Spojte se s námi


Fortuna liga

Matúš Kozáčik vychytal proti Slavii 100. nulu v české lize

Publikováno

dne

Plzeňský brankář Matúš Kozáčik se o víkendu díky výhře 1-0 nad Slavií dostal na magickou hranici 100. odchytaných nul v české nejvyšší fotbalové soutěži.

Slovenský reprezentant se však na tuto metu dostal nejrychleji ze všech 21 brankářů, kterým se to povedlo. Matúš Kozáčik ke stovce odchytaných nul potřeboval pouze 217 zápasů.

Matúš Kozáčik přitom odstartoval svojí ligovou kariéru v Čechách právě ve Slavii, kam přišel v sezóně 2003/2004. O 4 roky později přestoupil do Sparty, kde ale příliš nechytal a tak ho v roce 2012 koupila Viktoria Plzeň.

Pod Pavlem Vrbou se mu začalo skvěle dařit a třikrát za sebou byl vyhlášen nejlepším brankářem ligy. Letos i ve svých 33 letech stále dokazuje, že je skvělým brankářem.

Zkušenosti přeci jenom hrají své a po 217 ligových zápasech už Matúš Kozáčik jistě nějaké nasbíral.

Je tak základním stavebním kamenem plzeňského týmu, který vyhrál úvodních 13 ligových zápasů a to má za sebou oba duely se svými největšími soupeři.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.