Spojte se s námi


Fortuna liga

Martin Malík novým předsedou FAČR, vyměnil Miroslava Peltu

Publikováno

dne

Novým předsedou Fotbalové asociace České republiky (FAČR) se v úterý stal Martin Malík. Ředitele společnosti STES, která zabezpečuje asociaci marketingové a televizní práva zvolili už v 1. kole hlasování na mimořádném valném shromáždění řídícího orgánu v Praze.

Na tomto postu vymění Miroslava Peltu, kterého zadržela v květnu policie pro nezákonné rozdělování státních dotací. Krátce na to Pelta na post šéfa českého fotbalu rezignoval.

Malík dostal v české komoře 120 hlasů, v moravské ho volilo 55 delegátů. Jeho protikandidátem byl Petr Fousek, který dostal 7 „českých“ hlasů a 18 „moravských“.

„Potěšil mě fakt, že i přes názorové rozdíly, jste se zvolením předsedy rozhodli podpořit fotbal. Ten má díky tomu nové kompletní vedení. Děkuji za důvěru v tom rozsahu, že jsem byl zvolen v 1 . kole.

„Vnímám to jako závazek. Čeká nás hodně práce, pouze vedení je nebude schopné zvládnout, je to o nás všech, o fotbalovém hnutí a ochotě. Fotbal je jen jeden, nad naše preference, pocity a zájmy,“
řekl Malík.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.