Spojte se s námi


Premier League

Mourinho si vzal na tiskovce slovo na 12 minut. Mluvil o fotbalovém dědictví

Publikováno

dne

José Mourinho, manažer Manchesteru United, se pořádně rozvášnil a na tiskové konferenci se ohradil proti kritice, které čelí od úterního překvapivého vyřazení z Ligy mistrů Sevillou

Mourinho se dostal pod palbu kritiky poté, co United opustili Ligu mistrů už v osmifinále. Po remíze 0:0 ve Španělsku prohráli v úterý nečekaně na Old Trafford v úterý 1:2. Mourinhovi byla vyčítána zvolená taktika v obou zápasech, která měla být příliš defenzivní.

Mourinhův výstup byl podle všeho dobře naplánovaný a připravený. Manažer United měl být „vyzbrojen“ mimo jiné speciálním papírkem, na kterém měl vypsaná umístění Manchesteru od roku 2013 i to, jak si klub vedl v pohárové Evropě. A také srovnání s Manchesterem City. I o něm Mourihno ve svém monologu mluvil.

„Jsem vlastně rád za to, co jsem po zápase se Sevillou viděl na hráčích. Svým způsobem jsem spokojený, že byli naštvaní a smutní. Fanoušci samozřejmě také mají právo vyjádřit svůj názor a nějak reagovat. Zároveň je tu ale také něco, co nazývám fotbalové dědictví,“ prohlásil Mourinho. Zmiňované „dědictví“ pak vysvětlil tím, že upozornil na fakt, že Manchester United od prohraného finále Ligy mistrů v roce 2011 pouze jednou jedinkrát postoupil do čtvrtfinále této soutěže.


„A víte, co je také dědictví? Nicolas Otamendi, Kevin de Bruyne, Fernandinho, David Silva, Raheem Sterling, Sergio Aguero, to jsou všechno investice z minulosti, ne z posledních dvou let,“ dodal Mourinho a připomněl, že od roku 2013, kdy u týmu skončil Sir Alex Ferguson skončil Manchester City v ligové tabulce vždy před United

„Až jednou od týmu odejdu, dalšímu manažerovi tady zůstanou Romelu Lukaku, Nemanja Matič a samozřejmě David De Gea. Najde tady hráče s jinou mentalitou a kvalitou, zázemím, s rozdílným postavením a know-how,“ řekl Mourinho.

„Mohl bych být v jiné zemi a už mít titul v kapse, protože tam ligu vyhrajete vlastně ještě než začne, ale jsem tady a hodlám tady také zůstat a rozhodně nehodlám měnit svůj přístup. Nebudu ten, kdo utíká a okamžitě mizí v tunelu. V příštím zápase budu naopak ten první, kdo vyjde ven. Nebojím se zodpovědnosti.“

 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.