Reklama

Hnilička odstoupil z čela Národní sportovní agentury! S výsledkem auditu to prý nesouvisí

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička rezignoval na svou funkci. Hlavním důvodem prý bylo enormní pracovní vytížení.

Zdroj: Pixabay

Informaci o rezignaci Milana Hniličky přinesla jako první ČTK, následně ji potvrdil mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Olympijský vítěz z Nagana již delší dobu ovládal NSA z ústraní kvůli tlaku, který na sebe obrazně přivolal svou účastí na večírku v Teplicích, který porušoval opatření spojená s pandemií koronaviru. O něco později se také činností a zejména účty organizace začali zabývat auditoři.

“Pevně věřím, že tam žádné nesrovnalosti nejsou, ale kdyby se něco takového většího formátu prokázalo, tak rezignuji,” prohlásil v souvislosti s kontrolou Hnilička.

Hnilička byl prvním předsedou agentury, který od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzal agendu sportu, a to včetně rozdělování dotací. Ve funkci byl necelé dva roky od srpna roku 2019, kdy jej do funkce jmenoval premiér Andrej Babiš.

Ten mu také za odvedenou práci poděkoval: “Během dvou let díky své urputnosti vybojoval a vybudoval vlastně takové menší ministerstvo sportu.”

Za rezignací bylo dle Hniličky enormní pracovní vytížení, které ovlivňovalo chod jeho rodiny.

“Důvodů bylo několik, tím nejdůležitějším bylo enormní pracovní vytížení a s tím spojený rodinný život. Nebylo to nijak impulzivní rozhodnutí, přemýšlel jsem o něm od konce ledna, kdy proběhly některé události. Byl jsem pod tlakem já i má rodina, nebylo to nic příjemného. Zůstal jsem z toho důvodu, abychom stihli dokončit agendu a vyplatit dotace,” uvedl Hnilička.

Kdo na Hniličkovu práci naváže jako v pořadí druhý předseda NSA, na to si budeme muset počkat.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Darebák který letos přihrál kamaradíčkovy Jágrovy desítky milionu korun z Nsa na rekonstrukci Kladenské hokejové chýše které řikají hokejový stadion !!

  2. Nevidím do toho proto se k tomu těžko vyjádřit.Pokud vycházím s uvedených údajů,že dotace rozdělovala najatá externí firma ,tak mě to hlava nebere.Ještě ,že si nenajal pan Hnilička za sebe externího ředitele.Mohl mu udělit podpisové právo a jet na Kanáry.Opravdu člověk se zkušenostmi s manažerské práce v řádech miliard od daňových poplatníků na svém místě.Ten by nemohl vést ani partu námezdních dělníků.Opravdu toto je země neomezených možností.Doufám,že to Auditoři vyčíslí a tím se potvrdí,jak mu leželo na srdci financování sportující mládeže.Teď by to měli předat na starost Peltovi a ten určitě ví nejlépe kudy běží Zajíc a ani by nikoho nenajímal rozdělil by to do hodiny sám.Absolventi Vysoké Pralesní Ekonomické– vedoucí Katedry Prof.KUNTA KINTE.

  3. Grázl střídá grázla. Hrobaři českého sportu. A i kdyby slušní lidé vystřídali ve vrcholných sportovních funkcích udavače, zvrátit umírání mládežnického sportu už nelze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Chorvatsko vs. Skotsko: Preview a tipy na sázení

Chorvatsko si to v úterý rozdá se Skotskem o pravděpodobně postupové třetí místo. Oba výběry mají zatím pouhý bod a na postup budou potřeba minimálně tři. Kdo urve tolik důležitou výhru?

Potřebujeme, mít druhého útočníka vedle Schicka se schopnostmi střelce, říká někdejší asistent Brucknera

Sám moc dobře ví jaké to je vést úspěšný nároďák. Miroslav Jirkal dělal v reprezentaci asistenta legendárnímu Karlu Brucknerovi a nyní si užívá úspěšnou jízdu České republiky na mistrovství Evropy.

Liverpool zintenzivňuje zájem o Adama Hložka, přestupová částka by byla rekordní

Adam Hložek je jedním z nejzajímavějších hráčů, které česká nejvyšší soutěž nabízí. Ve svých osmnácti letech je tahounem Sparty a není tak divu, že se o něj zajímají světové kluby.
Reklama