Spojte se s námi


Fortuna liga

Na narozeniny dostal v Žilině výpověď, teď však slovenský talent podepsal nový kontrakt! Navíc v české lize

Publikováno

dne

Už se z toho stává takový kolorit. Ze Žiliny, která na konci března oznámila likvidaci, kterou však v úterý ukončila, se do české ligy stěhuje další fotbalista. Tentokrát jde o Michala Tomiče, který bude od nové sezony hrát za Slovácko.

Žilina rozdala před třemi měsíci 17 hráčům A-týmů výpovědi. Mezi nimi byl i Tomič, který paradoxně výpověď dostal na své 21. narozeniny. Teď se však o svoji budoucnost už bát nemusí, jelikož v Uherském Hradišti podepsal kontrakt do léta 2023.

„Jedná se o mladého hráče, kterého chceme postupně zabudovat do našeho herního stylu,“ řekl manažer A-týmu Veliče Šumulikoski.

Tomič nastupuje převážně na pozici pravého beka, ale dokáže zahrát i na pozici pravého či levého záložníka. Důležité je ale poznamenat, že Tomič se v lednu podrobil operaci předního křížového vazu.

Také je slovenským reprezentantem do 21 let a v minulosti působil v italské Sampdorii Janov, za kterou hrál v mládežnické soutěži Primavera.

Stal se tak čtvrtým hráčem, který ze Žiliny odešel do české ligy. Před ním podepsali v Plzni Miroslav Káčer s Filipem Kašou a ve Spartě Dominik Holec.

Zdroj: 1. FC Slovácko

Reklama

Oblíbené