Spojte se s námi


Fortuna liga

Jurečka Králem střelců Fortuna ligy! Znamená to pro mě hodně, ale vyměnil bych to za titul, říká útočník Slavie

Václav Jurečka se podruhé v řadě stal nejlepším střelcem české fotbalové nejvyšší soutěže. Útočník Slavie v této sezóně nasázel celkem 19 gólů a v posledním kole Fortuna ligy pomohl sešívaným k jasnému vítězství nad Mladou Boleslaví.

Publikováno

dne

Václav Jurečka se podruhé v řadě stal nejlepším střelcem české fotbalové nejvyšší soutěže. Útočník Slavie v této sezóně nasázel celkem 19 gólů a v posledním kole Fortuna ligy pomohl sešívaným k jasnému vítězství nad Mladou Boleslaví.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Pražské Slavii v posledním kole tohoto ročníku Fortuna ligy už o nic nešlo. Letos bohužel pro její fanoušky žádnou trofej nevybojovala. V lize nakonec nestačila na Spartu, která v minulém kole v Mladé Boleslavi mohla definitivně oslavit zisk mistrovského titulu.

Celek z Letné byl úspěšnější také na poli domácího poháru, kde Slavii ve čtvrtfinále porazil 3:2. Vítězný gól vstřelil na konci února Adam Karabec.

Slávistům tak šlo o jediné – důstojně se v Edenu rozloučit se svými fanoušky. A dá se říct, že se jim to dařilo od první minuty. Poprvé sešívaní slavili v 16. minutě, kdy domácí dostal do vedení Václav Jurečka. Jedenáct minut nato už na 2:0 zvýšil Ondřej Zmrzlý.

Slavia pak v druhé půli přidala další góly. Svou druhou trefu v utkání a celkově devatenáctou v sezóně přidal Jurečka v 78. minutě. V 89. minutě na konečných 4:0 upravil Christos Zafeiris, sešívaní se tedy se svými fanoušky rozloučili více než důstojně.

Slavia ukončila ročník 2023/24 se ziskem 85 bodů na druhém místě tabulky, a to se ztrátou dvou bodů na mistrovskou Spartu.

Jurečka znovu Králem střelců

Pražané tak mohou mít radost alespoň z individuálních ocenění, nyní konkrétně z toho pro útočníka Jurečku. Ten se stal podruhé v řadě Krále střelců Fortuna ligy, když v celé sezóně stihl 19 přesných zásahů.

„Individuálně to znamená hodně, hned bych to ale vyměnil za titul, který mi ve sbírce schází. Strašně bych ho chtěl vyhrát, je to trošku hořké celé,“ řekl Jurečka v rozhovoru pro klubový web.

„Musím se přiznat, že ano. Kluci jsou tady nesmírně kvalitní, dokáží to skvěle připravovat. Strašně mě žene dopředu meta 44 branek, kterou drží Standa Vlček. To je můj další cíl,“ odpověděl forvard Slavie na otázku, zda do Slavie přicházel už s ambicí nastřílet za dvě sezóny v domácí soutěži 39 branek.

Zdroj: Fortuna liga, SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.