Spojte se s námi


Fortuna liga

Měl by jet Jurečka na EURO? Nechci trenérovi mluvit do práce, ale… Trpišovský promluvil i o jeho možném odchodu ze Slavie

Pražská Slavia se v posledním kole Fortuna ligy utkala s Mladou Boleslaví. Tu rozstřílela čtyřmi góly a důstojně se tedy rozloučila se svými fanoušky. Dvě branky vsítil Václav Jurečka, jenž se stal nejlepším střelcem ligy. Co na to Jindřich Trpišovský?

Publikováno

dne

Pražská Slavia se v posledním kole Fortuna ligy utkala s Mladou Boleslaví. Tu rozstřílela čtyřmi góly a důstojně se tedy rozloučila se svými fanoušky. Dvě branky vsítil Václav Jurečka, jenž se stal nejlepším střelcem ligy. Co na to Jindřich Trpišovský?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fotbalistům Slavie Praha už v posledním kole co do týmových úspěchů prakticky o nic nešlo. Mistrovský titul obhájila Sparta, na kterou letos nestačili ani v domácím poháru. Sešívaným tak šlo pouze o jediné – důstojně se rozloučit se svými fanoušky.

A to se podařilo na výbornou, Slavia porazila Mladou Boleslav vysoko 4:0. Dvakrát se navíc trefil Václav Jurečka, který tak podruhé za sebou získal korunu pro Krále střelců Fortuna ligy. V této sezóně vstřelil hned 19 gólů, v té minulé dokonce 20.

„Za Václava jsem rád a pro něj to hodně znamená. Hráli jsme týmově a dostávali hráče do lepších pozic. Jsme rádi, že to zvládl. Ofsajdy jsem viděl pouze na velkých obrazovkách, nezávidím nikomu, kdo musí taková rozhodnutí dělat. Jsem rád, že to zvládl a uklidnil situaci. Je škoda, že to trvalo tak dlouho, než se to přezkoumalo,“ řekl Trpišovský v rozhovoru po zápase.

Nutno dodat, Jurečkovi bude 30 let a je spojován s možným odchodem ze Slavie, přestože se stal dvakrát po sobě jejím nejlepším střelcem. Měl by podle kouče druhého týmu Fortuna ligy odcestovat s reprezentací na nadcházející EURO?

„Nechci mluvit trenérovi národního týmu do práce. Ale minulý týden jsme spolu konzultovali zdravotní stav hráčů a tuším, kteří hráči pojedou, ale to je mezi námi. Václav ukazuje statisticky, že má určitě dost gólů,“ uvedl Trpišovský.

Trpišovský také o možném odchodu Jurečky…

„Registrovali jsme na něj i nějaké nabídky. Teď už ale klub nemusí prodávat hráče díky novému majiteli. V létě by mělo přijít posílení ofenzivy. Neradi bychom nahrazovali takto statisticky dobrého hráče. Ale i klub může být tlačen do určitých situací, které nemůže nikdo ovlivnit,“ dodal lodivod Slavie na adresu Jurečky.

Závěrem doplňme, že co se ještě tabulky ligových střelců, Jurečka s 19 přesnými zásahy zvítězil o gól před Pavlem Šulcem. Třetí skončil Jan Kuchta se 17 góly, čtvrtý Veljko Birmančevič s 16 brankami. Stejný počet gólů nastřílel také Mojmír Chytil.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.