Spojte se s námi


Serie A

Měl před sebou skvělou budoucnost, brazilský snajpr se však nikdy nedokázal vyrovnat se smrtí otce

Publikováno

dne

Ještě v roce 2004/2005 nastřílel Adriano Leite Ribeiro dvacet osm gólů za slavný Inter Milán. Avšak v průběhu zmíněné sezóny přišla obrovská rána, brazilskému snajprovi zemřel otec. Brazilec propadl depresím a alkoholu. Slibně se rozvíjející kariéra tak byla u konce.

Z rodné země, kde se Adriano vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů soutěže, se Brazilec do Evropy stěhoval roku 2002, tenkrát si ho vyhlédl slavný Inter Milán. Zde ale Adriano příliš nepřesvědčil a po dvou sezónách se stěhoval do Parmy.

Až v Parmě se naplno ukázal hráčův potenciál. Adriano ve dvou sezónách nasázel v 37 zápasech 23 gólů, čímž si vysloužil zpáteční přesun do Interu. A tentokráte se již brazilský snajpr chytl. Útočník, jenž byl přirovnáván svými výkony k Ronaldovi či Zlatanu Ibrahimovičovi, nasázel v sezóně 2004/2005 28 branek, čímž si vysloužil dlouholetý kontrakt až do roku 2010.

Jenže pak to přišlo. Z rodné Brazílie přišel Adrianovi hovor, že jeho otec zemřel. Brazilského útočníka tato zpráva zasáhla více, než by kdokoliv čekal. Adriano propadl depresím a alkoholu, kariéra nadějného fotbalisty tak nabrala strmý pád. Pomoci nedokázal v té době ani Javier Zanetti, coby lídr kabiny a jedna z legend Nerazurri.

Z důvodu špatné disciplíny odešel Adriano z Interu zkusit restartovat kariéru do své rodné země, avšak nic už nebylo jako dřív. Brazilec sice nasázel v 32 zápasech solidních 19 gólů, díky nimž si ještě jednou vyzkoušel Serii A za AS Řím, avšak ve hře útočníka chyběla jiskra, ta lehkost při střílení jedné branky za druhou.

V AS odehrál Adriano pouze pět utkání, pak se znovu vrátil do Brazílie, ale v následujících čtyřech letech už sehrál jen pět utkání. Kdo ví, kam až by se Adriano dostal, kdyby se lépe vypořádal se ztrátou důležité osoby ve svém životě.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.