Spojte se s námi


Fotbal

Hnilička odstoupil z čela Národní sportovní agentury! S výsledkem auditu to prý nesouvisí

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička rezignoval na svou funkci. Hlavním důvodem prý bylo enormní pracovní vytížení.

Publikováno

dne

Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička rezignoval na svou funkci. Hlavním důvodem prý bylo enormní pracovní vytížení.

Zdroj: Pixabay

Informaci o rezignaci Milana Hniličky přinesla jako první ČTK, následně ji potvrdil mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Olympijský vítěz z Nagana již delší dobu ovládal NSA z ústraní kvůli tlaku, který na sebe obrazně přivolal svou účastí na večírku v Teplicích, který porušoval opatření spojená s pandemií koronaviru. O něco později se také činností a zejména účty organizace začali zabývat auditoři.

„Pevně věřím, že tam žádné nesrovnalosti nejsou, ale kdyby se něco takového většího formátu prokázalo, tak rezignuji,“ prohlásil v souvislosti s kontrolou Hnilička.

Hnilička byl prvním předsedou agentury, který od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy převzal agendu sportu, a to včetně rozdělování dotací. Ve funkci byl necelé dva roky od srpna roku 2019, kdy jej do funkce jmenoval premiér Andrej Babiš.

Ten mu také za odvedenou práci poděkoval: „Během dvou let díky své urputnosti vybojoval a vybudoval vlastně takové menší ministerstvo sportu.“

Za rezignací bylo dle Hniličky enormní pracovní vytížení, které ovlivňovalo chod jeho rodiny.

„Důvodů bylo několik, tím nejdůležitějším bylo enormní pracovní vytížení a s tím spojený rodinný život. Nebylo to nijak impulzivní rozhodnutí, přemýšlel jsem o něm od konce ledna, kdy proběhly některé události. Byl jsem pod tlakem já i má rodina, nebylo to nic příjemného. Zůstal jsem z toho důvodu, abychom stihli dokončit agendu a vyplatit dotace,“ uvedl Hnilička.

Kdo na Hniličkovu práci naváže jako v pořadí druhý předseda NSA, na to si budeme muset počkat.

Zdroj: Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.