Spojte se s námi


Premier League

Maurizio Sarri: Higuain se musí zlepšit

Publikováno

dne

Chelsea prohrála s Evertonem 2:0 a opět si tak zkomplikovala boj o umístění na pozicích zajišťujících Ligu mistrů. Maurizio Sarri po zápase přiznal, že útočník, který v klubu hostuje do konce sezóny, musí předvést více.

Argentinský útočník přišel na Stamford Bridge během zimního přestupového období, v Chelsea bude působit minimálně do konce letošní sezóny. Ve svých deseti zápasech v dresu Blues vstřelil ovšem pouze tři góly, – dva proti Huddersfieldu a jeden proti Fulhamu. Oba tyto týmy jsou na sestupových pozicích a jejich obrany patří k nejhorším v lize. Huddersfield má na kontě 57 inkasovaných gólů, Fulham dokonce 70.

Sarri po zápase s Evertonem řekl, že Higuain ještě neměl na hru Chelsea takový vliv, jaký od něj potřebuje a zatím se mu příliš nedaří.

„Momentálně se mu nedaří. Dnes měl příležitosti. Pro něj jich možná bylo příliš málo. Může dokázat více. Zlepšoval se, ale měl určité problémy na začátku týdne. Trpěl silnými bolestmi břicha a horečkou, takže bylo logické, že teď odehrál pouze 65 minut. Potřebuje se zlepšit, nyní musí především zapracovat na svojí fyzické kondici.“

Chelsea v prvním poločase jasně dominovala, ovšem její hráči své šance nevyužili. Everton naopak ty své ve druhé půli utkání využil a získal tak cenné tři body. Chelsea si tak po domácí remíze s Wolves opět zkomplikovala situaci. Momentálně se nachází na šestém místě s 57 body, Maurizio Sarri ovšem zůstává ohledně umístění v Top 4 optimistický.

„Není to nemožné. Proč by bylo? Ztrácíme pouze tři body a zbývá nám osm zápasů. Takže to určitě nemožné není, pouze pokud se nezlepšíme. My prostě musíme odehrát zbývajících 8 zápasů stejným způsobem, jako první poločas proti Evertonu.“

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.