Spojte se s námi

Fotbal

Mbappé, zůstaň v Paříži. Je to lepší než jít do Realu Madrid, radí hvězdě PSG Samir Nasri

Zůstat v PSG, nebo odejít do Realu Madrid? To je otázka, kterou si Kylian Mbappé pokládá už tři roky. Zatím odolává, ale zdá se, že v létě bude opět na přetřes odchod do Španělska. Samir Nasri mu ale radí, ať zůstane doma.

Publikováno

dne

Zůstat v PSG, nebo odejít do Realu Madrid? To je otázka, kterou si Kylian Mbappé pokládá už tři roky. Zatím odolává, ale zdá se, že v létě bude opět na přetřes odchod do Španělska. Samir Nasri mu ale radí, ať zůstane doma.

Léto 2021 – Real Madrid posílá PSG nabídku na 200 milionů eur na Kyliana Mbappého, kterému za rok končí smlouva. Sám hráč se veřejně vyjadřuje, že chce do Španělska odejít, vedení pařížského celku ale nabídku ignoruje a ani se neobtěžuje jí odmítnout.

Léto 2022 – Mbappému končí smlouva a má se za to, že odejde do Realu Madrid. Do situace se ale vkládá vyšší moc, jako například prezident Francie Emmanuel Macron, nejvyšší představitelé Kataru a všichni na Mbappho tlačí, ať zůstane v PSG. Výsledkem je nejgigantičtější smlouva v historii fotbalu, Mbappé dostal o 30 milionů eur za rok víc než Messi a zároveň větší pravomoce při skladbě kádru.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Léto 2023 – Mbappé začal velice rychle litovat svého rozhodnutí zůstat v Paříži a v červenci 2023 formálně oznámil vedení PSG, že smlouvu, která končí v létě 2024, neprodlouží. Klub mu měl dát ultimátum aby prodloužil smlouvu, nebo odešel. V tu chvíli se zdálo jisté, že Mbappé odejde do Madridu.

Ani to se však nestalo, PSG po remíze v prvním kole vzalo Mbappého na milost a Francouz je dále hvězdou Ligue 1. Novou smlouvu však neprodloužil, dal jasně najevo, že chce dohrát sezónu v Paříži a poté odejít.

Nasriho nesouhlas

V posledních dnech se opět vyrojily spekulace, že Real Madrid je v kontaktu s Mbappém ohledně zimního přestupu. To však Los Blancos oficiálně popřeli.

Renomovaný novinář Fabrizio Romano však několikrát upozorňoval, že Mbappé je údajně domluvený s Realem Madrid na příchodu v létě 2024 zadarmo. Zatímco většina fotbalového světa jej vybízí k přestupu na nejslavnější fotbalovou adresu, bývalý fotbalista Samir Nasri stejný názor nesdílí.

„Už před dvěma lety jsem říkal, že je to nejlepší hráč na světě a pořád si to myslím. Na jeho místě bych zůstal v PSG místo odchodu do Madridu. Pokud by Marseille bylo vlastněné Katarem, když jsem byl v klubu, nikdy bych z něj neodešel. Myslím, že je lepší být králem svého města,“ uvedl Nasri pro francouzský deník ‚Le Journal du Dimanche‘.

Zdroj: Le Journal du Dimanche

Reklama

Oblíbené