Spojte se s námi


Fortuna liga

Mikloško? Nepotřebuju ho už ani vidět, zklamal mě. Pavel Vrba upřímně promluvil o poměrech v Baníku

Vyhořelý, za zenitem, jde to s ním z kopce. Přesně takové termíny jsme o úspěšném českém kouči slýchávali nejen z řad fanoušků. Nyní však Pavel Vrba v rozhovoru pro Sport.cz přiblížil, co prožíval během posledních angažmá v Baníku a ve Zlíně.

Publikováno

dne

Vyhořelý, za zenitem, jde to s ním z kopce. Přesně takové termíny jsme o úspěšném českém kouči slýchávali nejen z řad fanoušků. Nyní však Pavel Vrba v rozhovoru pro Sport.cz přiblížil, co prožíval během posledních angažmá v Baníku a ve Zlíně.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pavel Vrba je v současné době na zaslouženém odpočinku. Své nejúspěšnější trenérské časy šedesátiletý český kouč prožil u kormidla Viktorie Plzeň, se kterou získal tři mistrovské tituly. A to konkrétně v sezónách 2010/11, 2012/13 a 2017/18.

Se západočeským celkem v ročníku 2009/10 mimo jiné oslavil prvenství v domácím poháru, skvělý fotbal zahrála Viktoria také v Lize mistrů.

Štace v Bulharsku nebo ve Spartě však rodákovi z Přerova už tolik nevyšla, vyloženou frustraci ale cítil po angažmá v Baníku a ve Zlíně. Na lavičce slezského celku Vrba vydržel pouze jedenáct zápasů, 35 utkání pak strávil u Ševců.

Netřeba dodávat, že si v důsledku „neuspokojivých výsledků“ trenér Vrba zřejmě trochu pošramotil pověst. Nicméně v novém rozhovoru pro Sport.cz otevřeně hovoří právě o angažmá v Ostravě a ve Zlíně, přičemž přiznává, že odpočinek si měl dopřát už po působení na Bazalech.

Pokud by prý měl vzít nabídku nějakého klubu, bude připraven až od léta. „Teď vážně. Myslím, že nastalo to, co nastat mělo. Asi jsem si měl dát po konci v Baníku delší pauzu,“ řekl Vrba.

Vrba o angažmá a poměrech v Baníku

„Všechno je o výsledcích, o fungování mužstva. Jestliže máte dost bodů, v klubu opanuje pohoda, přenáší se i na vás. Pokud věci nefungují lidsky ani výsledkově, samozřejmě atmosféra padá i na vás. Tohle byl případ mých posledních štací,“ vysvětluje bývalý kouč české reprezentace.

„Mužstva, která jsem vedl, nebyla úspěšná. Jak jsem řekl, je to o možnostech i o lidech v klubu. Například jsem si dobře nevyhodnotil situaci v Baníku. Připadalo mi, že jsem vycházel jen s majitelem panem Brabcem,“ uvedl dále.

Nejvíce však Vrbu zklamaly tehdejší poměry na Bazalech. Po konci působení v Ostravě jeho práci v médiích zkritizoval současný šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško. A jak šedesátiletý kouč naznačuje, vztahy s lidmi v klubu zřejmě nebyly zrovna vřelé.

„Ano. O Mikloškovi se nechci ani bavit. Byl jsem tenkrát překvapený. Nikdy mi nic takového do očí neřekl, najednou se o mně takto vyjadřoval v médiích. Znal jsem ho jako mladého kluka, který byl fajn. Zklamal mě. Nepotřebuju ho vidět,“ přiznal Vrba.

Zdroj: Fortuna liga, Sport.cz

Reklama

Oblíbené