Mistrovství světa ve fotbale - Program
Program
FIFA Mistrovství světa 2026
MS ve fotbale 2026 program: Aktuální výsledky a pavouk
Vyřazovací fáze mistrovství světa v USA, Kanadě a Mexiku neúprosně zužuje počet reprezentačních výběrů usilujících o nejcennější fotbalovou trofej. V interaktivním informačním panelu výše naleznete kompletní program zápasů, tabulky skupin a živě aktualizované výsledky. Dále zde najdete dynamicky se doplňujícího pavouka play-off – od úvodního vyřazovacího kola až po finálový zápas. Všechna data se obnovují automaticky.
Pavouk a formát turnaje
Letošní fotbalový šampionát přináší zcela revoluční formát. Do vyřazovací fáze historicky poprvé vstupuje hned 32 reprezentačních výběrů. Z celkového počtu 48 účastníků si postup zajistily vždy dva nejlepší týmy z dvanácti základních skupin.
Všechny tyto postupující týmy navíc doplnila elitní osmička nejlepších celků ze třetích míst. Nyní, když se turnaj naplno přehoupl do vyřazovacích bojů, se absolutně mění dynamika hry. Každá chyba v šestnáctifinále a v dalších kolech totiž znamená okamžitý konec.
Pravidla samotného play-off jsou neúprosná a nedávají prostor pro sebemenší zaváhání. Všechny zápasy se hrají na jediné vítězné utkání. Pokud nerozhodne standardních 90 minut základní hrací doby, následuje pro hráče fyzicky extrémně náročné prodloužení o délce dvakrát patnáct minut.
Harmonogram play-off MS ve fotbale 2026
Právě v těchto dnech vrcholí úvodní fáze vyřazovacích bojů na mistrovství světa. Program play-off je kvůli novému formátu mnohem nahuštěnější a historicky poprvé zahrnuje i šestnáctifinále. Přinášíme vám přesný rozpis utkání a harmonogram klíčových fází turnaje.
Kompletní kalendář vyřazovací fáze MS 2026:
- Šestnáctifinále: 28. června – 4. července 2026
- Osmifinále: 4. července – 7. července 2026
- Čtvrtfinále: 9. července – 12. července 2026
- Semifinále: 14. července – 15. července 2026
- Zápas o 3. místo: 18. července 2026 od 23:00 (Miami)
- Finále: 19. července 2026 od 21:00 (New York/New Jersey)
Jak dopadli Češi na MS ve fotbale 2026?
Letošní účinkování na mistrovství světa skončilo pro českou fotbalovou reprezentaci obrovským zklamáním. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se po dlouhých dvaceti letech vrátili na světový šampionát, ale v USA, Kanadě a Mexiku bohužel neuspěli.
Národní tým nedokázal postoupit ze základní skupiny A a obsadil v ní konečné pořadí na posledním čtvrtém místě. Český výběr vybojoval pouze jediný bod. V Guadalajaře podlehl Jižní Koreji 1:2 a s domácím Mexikem prohrál jasně 0:3.
Jediný částečný úspěch přinesla upocená remíza 1:1 s Jihoafrickou republikou v Atlantě. O jediné dvě branky Čechů na celém prestižním turnaji se postarali pouze defenzivně ladění hráči. Přesně se trefili kapitán Ladislav Krejčí a záložník Michal Sadílek.
