Spojte se s námi


Fotbal

Messi a spol. odmítají přistoupit na snížení platu. Pokud se s Barcelonou nedohodnou, hrozí ji bankrot!

Je to fáma nebo nikoliv? Barceloně podle všeho hrozí bankrot a to z důvodu obrovských nákladů, které vynakládá na platy hráčů, kteří pokud nepřistoupí na snížení platu, bude katalánský celek v existenčních problémech.

Publikováno

dne

Je to fáma nebo nikoliv? Barceloně podle všeho hrozí bankrot a to z důvodu obrovských nákladů, které vynakládá na platy hráčů, kteří pokud nepřistoupí na snížení platu, bude katalánský celek v existenčních problémech. Samozřejmě za bídný stav klubového rozpočtu může i současná pandemie koronaviru.

Barceloně se však nedaří ani na hřišti. Po včerejší remíze s Alavasem 1-1 je katalánský velkoklub až na 12. místě La Ligy.

Barcelony finanční problémy mají být způsobeny především enormními náklady na platy hráčů A-týmu, které ročně dělají 235 milionů liber, což je něco okolo 7 miliard korun. Španělská média přišla s informací, že Barcelona potřebuje stáhnout náklady na platy o cca 30 %.

Pouze samotný hvězdný Lionel Messi pobírá 2 miliardy korun ročně a to se bavíme o čistém platu bez dalších bonusů.

Katalánské radio RAC1 sdělilo, že vedení klubu začalo vyjednávat o snížení platů se samotnými hráči. Vše ale musí být vyřešeno už do 5. listopadu, jinak by se mohl stát bankrot reálnou hrozbou a mohl by přijít už v lednu 2021.

Barcelona v říjnu vykázala ztrátu přes 2,5 miliardy korun. Klubové finance jsou zasaženy především neutichající pandemií koronaviru.

Po odchodu neoblíbeného prezidenta Josepa Maria Bartomea byl dočasným prezidentem jmenován Carles Tusquets, který má za úkol současnou situaci vyřešit.

„Pandemie zasáhla klub opravdu tvrdě. Barcelona je závislá na turismu a tento příjem nyní prostě chybí,“ řekl dočasný prezident klubu v rozhovoru pro deník Marca.

„Situace je velice nepříjemná, musíme se snažit najít řešení, jak tomuto problému čelit,“ ukončil téma Tusquets.

Zdroj: Marca, RAC1

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.