Spojte se s námi


Fortuna liga

Může za neúspěchy Sparty trávník kvalitou srovnatelný s tím od Litavky? Jeho letní výměna přijde na miliony

Nekvalitní trávník rovná se špatná hra, neúspěšné tažení jarní části sezóny i vysoký počet zraněných. Pomůže si Sparta jeho výměnou?

Publikováno

dne

Nekvalitní trávník rovná se špatná hra, neúspěšné tažení jarní části sezóny i vysoký počet zraněných. Pomůže si Sparta jeho výměnou?

Nekvalitní trávník, to je dlouhodobý problém, o kterém se hovoří v souvislosti s Generali Česká pojišťovna Arénou. Hřiště na domácím stadionu letenských má zejména v jarní části sezóny sezóny spíše podprůměrnou kvalitu.

Mnohem lepší pažit okusí družina Pavla Vrby v „jeho bývalé“ Plzni, na Slavii či dokonce na stadionech klubů s výrazně nižším ročním rozpočtem, než kterým disponuje Sparta.

Špatná kvalita trávníku byla jasně viditelná i při posledním domácím zápase Sparty. Skutečnost bolela o to více, že se jednalo o úvodní kolo souboje s Partizanem, tedy o jeden z nejdůležitějších klání ročníku. Nespočet podklouznutí, nezaviněných pádů či odskoků míče rozhodně domácím klid na kopačkách nepřidal.

„Kdybychom něco chtěli svádět na hřiště, byly by to výmluvy. Pro oba týmy je to stejné. Asi bychom si kvalitu představovali jinou, ale musíme se tomu přizpůsobit a hru zjednodušit. Na trávník se ale vymlouvat nechci,“ uvedl pro klubový web hned po zápase Michal Souček.

„Trávník se tu několikrát měnil, ale je to pořád dokola. To je dotaz na někoho jiného,“ přisadil si rozmrzele kouč Vrba.

Aby tyto narážky na kvalitu trávníku z úst sparťanských hráčů či členů realizačního týmu již nevycházely, chystá se v létě vedení klubu na jeho kompletní výměnu. Dle informací iSportu by se měla cena za tento úkon pohybovat kolem deseti milionů korun.

„Stav hrací plochy je pro nás silné a důležité téma. Zabýváme se jím dlouhodobě, konzultujeme situaci s odborníky. Samozřejmě vnímáme, že kvalita trávníku v zimních měsících není dostatečná,“ uvedl pro iSport.cz ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Trávník se přitom mění docela často, zhruba jednou za tři roky. Jak je vidět, nestačí to, někde je chyba. Bude tedy letní výměna v něčem jiná, důkladnější?

„Chystáme se vyměnit kompletní podloží, půjdeme až do hloubky třicet centimetrů pod trávník. Níž nás nepustí rošt vyhřívacího systému.

Po sezoně je jediná příležitost, kdy tak logisticky náročnou akci můžeme uskutečnit. Pauza mezi sezonami by měla být osm týdnů, což bude na hraně, aby se vše stihlo. Nicméně víme, že tento krok udělat musíme,“ vysvětluje Kasík.

Nekvalitní trávník Spartu stojí body, do určité míry je zodpovědný i za velký počet zranění. Sparta má v posledních letech během zimy marodku dlouhodobě obsazenou, není výjimkou, že je zdravotně mimo až desítka hráčů.

Procentuální úspěšnost v prvních zápasech po startu zimní části je až na jednu výjimku také špatná. Změní se něco po výměně trávníku? Sparta může jen doufat.

Zdroj: iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.