Reklama

Hnilička odstoupil z čela Národní sportovní agentury! S výsledkem auditu to prý nesouvisí

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička rezignoval na svou funkci. Hlavním důvodem prý bylo enormní pracovní vytížení.

Zdroj: Pixabay

Informaci o rezignaci Milana Hniličky přinesla jako první ČTK, následně ji potvrdil mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Olympijský vítěz z Nagana již delší dobu ovládal NSA z ústraní kvůli tlaku, který na sebe obrazně přivolal svou účastí na večírku v Teplicích, který porušoval opatření spojená s pandemií koronaviru. O něco později se také činností a zejména účty organizace začali zabývat auditoři.

“Pevně věřím, že tam žádné nesrovnalosti nejsou, ale kdyby se něco takového většího formátu prokázalo, tak rezignuji,” prohlásil v souvislosti s kontrolou Hnilička.

Hnilička byl prvním předsedou agentury, který od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzal agendu sportu, a to včetně rozdělování dotací. Ve funkci byl necelé dva roky od srpna roku 2019, kdy jej do funkce jmenoval premiér Andrej Babiš.

Ten mu také za odvedenou práci poděkoval: “Během dvou let díky své urputnosti vybojoval a vybudoval vlastně takové menší ministerstvo sportu.”

Za rezignací bylo dle Hniličky enormní pracovní vytížení, které ovlivňovalo chod jeho rodiny.

“Důvodů bylo několik, tím nejdůležitějším bylo enormní pracovní vytížení a s tím spojený rodinný život. Nebylo to nijak impulzivní rozhodnutí, přemýšlel jsem o něm od konce ledna, kdy proběhly některé události. Byl jsem pod tlakem já i má rodina, nebylo to nic příjemného. Zůstal jsem z toho důvodu, abychom stihli dokončit agendu a vyplatit dotace,” uvedl Hnilička.

Kdo na Hniličkovu práci naváže jako v pořadí druhý předseda NSA, na to si budeme muset počkat.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Darebák který letos přihrál kamaradíčkovy Jágrovy desítky milionu korun z Nsa na rekonstrukci Kladenské hokejové chýše které řikají hokejový stadion !!

  2. Nevidím do toho proto se k tomu těžko vyjádřit.Pokud vycházím s uvedených údajů,že dotace rozdělovala najatá externí firma ,tak mě to hlava nebere.Ještě ,že si nenajal pan Hnilička za sebe externího ředitele.Mohl mu udělit podpisové právo a jet na Kanáry.Opravdu člověk se zkušenostmi s manažerské práce v řádech miliard od daňových poplatníků na svém místě.Ten by nemohl vést ani partu námezdních dělníků.Opravdu toto je země neomezených možností.Doufám,že to Auditoři vyčíslí a tím se potvrdí,jak mu leželo na srdci financování sportující mládeže.Teď by to měli předat na starost Peltovi a ten určitě ví nejlépe kudy běží Zajíc a ani by nikoho nenajímal rozdělil by to do hodiny sám.Absolventi Vysoké Pralesní Ekonomické– vedoucí Katedry Prof.KUNTA KINTE.

  3. Grázl střídá grázla. Hrobaři českého sportu. A i kdyby slušní lidé vystřídali ve vrcholných sportovních funkcích udavače, zvrátit umírání mládežnického sportu už nelze.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené