Spojte se s námi


Fortuna liga

Mladý rozhodčí, který vytahuje zapadlé jazyky. Za život mu vděčí i Adnan Džafić, bývalý fotbalista z české ligy

Ještě ne tak dávno hrával Adnan Džafić za Čáslav, Táborsko, Zlín či Mladou Boleslav, teď mu v rodné Bosně a Hercegovině šlo o život. Našel však svého anděla strážného – byl jím rozhodčí.

Publikováno

dne

Ještě ne tak dávno hrával Adnan Džafić za Čáslav, Táborsko, Zlín či Mladou Boleslav, teď mu v rodné Bosně a Hercegovině šlo o život. Našel však svého anděla strážného – byl jím rozhodčí.

Bandić a Džafić | Zdroj: Miroslav Střeleček

Záložník Adnan Džafić (30) o víkendu zprvu ani nevěděl, že jeho nový klub Tuzla City v 25. kole bosenské ligy v městském derby vyhrál nad Slobodou Tuzla 1:0.

V samém konci utkání totiž se zapadlým jazykem nehybně ležel na trávníku. Domácí lavička ani doktor nic, okamžitě však zareagoval soudce Antoni Bandić.

„Běžela už 93. minuta, domácí vedli. Džafić se po srážce s protihráčem skácel k zemi, napřed jsem myslel, že úmyslně zdržuje, krade čas. Když ale nevstával, hned jsem pochopil, že je něco špatně, že se může udusit. Tak jsem mu vytáhl jazyk,“ popsal pouze o rok starší rozhodčí.

Džafiće posléze odvezla sanitka, do nemocnice však nemusel. „Opravdu jsem měl okno. Vím jen, že mě na hřišti někdo trefil loktem, pak jsem se probral až v sanitce. Dali mi kyslík, prohlédli mě a pustili domů. Jsem si vědom, že mi rozhodčí nejspíš zachránil život. Musím mu zavolat, abych mu poděkoval,“ ujišťoval Džafić, zatímco jeho dobrodinec skromně ze své osoby odváděl pozornost.

„Opravdu z toho nechci dělat nějaké pozdvižení, zvlášť ne v době, kdy zdravotníci každý den riskují své zdraví kvůli té koroně. Každý na mém místě by udělal to samé.“

Rozhodčí Antoni Bandić se minul povoláním, asi by měl být lékařem záchranářem. Jen před několika týdny podobným způsobem zachránil život jinému fotbalistovi. Vděčí mu za to Mirko Oremuš z FK Sarajevo.

„On taky upadl a pak ležel se zapadlým jazykem. Přiběhnout k němu o vteřinu, dvě později, mohl se udusit,“ vybavuje si mladý ligový arbitr, který v tomto případě navíc pocítil slušnou bolest.

„Čelist mu začala tuhnout, bylo těžké se k jazyku probojovat, pořádně mě potom kousnul. Hlavně že se povedlo.“ Bandićovi by Džafić i Oremuš rozhodně přáli nějakou Cenu fair-play. Až se v Bosně a Hercegovině na fotbal vrátí fanoušci, rozhodně by mu neměli nadávat.

Zdroj: Miroslav Střeleček

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.