo to proti slabým soupeřům.

Nejprve si dokázal v domácím prostředí poradit s Olomoucí a následně výhru na domácím ledě potvrdil skalpem posledního mistra Ocelářů Třinec po prodloužení. Pro Zlín to bylo velmi cenných 5 bodů do tabulky.

A nyní to vypadá ještě lépe. Zlín posiluje a do extraligy se podívá další ruská posila. Jedná se o Vladimira Michasjonoka. Klub vycítil, že potřebuje své útočné pole ještě posílit, a proto se rozhodl angažovat do konce sezony tohoto ruského mladíka.

„Sháněli jsme kvalitního útočníka a naskytla se nám možnost angažovat mladého hráče z KHL,“ řekl pro web Zlína sportovní manažer Martin Kotásek.

Jedná se o nadějného ruského útočníka, který chce svou kariéru posunout dále a sází na Tipsport extraligu. „Měl jsem možnost zůstat v Rusku, rozhodl jsem se ale, že chci novou výzvu. I z pohledu kariérního růstu,“ řekl Vladimir Michasjonok.

O přesunu z ruského Chabarovsku do Zlína se radil i s českým bývalým spoluhráčem Michalem Jordánem. „Volal mi a řekl mi pěkné věci o městě a o lidech okolo klubu. Říkal mi, že má smysl sem jít,“ potvrzuje nová útočná posila Zlína.

Zlín nekupuje žádného zajíce v pytli. „Michal Jordán nám poskytl cenné informace: co se týče jeho pracovitosti, tréninkové morálky a základní herní charakteristiky. Viděli jsme pár videí a jsme přesvědčení, že nám v současné situaci pomůže,“ věří trenér Zlína Jenáček.

Nová posila se Zlínem už trénuje. Vztahuje se k ní ještě jedna zajímavost. V extralize bude hrát s číslem 99 na zádech!

Jestli se Zlínu tato akvizice vyplatí a dokáže se ještě odpoutat minimálně od přímého sestupu, se uvidí v následujících měsících.

Zdroj: Hokej

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Sparta dala zapomenout na bídnou bilanci a rozdrtila Hradec Králové rozdílem třídy

Ještě do nedávna platilo, že je Sparta Praha týmem s nejhorší aktuální formou z celé Tipsport extraligy. Po posledních zápasech, kdy dokázala postoupit do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ale také když v posledním kole rozdrtila Hradec Králové, to vypadá v hlavním městě na lepší časy.

Publikováno

dne

Zdroj: Alena Zapletalová, HC Olomouc

Ještě do nedávna platilo, že je Sparta Praha týmem s nejhorší aktuální formou z celé Tipsport extraligy. Po posledních zápasech, kdy dokázala postoupit do čtvrtfinále hokejové Ligy mistrů, ale také když v posledním kole rozdrtila Hradec Králové, to vypadá v hlavním městě na lepší časy. Skvělou formou a hattrickem se v zápase proti Mountfieldu blýsknul Filip Chlapík.

Sparta Praha přitom neměla před sebou vůbec lehký úkol. Zajížděla na led Hradce Králové, kde se vyhrává jen velmi těžko. Z Prahy si ale Sparťané přivezli skvělou formu a v zápase dominovali. Konečný výsledek zápasu se zastavil až na vysokých 8:3! Velkou měrou se na výsledku podílel Filip Chlapík, který byl po utkání v zasloužené euforii.

Jo, moc týmů tady nevyhrálo, takže my jsme sem prostě přijeli vyhrát a myslím, že do toho všichni dali maximum. Celkově to byl super výkon. Nedívá se dobře na to, že jsme v tabulce nízko,“ komentoval Filip Chlapík výkon Sparty.

Sparta je momentálně na devátém místě tabulky, což není pro tento tradiční hokejový klub dobrá pozice. Sparta se bude chtít dostat nahoru. A Chlapík tuší, že sice může být tento zápas zlomový, ale je potřeba udržet výkony na stejně dobré úrovni.

Že jsme dali osm gólů, to je jenom taková třešnička na dortu. Snad jsme se nevystříleli. Ale je to určitě super pro sebevědomí kluků. Je vidět, že góly dávat umíme. Takhle musíme hrát každý zápas,“ říkal po utkání.

Své individuální body Chlapík moc neřeší. Hattrickem se dokázal dostat na třetí místo statistik nejlepších střelců celé Tipsport extraligy.

Byly to dvě dorážky a jedna střela mezi nohy po ledě. Štěstí tam musí být vždycky, v téhle soutěži padá málo hezkých gólů. Jsem za to rád,“ potvrdil.

Spokojený byl po vítězném utkání také hlavní trenér Sparty Praha Josef Jandač. „Vyšla nám hlavně druhá třetina, kdy jsme soupeři odskočili na více gólů, a pak jsme zápas docela dobře zvládli.

Jenom v druhých deseti minutách první třetiny jsme udělali fauly a dostali soupeře do tlaku, čímž jsme si to komplikovali, ale jinak nám utkání vyšlo. Vycházely nám věci, které dřív ne, a od začátku do konce si mužstvo šlo za vítězstvím,“ hodnotil utkání proti Hradci lodivod Sparty.

Zdroj: Hokej

Pokračovat ve čtení

Oblíbené