Spojte se s námi


La Liga

Ministr vnitra katalánské vlády: Vtrhnutí na hřiště je jednou z možných situací, kterých se obáváme

Publikováno

dne

Miquel Buch je katalánským ministrem vnitraa ve svém rozhovoru pro rozhlasovou stanici Cadena SER řešil hlavně otázku bezpečnosti středečního El Clásika mezi Barcelonou a Realem Madrid, které proběhne na půdě této autonomní oblasti. Bezpečnost těch, kteří budou přímo na Camp Nou, má prý být zajištěna, ovšem zároveň nevylučuje žádný scénář.

Já sám jsem sociem (členem, pozn. přek.) Barcy a na zápas s Realem se vydám. Bude zapotřebí být o něco více pozorní než obvykle a doporučuji dělat to, co se při tomto typu utkání dělává. Fanoušci by měli využít veřejnou dopravu a hlavně pak metro. Ať přijedou na stadion dříve a věnují pozornost doporučení policejních složek.“

Vtrhnutí na hřiště je jednou z možností, kterých se obáváme. V minulosti se už také incidenty staly a vytváří nebezpečí pro fotbalisty, rozhodčí a všechny přítomné. Mossos d’Esquadra (regionální policejní sbor, který nahradil centrálně spravovanou Civilní gardu, pozn. přek.) bude spolupracovat s členy klubové ochranky, aby zajistili, že se nic nestane.

Je to velmi rizikový zápas a vyhlásil se i 4. stupeň poplachu proti teroristickému útoku. Nic nemůže být vyloučeno – atentáty se už staly za různých okolností. Zápas mezi Barcou a Realem navyšuje touhu spáchat přestupek. Intenzivně však pracujeme, jako tomu je i při jakémkoliv jiném zápasech. Všichni účastnici této události budou nicméně mít zajištěnu bezpečnost.

Nepokoje v Katalánsku? Některá média až příliš přeháněla a zveřejnila spoustu nepravdivých informací. Očividně se někdo až příliš strachoval. Incidenty v ulicích Barcelony po rozhodnutí soudu týkajícím se politických vězňů vyprovokovaly minoritní skupiny, které jsou proti systému. Nemá to co do činění s většinou protestů, které při zápasech Barcelony a Realu Madrid vidíme.

Pro oba týmy musí společně existovat fandění s politickými protesty. A Luis Rubiales? Oba jsme k dispozici, abychom spojili síly a provedli spolupráci. Federace nám nabídla svou pomoc a já jsem za to velmi vděčný. Jsme zodpovědní za bezpečnost každého. El Clásico je žhavější než normální zápasy a museli jsme tak zpřísnit bezpečnostní opatření.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.