Spojte se s námi


Fortuna liga

Mladého slávistického obránce už nebavilo chodit po hostováních, a tak přestupuje do Táborska!

Daniel Kosek je jednadvacetiletý levý obránce či levý záložník, který již od U19 působí v pražské Slavii. Nicméně za A-tým šance nedostával a chodil spíše po hostováních. To už samotného hráče příliš nebavilo a nyní přestupuje do celku FC MAS Táborsko.

Publikováno

dne

Daniel Kosek je jednadvacetiletý levý obránce či levý záložník, který již od U19 působí v pražské Slavii. Nicméně za A-tým šance nedostával a chodil spíše po hostováních. To už samotného hráče příliš nebavilo a nyní přestupuje do celku FC MAS Táborsko.

Slavistická cesta začala pro rodáka z Pardubic v roce 2016. Dříve působil v akademii právě celku FK Pardubice. Postupně si Kosek prošel ve Slavii mládežnickými kategoriemi až do B-týmu.

Následně si připsal 2 starty v dresu Áčka. První příležitost dostal 25. 9. 2019 v základní sestavě proti FC Slavoji Vyšehrad, kdy utkání skončilo demolicí 8:0. Sám Kosek si tehdy připsal asistenci. Druhý start přišel až 5. 7. 2020 proti FC Slovanu Liberec.

Pak si mladík připsal několik hostování. Nejprve právě v Liberci, poté následovala Bohemians 1905, FC Zbrojovka Brno a FC MAS Táborsko. Do posledního zmíněného celku zamířil Kosek 5. ledna 2022, a to do konce sezóny.

Součástí hostování byla i opce na trvalý přestup. Tu se druholigový klub rozhodl uplatnit a Kosek se tak stává jejich kmenovým hráčem za což je mladík velmi rád, protože už jej nebavilo chodit po hostováních.

„Moje bezprostřední reakce po přestupu do Táborska je taková, že jsem spokojen. Jsem rád, že to tak dopadlo. Slavia má aktuálně jiné plány, do kterých nemusím zapadat. Svůj přestup vnímám tak, že jsem přišel do klubu, který mě může posunout dál v mé kariéře. Táborsko má pověst, že dobře pracuje s mladými hráči a umí je připravit pro první ligu.“

„Netajím se, že je to můj cíl. Táborsko mi přes mého manažera představilo svoje plány. Proto jsem do toho šel. Také jsem rád, že se zbavím hostovaček, není úplně dobré si neustále zvykat na nový tým, nové prostředí. V Táboře mě kabina přijala velmi dobře, je tu skvělá parta,“ řekl v rozhovoru por klubový web.

Za Táborsko, kterému se upsal do 30. června 2024, odehrál Kosek 13 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 1 asistenci. Rodák z Pardubic se také těší na osvědčenou spolupráci na levé straně s bývalým slávistou v modrobílém dresu Lubošem Tusjakem.

Zdroj: FC MAS Táborsko, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.