Spojte se s námi


Fotbal

Miliardář a majitel týmu Pavla Vrby je nakažen koronavirem

Publikováno

dne

Majitel bulharského fotbalového klubu Ludogorec Razgrad a miliardář Kiril Domusčiev měl pozitivní test na nový koronavirus. Padesátiletý bulharský podnikatel to oznámil na facebooku. Po prvním negativním testu se necítil dobře, tak musel na další test a ten už měl bohužel pozitivní výsledek. Bulharská média již začala spekulovat, co by se dělo s celkem Ludogorec Razgrad v případě dlouhé nepřítomnosti miliardáře Kirila Domusčieva. Díky němuž se celek z Razgradu zcela vymyká ostatním bulharským klubům.

Ludogorec Razgrad zcela suverénně vedl před přerušením bulharskou 1. ligu bez jediné prohry a hrál velmi dobře i v evropských pohárech, včetně Ligy mistrů. V celku je velmi málo bulharských hráčů, ale najdete zde hvězdy z Brazílie, Konga, Izraele, Polska, Guinei Bissau či jiných zemí. Tým je ale řízen dost oligarchicky a v případě delší karantény majitele by to mohlo klub velmi negativně zasáhnout.

To ale sám majitel vyvrací. „Chraňte se, dodržujte všechna pravidla, ale nebojte se! Tento virus porazíme,” napsal Domusčiev, který je momentálně v karanténě v hlavním městě Bulharska v Sofii. Ludogorec Razgrad od ledna vede trenér Pavel Vrba, který vedl Viktorii Plzeň i reprezentaci České republiky.

I přestože je majitel Ludogorce v karanténě, hráči Razgradu nadále dostávají platy, na bulharské fotbalové poměry nestandartně vysoké. Bulharskému listu Sport Gazeta to  potvrdil brankář klubu, mimochodem jeden z mála Bulharů v sestavě – třiadvacetiletý rodák z Plovdivu Sarkan Yusein.

V Bulharsku už bohužel evidovali první oběti viru COVID-19.

Reklama

Oblíbené