Messi se postaral hned v prvním kole Ligue 1 o potenciální gól roku! Tleskali i fanoušci soupeře. Podívejte se na jeho první trefu nůžkami

Vedle Bundesligy a Premier League odstartovala také francouzská Ligue 1. V sobotu večer vstoupilo do sezony PSG, které bude favoritem na další zisk titulu, a vedlo si náramně. Zazářili zejména Lionel Messi a Neymar. První jmenovaný ve 35 letech vstřelil první gól nůžkami.

PSG zahájilo sezonu už před týdnem, když ve francouzském Superpoháru hravě porazilo Nantes. Podobně hravě zahájilo i ligový ročník, když si poradilo na půdě Clermontu a vyhrálo vysoko 5:0.

Zazářili zejména Neymar a Lionel Messi. Oba hráči měli svůj den a skvěle si rozuměli. Neymar byl u čtyř gólů, Messi u tří.

První gól padl už v deváté minutě, když Messi připravil míč Neymarovi. Ve 26. minutě právě toto duo zahájilo akci, na jejímž konci byl gólový Achraf Hakimi. Dvanáct minut poté rozehrával Neymar standardní situaci přímo na hlavu Marquinhose, jenž přidal další gól.

Na poslední dvě branky jsme museli čekat až do závěru utkání. Obě však za to čekání stály. Messi svým typickým způsobem rozjel akci, nahrál do šestnáctky Neymarovi, který namísto střely ještě svému argentinskému kolegovi nahrál, aby si připsal gól.

A zlatý hřeb večera byl k vidění v 86. minutě. Paredes našel parádním míčem Messiho v šestnáctce soupeře a Argentinec si míč nejprve hrudí zpracoval a potom jej poslal nůžkami do sítě. Ve 35 letech se jedná o jeho první gól tohoto typu.

Když Messi poslední gól zápasu vstřelil, museli mu tleskat i fanoušci soupeře. Mohutně se začalo skandovat jeho jméno a nebylo se co divit. Takto zkrátka hrají nejlepší hráči historie.

Ve dvou soutěžních duelech za PSG má nyní Messi na kontě 3 vstřelené góly a 1 asistenci.

Zdroj: Twitter, Ligue 1