Spojte se s námi


Fotbal

Na 8 týdnů do vězení! Fanoušek v Anglii zaplatil za rasistické urážky na internetu

Anglie zaznamenala velký zlom v boji proti rasismu. Padesátiletý muž byl odsouzen k pobytu ve vězení poté, co na internetu rasisticky urážel hráče, jedná se o první případ v zemi.

Publikováno

dne

Anglie zaznamenala velký zlom v boji proti rasismu. Padesátiletý muž byl odsouzen k pobytu ve vězení poté, co na internetu rasisticky urážel hráče, jedná se o první případ v zemi.

K incidentu došlo po zápase West Brom – Manchester City v lednu letošního roku, kdy Citizens vyhráli jasně 5:0. Fotbalista Romaine Sawyers z poraženého celku se následně stal na sociálních sítích terčem rasismu.

Na svědomí to měl Simon Silwood, který byl za svůj čin nedávno shledán vinným. Za svůj prohřešek byl odsouzen k 8 týdnům vězení, kromě toho má doživotní zákaz vstupu na zápasy West Bromu.

U soudu se snažil obhájit tím, že místo slova „baboon“ chtěl použít slovo „buffoon“, což měla údajně změnit autokorekce na jeho telefonu.

Romaine Sawyers po procesu vyzval ostatní fotbalisty, aby neváhali podobné incidenty nahlašovat.

„Jsem rád, že byl tento incident potrestán a nyní to chci hodit za hlavu,“ zareagoval Romaine Sawyers v rozhovoru pro Sky Sports. „Je absolutně neomluvitelné někoho rasisticky urážet, v jakékoli situaci. Doufám, že tohle poslouží jako odstrašující příklad.“

„Vyzývám všechny hráče, aby jakékoliv rasistické urážky nahlašovali na policii. Musíme být silní a držet spolu, abychom ze sportu i ze společnosti vymýtili tohle odporné chování.“

S rasistickými urážkami na internetu se v poslední době setkává stále více hráčů. Většina z nich je přitom urážena fanoušky svých týmů, jako v tomto případě.

Simon Silwood a jeho odsouzení je velkým krokem v boji proti rasismu na sociálních sítích a doufejme, že pomůže k vymýcení podobných nechutností.

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.