Muži v ofsajdu: Náhrada za Stocha potřeba není, Stanciu by ligu ale přeci jen obohatil

Diskuzní pořad Muži v ofsajdu se po delší době vrací na scénu. A hned si rozebereme asi nejžhavější téma v českém fotbale – odchod Miroslava Stocha ze Slavie a možný příchod Nicolae Stanciua, bývalého hráče Sparty, do Edenu. Pozvání přijali Lukáš Kotýnek (LK), fanoušek sešívaných, a Michael Pastva (MP), redaktor Ruik Footballu a fanoušek letenských.

Zdroj: slavia.cz

Slavii Praha po dvou letech opustil Miroslav Stoch, jenž zažil velice vydařenou sezonu. Navzdory tomu, že v poslední části ročníku už tolik nenastupoval, zaznamenal čtrnáct gólů a třináct asistencí. Nakolik je jeho odchod pro vás překvapivý?

LK: “Nemyslím si, že odchod Miňa je nějak překvapivý. Sám v rozhovoru říkal, že by chtěl vyzkoušet nějaké další zahraniční angažmá. Samozřejmě, asi jsem nečekal že odejde zrovna tuto sezonu, ale stalo se.”

JK: ” Pro mě osobně byl jeho přestup překvapivý, i když jsem první náznaky, nabídku z Řecka, zaznamenal už na začátku června. Přesto jsem věřil, že jednoho z nejlepších hráčů uplynulé sezony si Jindřich Trpišovský nedá utéct. Zřejmě k tomu ale měl své důvody. Liga přišla o jednoho z nejkvalitnějších fotbalistů.”

MP: “I já jsem byl vzhledem ke spekulacím spíše tím, kdo jeho odchodu nevěřil. Stoch byl jedním z nejlepších hráčů podzimní části Fortuna ligy, hráče jeho kvalit by chtěl mít v týmu každý trenér. Nicméně kouč Trpišovský ukázal, že Slavia dokáže hrát týmově i bez něj, tudíž se rozhodl, že jeho služby nebudou potřeba.”

Dokáže Jindřich Trpišovský Miroslava Stocha nahradit? Je to vůbec možné? 

MP: “Právě kvůli týmovosti Slavie neočekávám, že by jeho odchod cokoliv znamenal. Hra na jaře ukázala, že individuální schopnosti jednotlivých hráčů jsou až na druhé koleji. Jeho náhrada tak potřeba není a očekávám, že za něj ani nikdo nepřijde.”

LK: “Samozřejmě ty jeho důležité vstřelené góly a asistence budou chybět, ale nemyslím si, že Stoch není nenahraditelný. Jeho odchod určitě dává smysl, má už nějaký věk, do systému JT se také nehodí, takže je určitě způsob jak ho nahradit.”

JK: “Každý hráč je nahraditelný. Trpišovský rozhodně pozmění herní projev, nebude už tolik brán důraz na individualitu, ale na týmový výkon. Otázkou je, jestli by se hráč, jenž svou kvalitou dokáže utkání rozhodnout, nebude na hřišti v následující sezoně chybět. Třeba se ale náhrady dočkáme již brzy.”

Nejvíce se mluví o podpisu Nicolae Stanciua, jenž ovšem rok působil ve Spartě, kde svými výroky dával najevo lásku k letenskému celku. Jak byste jeho příchod do Edenu vnímali? Jak na celou ságu kolem přestupu Rumuna do Edenu nahlížíte?

MP: “Nicolae Stanciu v přáních, které se odesílali nejvěrnějším fanouškům letenských, zmínil, že se těší, až Sparta v roce 2019 porazí Slavii. Ve Spartě prokazoval dobré chování, po přestupu nechal zveřejnit důvody odchodu. V případě přestupu do Slavie bych tak o jeho charakteru výrazně pochyboval.”

JK: “Kus za kus. Tak bych to v případě příchodu Stanciua viděl. Jak Stoch, tak Stanciu jsou fotbalově velice dobře vybaveni, navíc Stanciu je o tři roky mladší. Samozřejmě nic není jisté, ale momentálně Slavii chybí kreativní záložník, mezeru po Stochovi je potřeba zaplnit. Ale třeba to Jindřich Trpišovský vyřeší hráči z aktuálního kádru.”

LK: “Fotbalista je to na naši ligu mimořádný, prokazoval to i ve Spartě. Samozřejmě ta jeho sparťanská minulost tam je a vždycky bude, jako třeba u Hušbauera nebo Hovorky. Otázkou je samozřejmě také jeho charakter nebo to jestli by po vydařené sezoně zase neutekl někam jinam, ale po fotbalové stránce si přeji, aby přišel. Liga by dostala zase úplně jiný náboj, což bych rád uvítal, a třeba nám pomůže do té vytoužené LM.”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Já jim Stancia přeju.
    Když přišel do Sparty, vypadal na fotbalistu. Ale jenom vypadal. Pak se nechal vyhnat Kangou ze středu hřiště a zapadl do podprůměru vedle Zahustela.
    A ve Slavii to bude stejné. Počáteční nadšení vystřídá zklamání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Frank Lampard: Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas

Dny Franka Lamparda na lavičce Chelsea jsou sečteny. Klubová ikona opouští Blues po 18 měsících a je z toho evidentně zklamána. "Jsem zklamaný, že jsem tuto sezonu nedostal čas."

Barcelona v obřím dluhu! Finanční zpráva odhalila jeho astronomickou výši

Že je Barcelona ve finančních potížích, o tom se ví a mluví dlouho. Ostatně proto chtěl klub se svými hráči vyjednat snížení mezd. Nyní katalánský velkoklub zveřejnil finanční zprávu, která odhalila výši obřího dluhu a vysvětluje jeho příčiny.

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.