Spojte se s námi


eSport

Mistr světa Lukáš Matěja vyhrává poslední závod Logitech G Challenge

Poslední kvalifikace je za námi a můžeme říct, že stejně jako vždy belgický okruh Spa-Francorchamps naplnil očekávání. Z našeho úhlu pohledu šlo vzhledem k množství soubojů a také novému vítězi o nejlepší závod otevřených kvalifikací v rámci Logitech McLaren G Challenge.

Publikováno

dne

Poslední kvalifikace je za námi a můžeme říct, že stejně jako vždy belgický okruh Spa-Francorchamps naplnil očekávání. Z našeho úhlu pohledu šlo vzhledem k množství soubojů a také novému vítězi o nejlepší závod otevřených kvalifikací v rámci Logitech McLaren G Challenge. Pokud jste závod nestihli živě, tak doporučujeme mrknout se na záznam!

Ještě před samotným hlavním závodem jsme mohli sledovat kvalifikaci, ze které stejně jako v té otevřené zajel nejlepší čas Lukáš Matěja.

Přesněji se jednalo o parádní 2:16.305, ke kterému se nejvíce přiblížila hvězda celého Logitech G Challenge Martin Kadlečík s časem 2:16.599.

Všechno toto ovšem bylo ihned na začátku zapomenuto, když se Martin Kadlečík už v zatáčkách Eau Rouge – Radillion dokázal dostat do vedení závodu. Zde nějakou chvíli také vydržel a vypadalo to, že se dočkáme dalšího dominantního výsledku.

Lehce po polovině závodu se Lukáš Matěja probudil a dokázal dohnat necelé tři vteřiny, které na vedoucího ztrácel. Pár kol se snažil o to zaútočit, ale Kadlečík nechtěl za žádnou cenu svoji pozici vzdát.

Ovšem v 16. kole mu už Matěja šanci na bránění nedal a po skvělém výjezdu z Radillionu na rovinku Kemmel se dokázal dostat po jeho bok a na brzdách do zatáčky Les Combes šel do vedení, které si už nenechal ujít a po smutném Hungaroringu se konečně dočkal výhry.

Reklama

Oblíbené