Spojte se s námi


Ostatní

Mladičké hvězdy se představily na turnaji All Stars Cup

Publikováno

dne

Přestože ve výběru nejlepších hráčů v anketě Golden Boy o nejlepšího fotbalistu Evropy do 21 let, kterou pořádá italský list Tutto Sport, není letos ani jeden český zástupce, na české půdě se tři vybraní už představili. Zúčastnili se v roce 2015 turnaje All Stars Cup.

Diogo Dalot (Portugalsko, Manchester United, 20 let)

Byl součástí výborného týmu FC Porto, který došel až do finále, kde prohrál na penalty se Slavií. Hrál krajního obránce a nelze říct, že by na svém postu vynikal nad ostatní. V ročníku 2017/2018 už byl Dalot v kádru dospělých druholigového Porta B, posléze i A týmu, kde si odbyl první zápasy v portugalské lize.

V červnu 2018 odešel do Manchesteru United, který tehdy vedl jeho krajan Mourinho. Na to, že šlo o devatenáctiletého mladíka, navíc obránce, a ještě k tomu v té době zraněného, byla přestupní částka 19 miliónů liber (asi 550 milionů korun) opravdu vysoká stejně jako pětiletý kontrakt.

Diogo Leite (Portugalsko, FC Porto, 20 let)

Rovněž v portugalském FC Porto se představil jako spolehlivý stoper, jenž měl velkou zásluhu na tom, že jeho celek inkasoval na turnaji jen minimum branek. Jeho příběh je v lecčems podobný s Dalotovým.

Prošel mládežnickou akademií FC Porto už od žákovských kategorií, za dospělé týmy nastupuje od ročníku 2017/2018, během něhož se přesunul do kádru A týmu. Stejně jako Dalot pravidelně nastupoval za úspěšné mládežnické reprezentace Portugalska ve věkovém rozptylu od U16 po U21.

Arne Maier (Německo, Hertha BSC, 20 let)

Hrál stopera za Herthu BSC, jde tedy o třetího obránce z výše uvedeného výběru 80 nejlepších. Na mládežnickém turnaji All Stars Cup získal cenu za nejlepšího obránce, kterou nepřevzal bezprostředně po turnaji, neboť tým Herthy se zalekl černé oblohy a hrozící bouře při slavnostním vyhlašování nejlepších týmů a jednotlivců. Cena mu byla dodáno po dvou týdnech, když na úplný závěr sezóny znovu přijel s Herthou do Prahy.

Maier později podepsal profesionální smlouvu a přesunul se do bundesligového A týmu. Zajímavostí je, že nikoliv už jako stoper, ale defenzívní středový hráč. Je tak přímou konkurencí českého reprezentanta a kapitána Vladimíra Daridy. A nutno říct, že velmi silnou. V berlínském klubu si ho jako odchovance velmi cení, v minulé sezóně odehrál v lize 24 zápasů.

Koho vidíte vy jako nejlepšího hráče do 21 let? Italský Tuttosport má hlasování otevřené.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.